Американський шахрай надурив банки та компанії у всьому світі на 50 мільярдів доларів
Одну з найвідоміших у світі інвестиційних компаній "Madoff Investment Securities" ліквідують. Федеральний суд Сполучених Штатів днями заарештував її власника Бернарда Мадоффа, звинувативши його в масштабному обмані вкладників. Загальні збитки клієнтів компанії від так званої "фінансової піраміди Мадоффа" (сподіваємося, читачам "Пошти" не потрібно пояснювати, що це таке, пригадайте хоча б знамените МММ) оцінюють щонайменше у 50 мільярдів доларів. Щоправда, вже через кілька годин після арешту Мадоффа відпустили під заставу в 10 мільйонів доларів.
Бернард Мадофф заснував свою "Madoff Investment Securities" 40 років тому. Донедавна компанія мала прекрасну репутацію, адже протягом багатьох років приносила своїм клієнтам стабільно високі прибутки. А її власник славився ще й доброчинністю, оскільки значну частину інвестиційного доходу компанії витрачав на підтримку лікарень та закладів культури. Зокрема, він допомагав дому-музею "Lower East Side Tenement" та виділяв кошти на дослідження лімфоми.
Завдяки цьому "Madoff Investment Securities" й привернула увагу багатьох солідних клієнтів з різних країн світу. Однак була вона знаменита ще й іншим: інвестиційний фонд та підконтрольні йому організації принципово відмовлялись надавати клієнтам онлайн-доступ до своїх рахунків, розсилаючи інформацію про їх стан поштою, а також розкривати інформацію про результати своїх дій. До речі, кандидатуру кожного клієнта пан Мадофф розглядав особисто, тому багато бажаючих так і не змогли інвестувати свої гроші у його структуру.
Звісно, ці факти час від часу викликали підозри різних фінансових регуляторів, однак жодному контрольному органові за 40 років так і не вдалось пред'явити якихось суттєвих зауважень. Лише після арешту Бернарда Мадоффа стали відомі деякі пікантні подробиці діяльності "Madoff Investment Securities". Зокрема, несподівано для американської Комісії з торгівлі та цінних паперів (SEC) з'ясувалось, що компанія мала значно більше клієнтів, ніж зазначалось в її офіційних документах. Для звітності "Madoff Investment Securities" вказувала, що нібито обслуговує всього 25 клієнтів, насправді ж їх було кілька сотень.
Найбільші жертви "Madoff Securities" та їхні втрати:Банківська група Banco Santander (Іспанія) - 2,3 млрд EUR; Банк HSBC (Британія) - 1 млрд USD; Банк Royal Bank of Scotland (Британія) - 599,3 млн USD; Банк BNP Paribas (Франція) - 460 млн USD; Банк BBVA (Іспанія) - 400 млн USD; Банк Nomura Holdings (Японія) - 302 млн USD; Компанія Man Group (Британія) - 300 млн USD; Банк UniCredit (Італія) - 75 млн EUR. |
Власне через інцидент з "Madoff Investment Securities" у США розпочались масові нарікання на фінансових регуляторів, мовляв, як можна було випустити з поля зору таку масштабну організацію. Громадськість звинувачує Комісію з торгівлі та цінних паперів (SEC), Федеральну резервну систему США та інші відомства в тому, що вони працюють наосліп, оскільки, зважаючи на масштаби збитків, це мала б викрити вже перша перевірка.
На щастя, на боці горе-вкладників - закон. Згідно з податковим законодавством США, жертви фінансових афер мають право вимагати від держави або повернення частини раніше сплачених податків, або їх зниження на наступний звітний період. В загальній сумі компанії зможуть отримати податкове послаблення на декілька мільярдів доларів.
Варто також додати, що наразі тільки розпочато вивчення фінансових документів "Madoff Investment Securities". А адвокат Мадоффа Дан Харвітц стверджує, що його клієнт ще боротиметься проти "серії невдалих подій". Хтозна, може й викрутиться, адже особисті статки Бернарда Мадоффа оцінюються в 200 - 300 мільйонів доларів.