Замах на Джорджа Буша

На вихідні президент США вирішив несподівано завітати до Іраку. Там його ледь не прибив місцевий журналіст.

На вихідні президент США вирішив несподівано завітати до Іраку. Там його ледь не прибив місцевий журналіст.

hailgit.jpg 

Інцидент трапився  під час прес-конференції за підсумками переговорів глави Білого дому з прем'єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі. Один з представників місцевої преси з вигуком "А оце, собако, тобі прощальний поцілунок!" пожбурив у Буша свої черевики. Щоправда, американцю пощастило - араб схибив. А так міг би й ґулю на чолі господаря Білого дому набити. Менше поталанило прес-секретарці президента Сполучених Штатів Дані Періно, яку під час штурханини хтось вдарив мікрофоном в обличчя, залишивши на згадку про відвідини Багдада синець під оком. Доля "терориста" наразі не відома, охорона вивела його із зали, а де він подівся потім - не повідомляють. Зазначимо, що в арабській культурі удар підошвою черевика вважається вкрай серйозною образою.

presidentl.jpg

Однак "взуттєвий замах" став не єдиною неприємністю, що спіткала Джорджа Буша в Іраку. Акурат напередодні скандальної прес-конференції "зелену зону" в центрі Багдада,  яку ретельно охороняють, обстріляли ракетами. Причому саме тоді, коли там перебував заокеанський гість. З приводу інциденту ні військове командування США, ні американське посольство, розташоване в тій же таки "зеленій зоні", не дали жодних коментарів.

За кілька днів до виборів президента США британський часопис "The Times" опублікував своєрідний "рейтинг величі" 42 осіб, які посідали найвищу державну посаду за увесь час існування Сполучених Штатів. Експертами виступили восьмеро провідних журналістів видання, які спеціалізуються на американській і міжнародній політиці. Поки що чинний господар Білого дому Джордж Буш разом з Річардом Ніксоном опинився на 37-му місці. У провину йому ставлять всім відомі невдачі у зовнішній політиці, вторгнення до Іраку, що виправдовувалося сфабрикованими даними розвідки, внаслідок чого образ Америки виявився змішаним з брудом, а також затяжний характер бойових дій, що тривають більше п'яти з восьми років президентства Буша. Головними невдачами у внутрішній політиці британські експерти назвали безсилля влади під час ліквідації наслідків урагану "Катріна" і крах фінансового ринку в США.

Офіційним результатом останнього візиту Джорджа Буша  як президента Сполучених Штатів Америки до Іраку стала підписана ним та іракським прем'єр-міністром Нурі аль-Малікі угода у сфері безпеки. Документ, зокрема, передбачає виведення американських військовослужбовців з населених пунктів до літа 2009 року і припинення ними будь-яких самостійних воєнних операцій, неузгоджених попередньо з іракським командуванням. Останні підрозділи 170-тисячного контингенту США мають бути виведені з території Іраку до кінця 2011 року. Протягом наступного року американські бази перейдуть під контроль іракських сил безпеки. Документ також наділяє владу Іраку правом судити американських солдатів,  офіцерів і співробітників приватних охоронних компаній США за тяжкі злочини, скоєні поза межами військових баз. Крім того, в угоді міститься заборона на використання території Іраку для проведення бойових операцій Сполучених Штатів на території сусідніх країнах (очевидний натяк на Сирію та Іран). Американські війська, які зараз тримають в ув'язненні близько 17 тисяч іракців (!), також зобов'язуються передати в'язнів під юрисдикцію іракської влади. Договір набуває чинності 1 січня, після закінчення 31 грудня мандата ООН, і діятиме протягом трьох років. Водночас варто зауважити, що новообраний президент Сполучених Шта­тів Америки Барак Обама, котрий перебере владу від Джорджа Буша 20 січня, обі­цяв вивести війська з Іраку протягом трохи більше року після того, як офіційно почне виконувати обов'язки глави держави. Підписаний Джорджем Бушем та Нурі аль-Малікі договір, нагадаємо, передбачає зовсім інші терміни: американці повинні вступитися з Іраку до кінця 2011 року. Така собі невелика каверза наступнику - нехай тепер мізкує, як виконувати передвиборну обіцянку.

Після Іраку Джордж Буш вирушив до Афганістану. Це перший його візит до цієї країни за останні два з половиною роки й усього лише другий за увесь час восьмирічного президентства, відзначає інформаційне агентство Associated Press. У Кабулі американський лідер мав перемовини з афганським президентом Гамідом Карзаєм, а потім поспілкувався з особовим складом військової бази "Баграм", що на північ від афганської столиці. Тут у нього ніхто нічим не жбурляв, усе минуло тихо-мирно.

PS: Після цього випадку інтернет заряснів приколами на тему Буша і черевика. Ось деякі із них


 


А ось як це було. Американські журналісти смакували цю подію вже через декілька хвилин у прямому ефірі.

Можна також самому спробувати поцілити черевиком у президента у цій комп"ютерній грі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4679 / 1.6MB / SQL:{query_count}