Сонячний Кіпр

Середземноморський острів подарує вам незабутній відпочинок!

Республіка Кіпр — острівна держава в східній частині Середземного моря, де більшу частину року тепло та сонячно. Лагідне море, зручні пляжі, мальовничі гори та скелі й екзотичні мандаринові гаї приваблюють безліч туристів із усього світу. 
На відпочивальників чекають комфортні готелі, бездоганний сервіс, різноманітні розваги та екскурсії. Зачарує їх і атмосфера доброзичливості, яка панує на острові. До речі, місцеві жителі приязно ставляться до гостей із України!
Під час подорожей Кіпром ви дізнаєтеся про бурхливі періоди та драматичні події в історії цієї країни.

Історія держави

Сліди діяльності людини на території Кіпру простежувалися ще в доісторичний період (Х – І століття до н.е.), що завершився активними соціально-історичними процесами й утворенням кіпрських царств. 
Приблизно в ХІ столітті до н.е. країна стала частиною елліністичної цивілізації. Давні ахейці, які поверталися з Троянської війни, прибули на острів і запровадили на його землях грецьку культуру. Саме з того часу тут проживають греки.
Кіпр завжди був ласим шматочком, і його неодноразово захоплювали могутні імперії. У ІІІ столітті до н.е. країна перебувала в складі держави Птолемеїв, натомість періодично отримувала автономію і навіть відокремлювалась у самостійне царство. У 58 році до н.е. Кіпр став римською провінцією, а через 10 років Цезар повернув його Птолемеям. Після перемоги Октавіана Августа над Антонієм країна стала частиною Римської імперії, а згодом Візантії. У 965 році утворилася фема Кіпр.
У 1191 році англійський король Річард Левове Серце завоював країну та продав її заможній родині Лузіньянів, яка заснувала королівську династію, що володарювала впродовж трьох століть. Остання королева – венеціанка Катерина Корнаро – подарувала острів своїй батьківщині, відтак майже 100 років Кіпр належав Венеціанській республіці.
У 1570 – 1571 роках Кіпр захопили турки-османи, які володіли країною більше трьох століть. Османський період у 1878 році змінився англійським: спочатку фактично, а після Першої світової війни і юридично. До речі, англійці і нині володіють на острові невеликою часткою землі, на якій розташовані їхні військові бази.
Після тривалої націо­нально-визвольної боротьби в 1960 році Кіпр одержав незалежність, однак протиріччя між грецькою та турецькою громадами (православними і мусульманами) набули гострого характеру, і в 1964 році в Нікосію були введені миротворчі сили ООН. Через 10 років ця боротьба стала справжньою війною, до якої долучилися Греція і Туреччина. Прихильники приєднання острова до Греції за підтримки “чорних полковників” здійснили військовий переворот, у відповідь Туреччина ввела своє військо, відтак була окупована частина країни та проголошена Турецька Республіка Північного Кіпру, яку визнали лише Туреччина та Республіка Абхазія.
Сьогодні невелика територія острова (усього 9 250 кв. км) поділена на три частини: 60% контролюється владою Республіки Кіпр, де проживають здебільшого греки, 38% — Турецькою Республікою Північного Кіпру, населення якої — турки, і 2% — збройними силами Великобританії. Столиця Нікосія поділена між двома країнами. З південної на північну територію та назад вхід вільний, але якщо ви прибуваєте в турецьку частину, то в грецьку вас не пустять. Поруч із прикордонними пунктами переходу розміщене військо ООН.
Республіка Кіпр у 2004 році вступила в Євросоюз, а у 2008 році — у зону євро.

Курорти острова


Ларнака. Місто розташоване неподалік міжнародного аеропорту, тож перші враження про Кіпр складаються саме там.
Це найбільш доступний і бюджетний курорт Кіпру. Тут є багато апартаментів, зручних для сімейного відпочинку. До прикладу, на початку сезону можна орендувати невеличку віллу (5 – 6 місць із кухнею) за 300 – 400 євро у місяць.
Пляжі в Ларнаці вкриті темним піском. Уздовж узбережжя простягнулася відома набережна Фінікудес із численними ресторанами, кафе, тавернами. До речі, у давнину на ній влаштовували помпезні банкети на честь Афродіти. Тут так приємно гуляти алеєю високих фінікових пальм, які дали назву місту! Романтикам до вподоби буде гарне озеро з рожевими фламінго.
Пам’ятки давнини розповідають про славетну історію Кіпру. Місто, відоме з 1600 року як Ларнака, зберігає пам’ять про античну державу Кітіон, опорний пункт фінікійців і потужний торговий центр. На південь від міста – в Хірокітії – археологічні розкопки відкрили одне з найдавніших неолітичних поселень в історії людства. У Ларнаці зберігся акведук XVIII століття, мармуровий бюст філософа Зенона, засновника стоїчної школи філософії. Туристи охоче відвідують селище Лефкара, яке відоме завдяки мереживу “лефкаритика”, що надзвичайно сподобалося Леонардо да Вінчі. 
Ларнаку пов’язують із витоками християнської релігії. Першим єпископом міста був святий Лазар, який оселився тут після того, як Ісус Христос воскресив його з мертвих. Донині збереглася церква, побудована на місці його другого поховання. Варто відвідати й церкву святої Фанеромени, побудовану над кам’яною печерою у VIII столітті до н.е. Неподалік Ларнаки є монастир Ставровуні. Найбільш відомим шедевром мистецтва VI століття є візантійська мозаїка Діви Марії в церкві Панагії Ангелохтісі. Отже, в Ларнаці можна добре відпочити і корисно й цікаво провести час.
Айя-Напа. Назва цього курорту перекладається як “священний ліс”. Колись спокійне рибацьке селище завдяки прекрасним природним умовам перетворилося на популярний курорт. Туристи, та й самі кіпріоти, полюбляють його за можливість досхочу поплавати в теплому та завжди спокійному Середземному морі, позасмагати на пляжах із золотавим пісочком. Варто зазначити, що пляжі цього курорту дуже екологічні, відмічені “блакитним прапором” Євросоюзу, відтак є зразком доглянутості та порядку. Ніссі – найвідоміший, найбагатолюдніший і найшумніший пляж. Спокійніші місця – Ланда, гавань Ліманакі і пляж Пантахоу. Цей курорт – гарне місце, що приваблює і дайверів, які досліджують скелі, печери, залишки кораблів.
Айя-Напа – центр розваг і веселощів. Його навіть порівнюють із всесвітньовідомою Ібіцою, оскільки вночі в численних клубах і барах вирує життя. Вдень можна гарно провести час у аквапарку чи лунапарку. Варто відвідати Народний музей. 
Протарас. Це ще один новий курорт неподалік Айя-Напи, справжній рай для сімейного відпочинку – надзвичайної краси море, золотисті піщані пляжі серед мальовничих скель, бухти, де ніколи немає хвиль. Тут є широкий вибір комфортних готелів. 
У Протарасі є океанаріум, також туристи із задоволенням приходять на шоу фонтанів. Романтикам будуть до вподоби прогулянки на мис Кейп-Греко, де цвітуть орхідеї, та в долину вітряків. Охочим долучитися до православних святинь варто відвідати храм Святого Іллі Пророка.
У Протарасі тихо та спокійно, а розважатися можна в сусідній Айя-Напі.
Пафос. Це старовинне місто в південно-західній частині Кіпру є адміністративним центром однойменного району. Археологічні дослідження свідчать, що поселення в цій місцині було за часів неоліту. Пафос належить до всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО. 
У місті гармонійно поєднуються дві частини – Като Пафос (Нижній Пафос), який називають Неа Пафос, і Пано Пафос (Верхній Пафос), Ктима. Ктима є, по суті, адміністративним центром міста. Като Пафос – це район комфортних готелів, вишуканих ресторанів. Там є також Візантійський, Археологічний та Етнографічний музеї.
За грецькою легендою, поблизу Пафоса на пляжі Петра-ту-Роміу вийшла з морської піни богиня кохання Афродіта. Із нею пов’язані головні туристичні принади: храм Афродіти, скеля й купальня богині, фонтан кохання в Лачі й інші. 
У Пафосі в 51 році до н.е. мешкав давній видатний оратор, проконсул Кіпру Марк Туллій Цицерон. Тут збереглися залишки давньогрецької цивілізації, датовані 300 роком до н.е. У Пафосі є також Царські гробниці (давньогрецький некрополь). У західній частині гавані Пафоса привертає увагу велична споруда — Пафоський замок, збудований візантійцями та реконструйований Лузіньянами, венеціанцями і турками.
У місті є багато візантійських храмів. Зокрема, збереглася церква Панагія Теоскепасти, побудована в Х столітті. Поруч розташована також церква Агіа Кіріакі, збудована на місці візантійської базиліки IV століття, де є стовп, до якого римляни прив’язали апостола Павла під час катування. Збереглися також давньогрецькі катакомби, у яких переховувалася від римських володарів мати семи мучеників Маккавеїв. Тож Пафос подарує вам незабутні враження!
Лімассол. Це друге за величиною місто Кіпру, економічний, культурний і фінансовий центр острова. Лімассол розташований на березі затоки Акротірі поруч із давніми містами Куріон та Аматус. У місті проживає 235 тисяч людей — греки, турки, англійці, румуни, болгари, філіппінці, вірмени та представники інших національностей. Більшість жителів розуміє нашу мову.

Водночас це веселе і фестивальне місто. Тут можна долучитися до різноманітних карнавалів, парадів, маскарадів. Улітку проводиться Фестиваль театрального мистецтва, а на початку вересня можна веселитися на Фестивалі вина цілих 10 днів! До речі, найсмачнішим вином тут вважається “Кумандарія”. Щодо кіпрської національної кухні, то в ній поєдналися кращі грецькі, італійські, турецькі та англійські традиції. Радимо скуштувати мезе, до якого входить чи не 20 різноманітних страв із морепродуктів, овочів і м’яса, а також спробувати місцеві сири, оливки та солодощі.
Під час відпочинку слід відвідати історичні, етнографічні та паломницькі екскурсії.

Екскурсії

Найбільш популярна екскурсія на Кіпрі – відвідини сільської місцевості й катання на віслюках. Ви побуваєте в селищі Калокедара, оглянете ферму, покатаєтесь і навіть отримаєте сертифікат, що засвідчить уміння керувати віслюком (своєрідні “права”).
Задля ознайомлення з історією країни і традиційними кіпрськими ремеслами відвідайте екскурсії в Ларнаку, Лефкару та Нікосію. У селищі Лефкара скористайтеся можливістю придбати унікальні вироби зі срібла (скань ручної роботи) й відоме на весь світ мереживо. Під час подорожі матимете можливість вклонитися православним святиням у церкві святого Лазаря. У Нікосії побачите Зелену лінію, яка з 1974 року розділяє країну на грецьку і турецьку частини.
Побувати на турецькій частині острова можна під час екскурсії в Беллапаїс, Керинію, Фамагусту. Ви відвідаєте замок святого Іларіона, абатство Беллапаїс. У Фамагусті зможете побачити башту Отелло й побувати в соборі святого Миколая.
Радимо здійснити подорож у “зелене серце” країни – гори Троодос і вклонитися православним святиням у монастирі Кіккос, де зберігається ікона Діви Марії, автор якої – Святий Лука. На вас також чекають численні розважальні тури, сафарі та морські прогулянки.
Отже, відпочинок на Кіпрі буде для вас комфортним і водночас насиченим новими знаннями та враженнями!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4383 / 1.65MB / SQL:{query_count}