Оксана Пушкарьова, начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби у Львівській області:
– Міські голуби, як і білки у парку, перебувають не в природному середовищі. Голуби також можуть переносити небезпечні недуги – орнітоз, туберкульоз.
Бували випадки, коли лікарі діагностували запалення легень, а хворий просто контактував із голубами та підхопив орнітоз. Вірус цієї недуги виділяється у хворих птахів із секретом дихальних шляхів та послідом, передається через корм, воду і пил. А туберкульоз і псевдотуберкульоз є спільним для птахів та людей.
Крім того, голуби є переносниками сальмонельозу (інфекція, що уражає шлунково-кишковий тракт), бешихи (запалення шкіри і м’яких тканин), лістеріозу (харчова інфекція, небезпечна для вагітних). Міських голубів, як і білок у парках, ніхто не вакцинує, тож раджу бути обережними!
Проте небезпеку становлять лише хворі птахи. Їй можна визначити за низькою руховою активністю та надмірним випаданням пір’я. Однак і після годування здорових пернатих не варто нехтувати прості гігієнічні процедури, як-от миття рук з милом.
У жодному випадку не дозволяйте дітям терти брудними руками очі та ніс, брати пальці до рота, торкатись продуктів харчування, бо це прямий шлях до зараження небезпечною недугою.