Жанна Приходько, косметолог-дерматолог:
– Пірсинг на вушному хрящику можна робити як голкою, так і пістолетом. Суттєвої різниці немає. Така процедура переважно є безболісною. Якщо пістолет для проколювання професійний, сережки сертифіковані, майстер правильно використовує інструмент і ретельно продезінфікує прокол, ніяких ускладнень не повинно бути! В цій справі головним є догляд після проколювання.
Якщо хочете, аби ранка на місці проколу добре і швидко загоїлася, не лягайте на подушку тим боком голови, з якого проколоте вухо. Обов’язково промивайте ранку антибактеріальними розчинами не менш ніж два рази на день. Проколотий хрящ не варто мочити в перші дні після процедури, не можна травмувати його, торкатись брудними руками.
Як і звичайне проколювання вух, пірсинг варто робити в теплу пору року, коли не одягаєте головних уборів. В такий спосіб захистите себе від ускладнень. Якщо у вас виникли травми чи тріщинки під час проколювання, одразу ж обробіть місце проколу антибактеріальним розчином!
Пірсинг хрящика можна робити з 14 років, але тільки з дозволу батьків. Проте найкраще з 18-ти, коли молода особа вже має право самостійного вибору.