Президент США визнав свою вину

Джордж Буш, який залишає президентську посаду в січні 2009 року, вперше визнав свою відповідальність у зв'язку із скандалом 2004 року, коли було оприлюднено факти знущань над ув'язненими в іракській в'язниці "Абу-Грейб".

Джордж Буш, який залишає президентську посаду в січні 2009 року, вперше визнав свою відповідальність у зв'язку із скандалом 2004 року, коли було оприлюднено факти знущань над ув'язненими в іракській в'язниці "Абу-Грейб".

В інтерв'ю саудівській телерадіокомпанії "Middle East Broadcasting Center" Буш висловив жаль з приводу того, що жорстока поведінка американських військовиків з іракцями в "Абу-Грейб" завдала шкоди іміджу США. "Абу-Грейб" стала жахливим розчаруванням. Треба зазначити, що я там не був, проте був головнокомандувачем збройних сил, де мали місце ці ганебні акти, які створили неправильне уявлення про Америку і наші збройні сили", - сказав Буш у розмові з кореспондентом телеканалу.

Коментарі Буша були першою спробою обговорити з представниками країн Близького Сходу скандал, який завдав більшого збитку американському престижу, ніж будь-які інші неоднозначні дії на міжнародній арені за останні роки. Варто зазначити, що, за даними опитувань, рейтинг і самого нинішнього американського лідера - найнижчий в історії президентів США.

Нагадаємо, що скандал вибухнув у 2004 році, коли в мас-медіа потрапили фотознімки, які свідчили про тортури над ув'язненими в "Абу-Грейб", розташованій в однойменному передмісті Багдада. Це спричинило міжнародний скандал і призвело до низки гучних розслідувань і судових процесів.

Як було встановлено під час розслідування, ув'язнені зазнавали, зокрема, сексуальних принижень. Сім американських вояків були засуджені військовим судом до різних строків покарання, директора в'язниці звільнили, проте репресії не торкнулися високопоставлених офіцерів або чиновників адміністрації Буша.

Тим часом, як не раз заявляла рядова Лінді Інгланд, одна із семи військовослужбовців, притягнутих до військового суду, командування знало про факти тортур і знущань. "Тактику приниження ми використовували, тому що нам так наказували", - заявила Інгланд. За її словами, її командир і коханець сержант Чарльз Грейнер завжди показував зняті під час допитів фотографії офіцерам військової розвідки, коли вони вранці приходили у в'язницю. І ті схвально коментували все, що відбувалося в "Абу-Грейб". Саму Інгланд засудили до трьох років позбавлення волі.

Грейнер, якого вважають ініціатором знущань над іракськими військовополоненими, проведе за ґратами 10 років. На процесі він також заявив, що отримував відповідні накази від американських офіцерів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7254 / 1.55MB / SQL:{query_count}