Хто хоче – той сяде

Зірку американського футболу засудили до 33 років в'язниці

Зірку американського футболу засудили до 33 років в'язниці

Минулої п'ятниці суд Лас-Вегаса присудив знаменитому спортсменові О. Дж. Сімпсону майже довічний вирок: колишня зірка американського футболу має шанс знову відчути смак свободи за умови, якщо доживе до 95 років. Зважаючи на вердикт присяжних, які, визнавши 62-річного Сімпсона винним у збройному пограбуванні, засудили його до 33-х років в'язниці.

Гикнулися старі гріхи

sud.jpg

Оренталь Джеймс Сімпсон народився 9 липня 1947 року в Сан-Франциско. Грати в американський футбол почав ще у школі, а згодом потрапив у професійний спорт. Виступав за команди "Buffalo Bills" (1969 - 1977) і "San Francisco 49ers" (1978 - 1979). У 1973 році став першим спортсменом в історії Національної футбольної ліги (NFL), який відбігав за сезон понад дві тисячі ярдів. У тому ж році був названий у США футболістом року, в 1985-му включений до Зали футбольної слави. Відомий також як актор: зіграв у трилогії "Голий пістолет" та ще приблизно в десяти інших фільмах. Був двічі одружений. Батько чотирьох дітей.

У вересні 2007 року до правоохоронних органів звернулися два торговці колекційними спортивними сувенірами, які заявили, що О. Дж. Сімп­сон з групою озброєних спіль­ників пограбував їх. Колишня зірка переконувала, що її банально підставили, адже забрані кубки та нагороди насправді належали самому спортсменові й були колись в нього викрадені, а потім придбані для перепродажу нечистими на руку торговцями. За словами О. Дж. Сімпсона, він просто прийшов забрати своє майно. Однак ця версія на суді не пройшла: Сімпсона та одного з його спільників Кларенса Стюарта визнали винними в збройному пограбуванні та у змові з метою викрадення людей. Причому суд присудив колишньому футболісту значно суворіше покарання, ніж просив прокурор, який обмежився 18 роками в'язниці.

Багато хто в Америці пояснює кровожерливість суду "виправленням" промахів 1995 року, коли Сімпсона судили за вбивство своєї колишньої дружини Ніколь Браун та її співмешканця Роналда Голдмена. Це був один з найгучніших судових скандалів в історії Сполучених Штатів, адже, попри наявність безлічі доказів вини підсудного, його таки виправдали. Той промах, очевидно, досі їв очі американській судовій системі.

Історія одного кохання

Ніколь Браун, красуня-нім­кеня, познайомилася з уже знаменитим на той час О. Дж. Сімп­соном 1977 року. Незважаючи на різницю у віці в 12 років та наявність у футболіста дружини, між  ними одразу ж спалахнув роман, який тривав цілих вісім років. Нарешті спортсмен грюкнув дверима і покинув першу дружину задля вагітної коханки. Однак Ніколь так і не зазнала щастя у сімейному гніздечку: надто гарячий чоловік ревнував її до всіх навколо і частенько "вчив розуму" за допомогою кулаків (а вони в колишньої зірки американського футболу чималенькі). Врешті-решт дійшло до розлучення. Ніколь Браун забрала двох їхніх спільних дітей і пішла до 25-річного Роналда Голдмена.

Убивця залишився непокараним

13 червня 1994 року подробиці невдалого шлюбу О. Дж. Сімп­сона перекочували зі шпальт світської хроніки до хроніки кримінальної. Увечері напередодні були знайдені понівечені тіла Ніколь Браун та Роналда Голдмена. Обидвох нещадно пошматували ножем. Жаху додавало й те, що на момент вбивства у будинку, біля якого знайшли тіла, спали діти Сімпсона та Браун.

Футболіст одразу ж став головним підозрюваним. Однак він навідріз заперечував свою причетність до злочину, хоча з незрозумілих причин "невинний" Сімпсон довший час переховувався, а потім хвацько втікав від поліції (погоню за ним та подальший арешт транслювали в прямому телеефірі). Як би там не було, колегія присяжних у 1995 році виправдала колишню зірку.

Дослідники, які вивчали деталі цього незвичайного процесу, дійшли висновку, що тоді підсудного не вдалося посадити за ґрати через надмірну поінформованість преси: присяжні та свідки продавали свою інформацію "жовтій" пресі за щедрі гонорари. Це, відповідно, дало підстави захисникам Сімпсона переконати суд, що присяжні перебувають під впливом газетних публікацій і громадської думки. Таким чином суд не взяв до уваги багато вагомих аргументів. Зокрема те, що в день убивства сусіди бачили Сімпсона поряд із будинком Браун або свідчення торговця, який продав екс-футболістові 38-сантиметровий ніж.

Адвокати підсудного змогли навіть спростувати той факт, що на місці вбивства Браун і Голдмена були виявлені відбитки пальців та сліди ДНК Сімпсона. Вони переконали присяжних, що аналізи були проведені з помилками, а деякі докази й зовсім сфальсифіковані. Крім того, адвокати звернули увагу присяжних на те, що 46-літній Сімпсон, як і кожен професійний спортсмен, мав багато травм і страждав хронічним артритом, отож просто фізично не впорався б із двома міцними молодими людьми. Оце, чесно кажучи, взагалі виглядало анекдотично - судячи з будови тіла підсудного, він і з п'ятьма дав би собі раду (американський футбол - дуже жорсткий вид спорту, тож гравці мають добрі навички фізичного протистояння).

Нахабний і дуже небезпечний

Після щасливого судового фіналу Сімпсон не притих, як можна було б сподіватись. Ба більше, він вдався до ницого цинізму: написав книгу "Якби це зробив я", в якій розповів, як виглядало б убивство Браун і Голдмена, якби їх дійсно вбивав він.

Але й цим не обмежилося. У 2000 році він став співучасником бійки, але суд його знову виправдав. Та відтоді правоохоронні органи не зводили з нього очей. 2001 року, прикриваючись антинаркотичним рейдом, поліція провела у його будинку обшук, однак нічого підозрілого не виявила. Нарешті достатньо логічним фіналом став вирок за збройне пограбування. Навіть якщо колишню зірку й підставили, створюється враження, що його все одно посадили б. Як не за одне, то за інше. Видно, така вже в нього доля...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0672 / 1.59MB / SQL:{query_count}