Зірку американського футболу засудили до 33 років в'язниці
Минулої п'ятниці суд Лас-Вегаса присудив знаменитому спортсменові О. Дж. Сімпсону майже довічний вирок: колишня зірка американського футболу має шанс знову відчути смак свободи за умови, якщо доживе до 95 років. Зважаючи на вердикт присяжних, які, визнавши 62-річного Сімпсона винним у збройному пограбуванні, засудили його до 33-х років в'язниці.
![]() |
Оренталь Джеймс Сімпсон народився 9 липня 1947 року в Сан-Франциско. Грати в американський футбол почав ще у школі, а згодом потрапив у професійний спорт. Виступав за команди "Buffalo Bills" (1969 - 1977) і "San Francisco 49ers" (1978 - 1979). У 1973 році став першим спортсменом в історії Національної футбольної ліги (NFL), який відбігав за сезон понад дві тисячі ярдів. У тому ж році був названий у США футболістом року, в 1985-му включений до Зали футбольної слави. Відомий також як актор: зіграв у трилогії "Голий пістолет" та ще приблизно в десяти інших фільмах. Був двічі одружений. Батько чотирьох дітей. |
Багато хто в Америці пояснює кровожерливість суду "виправленням" промахів 1995 року, коли Сімпсона судили за вбивство своєї колишньої дружини Ніколь Браун та її співмешканця Роналда Голдмена. Це був один з найгучніших судових скандалів в історії Сполучених Штатів, адже, попри наявність безлічі доказів вини підсудного, його таки виправдали. Той промах, очевидно, досі їв очі американській судовій системі.
Ніколь Браун, красуня-німкеня, познайомилася з уже знаменитим на той час О. Дж. Сімпсоном 1977 року. Незважаючи на різницю у віці в 12 років та наявність у футболіста дружини, між ними одразу ж спалахнув роман, який тривав цілих вісім років. Нарешті спортсмен грюкнув дверима і покинув першу дружину задля вагітної коханки. Однак Ніколь так і не зазнала щастя у сімейному гніздечку: надто гарячий чоловік ревнував її до всіх навколо і частенько "вчив розуму" за допомогою кулаків (а вони в колишньої зірки американського футболу чималенькі). Врешті-решт дійшло до розлучення. Ніколь Браун забрала двох їхніх спільних дітей і пішла до 25-річного Роналда Голдмена.
13 червня 1994 року подробиці невдалого шлюбу О. Дж. Сімпсона перекочували зі шпальт світської хроніки до хроніки кримінальної. Увечері напередодні були знайдені понівечені тіла Ніколь Браун та Роналда Голдмена. Обидвох нещадно пошматували ножем. Жаху додавало й те, що на момент вбивства у будинку, біля якого знайшли тіла, спали діти Сімпсона та Браун.
Футболіст одразу ж став головним підозрюваним. Однак він навідріз заперечував свою причетність до злочину, хоча з незрозумілих причин "невинний" Сімпсон довший час переховувався, а потім хвацько втікав від поліції (погоню за ним та подальший арешт транслювали в прямому телеефірі). Як би там не було, колегія присяжних у 1995 році виправдала колишню зірку.
Дослідники, які вивчали деталі цього незвичайного процесу, дійшли висновку, що тоді підсудного не вдалося посадити за ґрати через надмірну поінформованість преси: присяжні та свідки продавали свою інформацію "жовтій" пресі за щедрі гонорари. Це, відповідно, дало підстави захисникам Сімпсона переконати суд, що присяжні перебувають під впливом газетних публікацій і громадської думки. Таким чином суд не взяв до уваги багато вагомих аргументів. Зокрема те, що в день убивства сусіди бачили Сімпсона поряд із будинком Браун або свідчення торговця, який продав екс-футболістові 38-сантиметровий ніж.
Адвокати підсудного змогли навіть спростувати той факт, що на місці вбивства Браун і Голдмена були виявлені відбитки пальців та сліди ДНК Сімпсона. Вони переконали присяжних, що аналізи були проведені з помилками, а деякі докази й зовсім сфальсифіковані. Крім того, адвокати звернули увагу присяжних на те, що 46-літній Сімпсон, як і кожен професійний спортсмен, мав багато травм і страждав хронічним артритом, отож просто фізично не впорався б із двома міцними молодими людьми. Оце, чесно кажучи, взагалі виглядало анекдотично - судячи з будови тіла підсудного, він і з п'ятьма дав би собі раду (американський футбол - дуже жорсткий вид спорту, тож гравці мають добрі навички фізичного протистояння).
Після щасливого судового фіналу Сімпсон не притих, як можна було б сподіватись. Ба більше, він вдався до ницого цинізму: написав книгу "Якби це зробив я", в якій розповів, як виглядало б убивство Браун і Голдмена, якби їх дійсно вбивав він.
Але й цим не обмежилося. У 2000 році він став співучасником бійки, але суд його знову виправдав. Та відтоді правоохоронні органи не зводили з нього очей. 2001 року, прикриваючись антинаркотичним рейдом, поліція провела у його будинку обшук, однак нічого підозрілого не виявила. Нарешті достатньо логічним фіналом став вирок за збройне пограбування. Навіть якщо колишню зірку й підставили, створюється враження, що його все одно посадили б. Як не за одне, то за інше. Видно, така вже в нього доля...