Лариса Дідковська, психолог:
– Ваше питання є свідченням двох речей – або вашої уваги до жінки, або ж зневаги до неї. Для чого передовсім ви про це запитуєте? Є два варіанти: або ви хочете їй допомогти, або ще більше принизити. Тому ви самі повинні розібратися у своїх почуттях до дружини.
Понад дві тисячі років чоловіки і жінки мали ті самі проблеми! Усе просто: в організмі жінки відбуваються циклічні зміни, як і будь-які фізіологічні процеси в людському (і чоловічому також!) організмі, що позначаються на емоційному стані. До речі, в чоловіків теж є “жіночий” варіант клімаксу – андропауза. Так що не розслабляйтесь!
На передменструальний синдром кожна жінка реагує по-своєму – одна плаче, переглядаючи романтичні фільми, друга ласує морозивом, третя створює конфліктні ситуації вдома і на роботі. У ці дні представниці слабкої статі мають природне право бути нестерпними, емоційними. Як лікар, можу сказати одне: це не якийсь винятковий стан, що потребує лікування! Порада чоловікові – бути уважним і люблячим.
І якщо ваша дружина, як ви кажете, некерована, намагайтеся “збільшувати дистанцію” між вами у період ПМС. Взагалі діалог є найкращим способом порятунку всіх стосунків. Говоріть з дружиною, аби дізнатися, що саме вона зараз переживає, відчуває, яка її потреба залишається незадоволеною.