Леся Довбняк, педіатр:
– Малюкам до трьох років не варто тривалий час перебувати під відкритим сонцем. Що менша дитина, то менше у її шкірі виробляється меланіну – природного захисного пігменту.
Гуляти з малюком спекотної днини раджу до 11 години і після 17-ої. Перед тим як виходити на вулицю, одягніть дитині панаму, щоб вона закривала шию і лоба. Добре, якщо вона матиме й козирок, який захистить очі від ультрафіолетового випромінювання. Потурбуйтеся про те, аби дитина не обгоріла: одяг повинен прикривати плечі (підійдуть легка футболка, сорочка). Після виходу з води відразу ж витирайте малюка, бо кожна крапелька на тілі діє як лінза, притягуючи до себе сонячні промені.
Перед прогулянкою намастіть відкриті ділянки тіла малюка сонцезахисними засобами, які випускають для дітей переважно від 3 років. А перед тим, як іти на пляж, треба намастити все тіло дитини сонцезахисним кремом, розподіливши його рівномірно. Після повернення додому обов’язково змийте його залишки!
Якщо ви зібралися купити малюкові сонцезахисні окуляри, обирайте якісні. Темна пластмаса не захищає очі від ультрафіолетового випромінювання, а тільки спричиняє їх напруження, розширюючи зіниці. Дитячі окуляри мають бути зі спеціальним напиленням, яке захистить сітківку від ультрафіолету (позначка UV).