Хвойні рослини з живців іноді виростають рівні, а іноді криві та слабкі. Секрет у тому, щоби правильно взяти живці. Постарайтеся як маточники вибрати молоді рослини з рівною симетричною кроною, що зберегла густоту до самої землі. Якщо немає інших варіантів, можна використати й старі екземпляри, але в будь-якому випадку беріть живці з верхньої частини крони – так у вас буде більше шансів отримати посадковий матеріал з типовими для сорту ознаками.
Рослини, отримані з живців зі старих бічних гілок, нерідко все життя «поводяться» як бічні гілки: згинаються, нерівномірно обростають молодими гілочками і не мають ефектного вигляду. Варто зауважити, що навіть серед звичайних туй в міських парках зустрічається чимало форм, які різняться розташуванням гілок, відтінками, формою і фактурою крони. В живоплоті різниця особливо помітна, і це виглядає не дуже гарно. Тож для живоплоту потрібно брати живці з ідентичних екземплярів, а ще краще з одного дерева. Вибирайте форми, що не утворюють шишок, оскільки плодоносні туї виглядають неохайно.
Деякі хвойні виділяють при зрізуванні смолу, що перешкоджатиме всмоктуванню води із субстрату, тому живці не зрізують, а відривають із «п’яточкою» кори та поміщають одразу на 2-3 години у воду для видалення смоли. А тоді витримують від 12 до 24 годин у розчині стимулятора коренетворення (гетероауксин, корневін, солі бурштинової кислоти). В туї для прискорення утворення коренів на нижніх кінцях живців роблять поздовжні надрізи.
Краще укорінювати хвойники в холодних парниках чи хоча б висаджувати в тіні та накривати кожен живець великою банкою або прозорою пластиковою посудиною. Живці в ґрунті розміщують під кутом 45-50° верхнім кінцем пагона догори, заглибивши на 5-10 см. Як субстрат використовують суміш торфу з піском (1 до 2 або в рівних частинах). Субстрат потрібно попередньо пропарити й обробити фунгіцидами задля профілактики захворювань.
Найкраще підійде волога та злегка затінена місцина. Світло має бути розсіяним, але досить інтенсивним, бо саме на світлі у хвої утворюється фітогормон, необхідний для коренетворення. Поливати живці треба розбризкуючи воду дрібними краплями. Із серпня-вересня починають загартовувати рослини, залишаючи парники відкритими на 5-10 годин, а згодом і на ніч. У тиса, туї західної, кипарисовиків, ялівців корені утворяться до серпня (такі рослини у жовтні вже можна висадити у шкілку). На зиму молоді живці вкривають гілками хвойних дерев, листям або іншим покривним матеріалом.