Кисло-солодке задоволення

Ревінь лікує серцеву недостатність і покращує травлення. Проте вагітним, тим, у кого хворі нирки і кому надокучає печія, від нього варто відмовитися

Нині супермаркети і ринки нашого міста пропонують велику кількість екзотичних фруктів та овочів. Багато з них дуже корисні для здоров’я, бо містять потрібні організму вітаміни. 
Та чи треба далеко ходити? Одним із перших подарунків весни, який спокушає свіжістю і смаком та росте ледь не на кожному городі, є ревінь.
Споживання цієї рослини, зі слів голови Асоціації дієтологів Львівщини Зоряни Завади, у повній мірі забезпечить вас вітамінами.

Користь соковитих стебел

Ревінь містить велику кількість корисних речовин: білки, вуглеводи, магній, фосфор, кальцій, калій, залізо, фолієву кислоту, клітковину, органічні кислоти (яблучну, щавлеву, лимонну, бурштинову, молочну). Окрім того, в цій рослині є рутин, каротин, пектини, катехіни, велика кількість мінеральних солей, вітаміни А, P, C, E та групи B.
Завдяки великій кількості вітаміну A споживання ревеню корисне для розвитку і росту кісток, здоров’я органів зору, слизових оболонок і шкіри. За вмістом заліза і магнію він перевершує навіть яблука, тому його призначають для зміцнення нервової системи і нормалізації сну. 
 Що варто знати про ревінь      
* Купуючи ревінь, зверніть увагу на листя і стебла: вони повинні бути пружними і соковитими.
*Якщо плануєте використовувати цю рослину в свіжому вигляді, промийте її та загорніть у папір.
* Тримайте ревінь в холодильнику не більше трьох днів.
* Якщо рослина стара, зніміть шкірку зі стебел.
* Молодий ревінь можна заморозити і зберігати кілька місяців.
* Страви готують не лише зі стебел, а й із молодого листя.
* З ревеню можна варити борщ.
* Соуси з ревеню добре підходять до морепродуктів, риби і птиці.
* Зі соку стебел роблять вино.
* Зазвичай ревінь піддають тепловій обробці, але готується він дуже швидко, тож будьте пильні, якщо вам потрібно зберегти його форму.
* Для теплової обробки ревеню використовуйте металевий посуд без захисного покриття: щавлева кислота вступає в реакцію з металом!
* Ревінь широко використовують для виготовлення ліків, які рекомендує офіційна медицина.
* В аптеках цю рослину можна придбати у вигляді екстракту, порошку, настойки і таблеток.
Магній сприяє швидкому нарощуванню м’язів, тому цю рослину радять їсти тим, хто полюбляє силові тренування. Завдяки бурштиновій кислоті ревінь рекомендують приймати для зміцнення серцевого м’яза, зниження ризиків виникнення інсульту й усунення похмільного синдрому вранці. 
А цінний вітамін С, що міститься в ньому, перешкоджає зараженню інфекційними недугами, захищає від застуд, підтримує в тонусі весь організм. Позаяк ця рослина містить і велику кількість пектинів, то здатна знизити рівень холестерину і вивести з організму шкідливі речовини (іони важких металів, радіонукліди, навіть пестициди).
“Енергетична цінність ревеню становить 26 кілокалорій на 100 грамів продукту. Це, звичайно, небагато, але під час приготування страв чи напоїв з нього, аби звести до мінімуму кислий смак, зазвичай використовують велику кількість цукру, що може призвести до того, що при невисокій калорійності самої рослини наїдки з неї будуть досить важкостравними”, – застерігає дієтолог.
Запобігти розвиток онкологічних захворювань і доброякісних пухлин допомагають поліфеноли, що є в ревені. Завдяки антисептичним і протизапальним властивостям він просто незамінний при гнійних утвореннях, опіках, ранах, нежитю і гаймориті. Однією з головних властивостей ревеню, зі слів Зоряни Завади, є його здатність покращувати травні процеси. У невеликих дозах він має скріплювальну дію, а при сильнішій концентрації – проносну. Окрім цього, страви з ревеню корисні хворим на туберкульоз, подагру і тим, що мають недокрів’я. Цей овоч – чудовий десерт для тих, у кого низька кислотність шлункового соку.

Будьте обережні!

На жаль, ця рослина корисна не всім. Якщо ви потерпаєте через ниркову недостатність, від неї краще відмовитися. Крім того, варто пам’ятати, що ревінь і корисний, і шкідливий водночас!
Адже якщо лимонна, щавлева, яблучна і молочна кислоти, що містяться в ньому, можуть полегшити страждання хворих на подагру, то для тих, що мають виразку шлунка або гастрит, печію, вживання його може бути небезпечним. Виключити ревінь з раціону повин­ні жінки під час вагітності, особи, хворі на артрит, холецистит, з нирковокам’яною хворобою і ті, у кого проблеми зі шлунково-кишковим трактом.
Від споживання рослини варто утриматися й людям похилого віку. Дітям з ревеню найкраще готувати компот. Добова норма споживання ревеню для дорослого повинна становити 50–100 грамів на день, не більше!

 Правильно приготовлений ревінь може лікувати рак             
Ця рослина здатна боротися з раком – так кажуть принаймні американські вчені. Як і в багатьох інших червоних овочах, у ньому містяться речовини, що вбивають ракові клітини. Але й це ще не все. Варто запекти ревінь у духовці (наприклад, у пирозі) – і концентрація цих речовин збільшується в багато разів. 
Тепер учені мають намір виділити з ревеню ці дивовижні протиракові субстанції, щоб створити на їх основі нове поколінням потужних ліків для боротьби з онконедугами. Йдеться про поліфеноли, які здатні не тільки запобігати розвиток раку, але й знищувати вже наявні ракові клітини. Ревінь може стати основою для менш токсичних і більш ефективних протиракових препаратів. 
Сила ревеню дивовижна. Дослідники заявили, що теоретично ця рослина може бути використана навіть у тих випадках, коли рак не піддається лікуванню жодними іншими лікарськими засобами! Дослідження провели експерти з британського університету Sheffield Hallam, вперше зосередившись на вивченні лікувальних властивостей звичайного британського садового ревеню, а не того, який вже багато століть використовують у китайській медицині.

 Рецепти                                      

Салат з ревеню

Складники: 200 г ревеню, 3 свіжі огірки, 3 зварені на твердо яйця, 100 г зеленої цибулі, пучок кропу, сік лимона, майонез або несолодкий йогурт, сіль.
Ревінь нарізати на шматки і скропити лимонним соком. Огірки і яйця накраяти на кубики, зелену цибулю і кріп посікти. Змішати всі інгредієнти і посолити.

Рисова запіканка з ревенем

Складники: 2 склянки рису, 1,5 склянки молока, 2 ст. ложки цукру, 4 ст. ложки масла, 1 ст. ложка сухарів, 2 яйця, 100 г ревеню, сіль.
Ревінь обібрати, нарізати на шматки і варити до розм’якшення. Окремо зварити молочну рисову кашу, вистудити, додати ревеню, топленого масла, сирих яєць, цукру, посолити і вимішати. Форму змастити маслом, посипати сухарями і викласти на неї масу. Розрівняти, змастити збитим  жовтком і запекти в духовці.

Кекс із ревеню

Складники: 375 г ревеню, 250 г маргарину, 250 г цукру, 2 пачки ванільного цукру, дрібка солі, 
5 яєць, 100 г меленого мигдалю (або меле­ного смаженого арахісу), 250 г борошна, 1/2 ч. л. порошку для випічки.
Ревінь промити і накраяти на шматки. Маргарин збити з цукром, ванільним цукром, сіллю і жовтками на пухку масу. Додати ревеню, змішаного з мигдалем, до тіста і всипати борошна, змішаного з порошком для випічки. 
Насамкінець додати збиті на міцну піну білки і поволі з’єднати з тістом. Форму для кексу змастити жиром, присипати борошном. Викласти тісто і пекти майже годину при 175-180 градусах. Перед подачею на стіл посипати кекс цукровою пудрою.

Пиріг із ревеню

Складники: 3 яйця, 1склянка цукру, 250 г маргарину, 1ст. ложка смальцю (або олії), 3 ст. ложки сметани, 2,5 склянки борошна, пакетик порошку для випічки, 2 ч. ложки ванільного цукру.
Ревінь помити, накраяти на кубики і посипати цукром. Залишити на 15-20 хвилин і відцідити сік. Замісити тісто, частину тіста викласти на форму, встелену пергаментом, посипати тісто сухарями, викласти ревінь і знову посипати сухарями. Решту тіста викласти зверху і пекти в нагрітій до 180 градусів духовці 45-50 хвилин.

Ревеневий кисіль з вершками

Складники: 2 великі стебла ревеню, 500 мл вершків, 4 ст. ложки цукру, кисіль до смаку, 1 л води, 3 ч. ложки картопляного крохмалю (без чубка), 2 пакетики м’ятного чаю, пакетик ванільного цукру.
Ревінь обібрати і нарізати на пластинки. Вкинути їх у киплячу воду, додати цукру до смаку і два пакетики м’ятного чаю. Варити п’ять хвилин. Пакетики з чаєм вийняти і знову варити доти, доки ревінь не стане м’яким. 
Влити розведеного крохмалю, знову довести до кипіння і вистудити. Вершки збити з цукром і ванільним цукром. Прикрасити кисіль розтопленим шоколадом (на бажання).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4179 / 1.63MB / SQL:{query_count}