Відтепер Міністерство освіти і науки України регулюватиме кількість вишів завдяки держзамовленню, повідомляє Освітній портал.
Зі слів міністра освіти і науки Сергія Квіта, під час розподілу держзамовлення пріоритет надаватиметься кращим університетам України. У профільному міністерстві розглядають щонайменше п’ять рейтингів ВНЗ, за допомогою яких визначатимуть пріоритетність держзамовлення. Якщо ВНЗ чи окремі кафедри не відповідають ліцензійним вимогам Міністерства, альма-матер має позбавлятися ліцензії, а студенти – переводитися в інші виші. Крім рейтингів, для розподілу держзамовлення буде створено конкурсні комісії.
Сергій Квіт також заспокоїв абітурієнтів і їх батьків: так звані гірші університети зможуть працювати й надалі! “Відповідно, тим університетам, які є слабкими, гіршими, або, просто сказати, неякісними, ми даємо можливість набирати своїх студентів із числа контрактників. У них не забирається ліцензія”, – зазначив міністр.
В умовах ринкової конкуренції ВНЗ отримають право на злиття. Існують сфери, де ключовий чинник – саме людський, у яких якість підготовки спеціалістів має бути гарантовано високою – наприклад, медицина. Не дай Боже, буде потрапити до хірурга, який закінчив “неякісний” виш…