Віта Кирилюк, сімейний психотерапевт:
– Головними причинами, через які виникають конфлікти між невісткою та свекрухою, є банальні ревнощі та почуття власності. Дружина не розуміє, чому повинна жертвувати своїм щастям, порушувати плани і йти на повідку в чужої для неї жінки. А свекруха не хоче миритися з тим, що її син, якого вона виростила з любов’ю і турботою, дістався чужій жінці…
Зрозуміти варто і одну, і другу. Проблему все ж таки доведеться вирішувати, бо може дійти до розлучення. Гарний спосіб знайти порозуміння – сісти за “стіл переговорів”. Але всі крапки над “і” варто розставляти мирно, без крику та сліз. Припинити всі сварки раз і назавжди можна виробивши якісь спільні правила та розподіливши обов’язки. Але робити це треба негайно, коли ще не накопичилися претензії та образи, які буквально розривають душу від негативних емоцій.
Велика роль у цьому належить чоловікові (синові). Від самого початку саме його позиція стає вирішальною. Він повинен озвучити її обом своїм найріднішим жінкам – дружині та мамі. Мовляв, віднині все буде по-іншому. Невістці раджу частіше розмовляти зі свекрухою, радитися з нею, цікавитися її думкою. Це викличе симпатію чоловікової мами, бо ж кожна людина хоче почуватися потрібною, затребуваною. Мама повинна поважати вибір сина, частіше хвалити невістку, заохочувати її.
Але найкращим варіантом є те, аби молода сім’я жила окремо. Тоді стосунки дружини і матері будуть ідеальними.