11/26: трагічна статистика

Учора індійська влада закінчила вивозити тіла з готелю "Тадж-Махал" у Мумбаї

Учора індійська влада закінчила вивозити тіла з готелю "Тадж-Махал" у Мумбаї

indus.jpg 

Загалом унаслідок серії вибухів і перестрілок, які в індійських та світових мас-медіа порівнюють з американським 9/11, коли хлопці бін Ладена завдали нищівного удару по США, загинули 172 людини, поранення отримали 239, повідомило агентство Associated Press. Як заявив журналістам прес-секретар штату Магараштра Бушан Гаграні, це, швидше за все, остаточні дані, й список жертв навряд чи поповниться.

Серед жертв є 18 іноземних громадян, зокрема двоє американців, троє німців, два французи, представники Ізраїлю, Австралії, Британії, Канади, Італії, Японії та Китаю. 23 іноземці отримали поранення. Індійські поліція і спецназ втратили 15 людей, зокрема, загинув начальник антитерористичного відділу поліції Мумбаї Геманта Каркаре.

В антитерористичній операції брало участь понад 500 поліцейських, військовиків і бійців елітного підрозділу Національна варта безпеки. Останній осередок опору було ліквідовано вранці 29 листопада, в суботу, в готелі "Тадж-Махал". "Бойові операції закінчено. Всіх терористів знищено", - повідомив репортерам керівник операції. Живим вдалося взяти лише одного терориста з десяти. Захоплений Азам Амір Касаб заявив, що належить до пакистанського угруповання "Лашкар-е-Тайба", повідомив мас-медіа високопоставлений офіцер індійської поліції. За його словами, метою нападу на Мумбаї було вбити якомога більше людей, бажано, іноземців.

Прем'єр-міністр Індії Манмоган Сінгх у телезверненні до нації заявив, що його країна не миритиметься із сусідами, які надають притулок озброєним бойовикам. Натомість міністри оборони і закордонних справ Пакистану в унісон категорично відкинули підозри у посібництві організаторам нападу. "Це загальна проблема. Ми протистоїмо одному ворогу і маємо об'єднати зусилля, щоб перемогти", - заявив голова пакистанського МЗС Шах Мегмуд Куреші.

Зазначимо, що суннітське угруповання "Лашкар-е-Тайба" (у різних перекладах: "Армія чистих" або "Легіон правовірних") базується на території Пакистану ще з початку 1980-х років. Його бойовики неодноразово скоювали криваві теракти в Індії. У 2001 році організація узяла на себе від­повідальність за напад на індій­ський парламент. А влітку 2006-го в Мумбаї терористи здійснили серію вибухів, убивши понад 140 людей. Під тиском США у 2002 році Пакистан заборонив діяльність "Лашкар-е-Тайба".

Тим часом експерти наголошують на тому, що звинувачення на адресу "Лашкар-е-Тайба" можуть спричинити чергове загострення індійсько-пакистанських відносин: як вважається, угрупjвання було створено пакистанськими спецслужбами для боротьби з Індією за штат Джамму і Каш­мір, розділений між двома державами в 1947 році.

Водночас джерело авторитетного часопису "The Times" у британських спецслужбах закликало не вірити свідченням єдиного вцілілого терориста: індійські спецслужби нерідко звинувачують у застосуванні сили до підозрюваних. Проте керівник Розвідувального бюро Індії наголосив, що з огляду на те, що ця справа викликає дуже великий міжнародний резонанс, правоохоронні органи країни не наважаться вибивати із затриманого свідчення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4553 / 1.56MB / SQL:{query_count}