Про це повідомляє Освіта.ua. Освітнє відомство розширило повноваження педагогічних колективів навчальних закладів та врахувало інтереси школярів і їхніх батьків при проведенні державної підсумкової атестації учнів у 2013/14 навчальному році щодо вибору способу проведення ДПА.
У роз’яснювальному листі МОН йдеться про те, що загальноосвітні навчальні заклади зможуть самі обирати спосіб проведення державної підсумкової атестації: або за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти і науки, або у вигляді письмових робіт за завданнями, розробленими інститутами післядипломної педагогічної освіти. Збірники можна використовувати як цьогорічні, так і видані з 2011 по 2013 роки.
Виняток становлять диктант з української мови у дев’ятому класі та переказ із української мови в одинадцятому – їх обиратимуть зі збірників, затверджених МОН. Всі інші рекомендації щодо проведення ДПА залишаються чинними.
Як відомо, обов’язковість використання збірників завдань при проведенні ДПА була для екс-керівництва МОН інструментом тиску на вчителів та батьків, аби вони купували навчальну літературу в приватного видавництва. Чиновники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти вимагали використання тільки “легітимних” збірників завдань.
Зокрема, директор цього інституту звертав увагу регіональних управлінь освіти на необхідності використання лише тих збірників, що мають голограми з логотипом “Центр навчально-методичної літератури”, зазначаючи, що інша продукція є контрафактною і не відповідає вимогам проведення державної підсумкової атестації.