Усі ми закохуємося, інколи розчаровуємося і знову кохаємо, бо світ тримається на любові. Кажуть, що кохання і талант приходять не до всіх, тому що кохати – це не лише насолоджуватись, упиватися своїм щастям. Кохати – це віддавати найдорожчій людині тепло, ласку, доброту, а ще дивувати приємними сюрпризами.
Аби попросити у покровителя всіх закоханих міцного кохання, не потрібно їхати у далекі країни. Насправді, мощі святого Валентина зберігаються у Самборі, що на Львівщині. Цими вихідними перша і на даний момент єдина туристична фірма, яка зосередила свою діяльність на розвитку фестивального та подієвого туризму Україною “Час на мандри” для усіх закоханих та тих, хто хоче зберегти щасливу сім’ю, організувала справжній сюрприз – тур Самбірщиною.
Екскурсія центральною частиною міста, підйом на ратушу, огляд музеїв та Лаврського монастиря, римо-католицького костелу, смакування кави в кав’ярні Юрія Кульчицького – далеко не все, чим здивували організатори туру. Виняткову увагу закоханих та тих, хто лише у пошуках своєї другої половинки, привернула церква Різдва Пресвятої Богородиці (1728 р.), що у самому центрі старовинного Самбора. Саме у ній знаходяться чудотворна ікона Самбірської Богородиці та мощі покровителя всіх закоханих – святого Валентина.
На бічному престолі церкви мощі зберігаються ще з 1779 р. і щодня відкриті для бажаючих. Але щороку упродовж тижня невеличкий скляний позолочений саркофаг, де покояться останки святого Валентина (кістки та фрагмент черепа), переносять із правого бокового престолу і встановлюють на тетрапод у центрі церкви. Через це, зі слів екскурсовода Галини Мартинович-Чип, до Самбора приїжджає багато паломників з України та з-за кордону, які прагнуть торкнутися реліквії, помолитися і попросити заступництва у покровителя всіх закоханих і одружених та зцілення недужих.
“Молодь просить у великомученика подарувати чи повернути їм кохання, а старші – за добре подружжя для своїх дітей та внуків. Існує навіть повір’я – кожен, хто торкнеться реліквії, переживе велике кохання і матиме щасливу сім’ю”, – каже вона.
Екскурсовод переповіла, що молитвами до святого Валентина одна жіночка врятувала від розпаду шлюб свого сина з невісткою. Вона довго приходила у храм і ревно молилася, просила заступництва, аби зникли чвари і налагодилося подружнє життя. І це допомогло! Повернувшись додому, вона застала помирених дітей. Спочатку думала, що вони змовилися не конфліктувати при ній, а потім довідалася, що примирення відбулося саме тоді, коли вона перебувала у Самборі. Жінка замовила у ювелірів золоте серце і привезла його на пам’ять і подяку святому Валентину. Цей дар встановлено у храмі.
Проте не лише мощі священномученика привертають увагу молоді. Ті, хто хоче якнайшвидше вийти заміж чи оженитися, можуть прийти у римо-католицький костел та доторкнутися до… дверного замка. За повір’ям, люди, які з вірою у серці торкнуться та потруть великий залізний замок на дверях костелу, найближчим часом знайдуть своє кохання і навіть поєднаються у шлюбі.
Дякуємо компанії фестивального та подієвого туризму “Час на мандри” за організацію чудового туру.
Львів – Самбір – Львів
Фото: Юрій Пирч (5), oranta.org (1).