Боже великий, єдиний...

Україна молиться за мирне розв’язання конфлікту між владою і народом

фото: Ганна Грабарська
Загострення протистояння, яке почалося минулої неділі, на свято Богоявлення, та призвело до загибелі людей і великої кількості поранених, уже вкотре сколихнуло Україну і світ. У День Соборності християни молилися за єдність, мир та за упокій душ невинно убієнних.
Церковні провідники й далі закликають до молитви за мир, до порозуміння, до ненасильницького розв’язання суспільної кризи в нашій державі.

Церква з народом

Позавчора, 23 січня, після літургії у Володимирському катедральному соборі, присвяченій 85-літтю Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, відбувся брифінг ювіляра, на якому він зазначив, цей ювілей є другорядною подією: “Сьогодні головною подією є мир в Україні, а також намагання не привести до громадянської війни. І наше головне завдання, щоб більше не пролилося крові. Тому ми й молимося Богу, бо Бог сильний зробити все це”.  
“Насамперед я хочу сказати, що Церква з народом. Ми переживаємо, щиро переживаємо ті страждання і жертви, які зазнають люди на Майдані, і хочемо, щоби кровопролиття і протистояння в нашій державі не було… Тому Синод закликав усю українську паству молитися за мир і злагоду, щоб Господь захистив нашу державність. І ми віримо, що переможе народ, а не ті сили, які борються зі своїм власним народом. Тому ми будемо молитися, щоб Господь привів Україну до миру і злагоди”, – сказав Патріарх. 
І зауважив, що введення надзвичайного стану є правом Президента і Верховної Ради, але нехай вони знають, що несуть за це відповідальність. Патріарх закликав молитися та намагатися знайти примирення: “Якщо та сторона не піде на примирення, то право народу – захищати самого себе”. Про це повідомила прес-служба Київської Патріархії.
До речі, Патріарх Філарет відмовився від ордена “За заслуги” І ступеня, яким його серед інших нагородив Віктор Янукович з нагоди Дня Соборності та 85-літнього ювілею.

Розв’язка – діалог

Архиєпископ-емерит УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар вважає, що єдиним виходом з критичної ситуації в Україні є діалог. Про це він сказав у ефірі “Громадського”.
Спеціальна молитва у дні напруженої ситуації в країні
Любий наш Боже, Найсолодший Ісусе Христе, не дай злим силам, котрі нас так мучать, опанувати нашою країною. Благаємо Тебе, не допусти, щоб розпалилась громадянська війна, щоб убивали брат брата, батько сина. Не допусти, щоб у нашій країні панували цинізм і жорстокість. Господи наш Любий, не допускай вторгнення з боку будь-якої іншої держави. Благає Тебе, Наймиліший Боже, народ щирий і побожний, щоб Ти відігнав злі сили і зняв напруження у громадян нашої країни, щоб вони керувались розумом, а не емоціями, щоб кожен зміг зробити правильний вибір, бо від цього залежить майбутнє нашої України та відношення світу до неї. Любий наш Боже, хай у нашій країні вічно панує любов, доброта, щирість, побожність. Не допусти, Боже, щоб тут панували фальш і лицемірство. У всьому хай виконується Твоя Свята воля, а не наша. Амінь.
“Єдина розв’язка цієї ситуації в Україні – можливість говорити, діалогувати, спільно шукати правди. Якщо цього нема, то нема й іншого способу розв’язувати труднощі. Якщо не буде такого бажання з обох сторін, то це призведе до ще більшого кровопролиття. Не знаю, може, хтось цього хоче, може, для нього це відповідь, може, це чиєсь бажання, аби проливалася кров? Якщо так, то нема про що говорити і нема людей чим потішити. Якщо тіла померлих, забитих їм не промовляють до сумління, то можемо чекати на ще більше загиблих… Отже, розв’язка – це діалог і ще раз діалог!” – наголосив Блаженніший. 
І нагадав, що влада повинна зрозуміти, що вона теж частина народу. “Влада – це люди, яким доручено керувати країною, але це керування має бути у повній відповідальності за справжнє добро: мир, збереження прав, захист від нападів. Хто має владу, той несе цей тягар і за це мусить відповідати”, – переконаний владика Любомир. На його думку, справжнього діалогу досі ще не було, і наслідком цього є те, що кількох людей позбавили життя. Проте почати діалог ніколи не пізно. 
Блаженніший Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук у своєму зверненні з нагоди Дня Соборності закликав владу прислухатися до вимог народу, перестати говорити з ним мовою сили та використання репресивних механізмів, а представників громадянського суспільства та всіх політичних діячів відмовитися від насильства і повернутися на шлях мирного спротиву. “Не дозвольмо, щоб емоції, навіть оправдані, затьмарили наш світлий розум і позбавили нас самої можливості вступити у діалог”, – йдеться у зверненні.

Безнастанна молитва і піст

Із закликом до безнастанної молитви за мир звернулися й місцеві владики. Митрополит і архиєпископ львівський Ігор Возьняк проголосив учорашній день, 24 січня, днем строгого посту в намірі розв’язання кризової ситуації. Владика нагадав: “Коли місту Ніневії загрожувало зруйнування, ніневійський цар дав наказ: “…Ні людина, ні скотина, ні воли, ні вівці  нічого не сміють їсти, ні споживати, та й води не сміють пити!” 
Молитва за Богом дану гідність
Постарайтеся знайти тихе місце, поставу внутрішнього зосередження на десять хвилин у церкві, кімнаті, наметі, з друзями, духовною спільнотою чи наодинці. Спробуйте помолитися такими словами:
Господи Боже, Вседержителю, ти, що сотворив Вселенну і нас на Твій образ і подобу, дай нам силу гідність нашу, Тобою дану, пізнавати, плекати, ніколи нею не нехтувати, її не топтати.
Відвічне Слово Істини, що словом своїм життя даєш, допоможи нам завжди бути правдивими у слові і спілкуванні, благословити, а не хулити, обіцянки зберігати перед собою,  в сім’ї,  у світі, мовою Тебе хвалити і ближніх надихати.
Народжений убого у вертепі, Боже, що оселився серед нас, у світі умалений, з нами, нашою неміччю і бідою солідарний, дай нам бачити потреби ближніх. Бачити і діяти. Дай нам бути щедрими супроти потребуючих, які поруч.
Учителю чистоти і простоти Царства, що закликав дітей до себе, подаючи їх нам за приклад, поклич нас до простоти і чистоти як синів і дочок Твоїх, до радості тих, які знають своє імення дітей Божих.
Спасителю, Ти, що нас, грішників, кров’ю своєю відкупив, що нашу гідність відновив, образ і обличчя дітей Божих повернув, дай нам, що тонемо в корупції, силу не продавати себе, з пут неправди та нечесності себе і весь народ визволяти.
Господи, Ти, що умаленням своїм зійшов униз до нас, до нашого болю, болота, до Аду нашого гріха, навчи нас жертовності, мужності і смирення, життя і буття у правді і справедливості.
Господи Управителю, що владу даєш людям добро чинити, що даєш наставникам відповідальність за ближніх, дай нам усім високе почуття відповідальності за себе і за інших, дай владі дух служіння,  жертви та смирення перед Тобою та перед людьми.
Рятуй, Боже, нас і тих,  хто при владі, від негідних думок і намірів. Негідних слів і негідних вчинків, від кривди, насилля і обману. Дай, Боже, гідність кожному чоловікові і кожній жінці, всій Україні, дай, Боже, світло і надію, правду і правдиве в Тобі життя.
Христе Переможцю, що кайдани гріха розторощив, Своєю смертю подолав і від страху смерті нас визволив, дай нам певність перемоги в Твоїм Воскресінні, дай силу не боятись, за правду жити і життя віддавати.

***
Царю небесний, Утішителю Душе Істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас от всякої скверни, і спаси, Благий, душі наші!
Нехай Господь благословить на цю та інші молитви, які відновлюють нашу Богом дану гідність 
Владика Борис, єпарх Паризький
Цар і люди сіли в попелі, накрившись веретищами, та почали постити. Господь зглянувся на 20-тисячне місто і пощадив його... І нам необхідно прогнати усяке зло з нашої країни. Найкращий спосіб – молитва і піст з любові до Бога! Відкиньмо гріх, чинімо добро!” Крім того, він закликав до безнастанної молитви в усіх храмах і до приватної молитви та посту вірян. “Чинімо це з великою довірою до Бога! Бийте у дзвони, хай Господь почує й прийме наші щирі моління та великодушний піст, щоби припинилося кровопролиття і насильство в нашій Україні!” – йдеться у зверненні.
Владика Тарас Сеньків зобов’язав організувати  безперестанну молитву за мир в усіх парафіях Стрийської єпархії УГКЦ, благословив усіх священиків єпархії щодня служити божественну літургію в наміренні за мир та єдність в українському народі і бити в дзвони у кожному храмі що три години.
Єпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП) Філарет закликав до гарячої молитви, завжди бути християнами та не допустити громадянської війни: “Не відповідати злом на зло, але чинити добро. Допомагаймо один одному, прислухаймось один до одного, зрозуміймо один одного. Всім нам треба усвідомити, що не розбрат, жорстокість і насилля є основою суспільства – усвідомити всім, не дивлячись, по який бік барикад хто стоїть”.
Разом із тим владика наголосив, що “головний ворог наш не влада, а гріх, який спонукає певних людей до вчинків недобрих, до кривди, до вбивства”, та закликав утриматись “від тих кроків, за які потім будуть нас засуджувати сумління і моральний закон Христовий”.

“Правда і гідність переможуть!”

Владика Паризький УГКЦ Борис Ґудзяк у зверненні до студентів і молоді висловив співчуття та духовну солідарність в ці тривожні дні. “Сьогодні ми схиляємо голови перед тими, хто загинув, молимося за них і за їхні родини, молимося за всіх поранених, затриманих, катованих і за навернення тих, котрі ранять і катують. Дай Боже мати силу сказати з Христом про тих лукаво запрограмованих силовиків: “Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять!” Після перемоги правди прийде потреба суспільного примирення, в якому ви знову будете покликані стати лідерами”, – йдеться у зверненні.
“Не дозвольте жодному прояву зла кинути тінь на ваше життя, на цей священний унікальний дар, на вашу жертовність і ваше майбутнє. У цей трагічний і критичний, але й переломний час дозвольте попросити кожного з вас наново задуматися над багатством власного життя. Перед ближнім спробуйте вголос перерахувати три приводи для вдячності. Серед подій, які лякають і втоптують нас у відчай, поділіться з сусідом, другом, подругою вісткою/словом про отримані дари – виберіть хоч три.
Подякуйте Богові і людям за здоров’я, за складену сесію, за кохання, за дар життя... Подумайте – перелік у кожного чималий. Підійдіть до ближніх і запитайте, за що вони вдячні. Нехай скажуть це сьогодні, поділяться з вами своєю тихою, навіть маленькою радістю. Обійміть одне одного і нагадайте собі, що вас Господь створив у гідності і любить безмежною любов’ю!” – закликав він молодих людей і запевнив, що світ молиться за них, подякував за мужність і витримку. 
“Сьогодні бажаю вам щиро пережити правду про те, що любить вас Господь. Свідчіть і надалі про вашу Богом дану гідність. Ви прекрасні! Будьте нам всім здорові, стійкі та сміливі в непростій духовній боротьбі! Правда і гідність невід’ємні. Правда і гідність переможуть!” –  написав владика Борис на своїй сторінці у Facebook.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4466 / 1.65MB / SQL:{query_count}