Посадовці спростовують чутки щодо виплати допомоги на другу дитину

На Львівщині з блискавичною швидкістю серед вдруге вагітних жінок почали ширитися чутки, що гроші на другу дитину виплачуватимуть як за першу, оскільки, постанова Кабінету Міністрів України «Питання призначення і виплати допомоги сім’ям з дітьми» набула чинності після 31 грудня 2007 р.

likarnja.jpg 

На Львівщині з блискавичною швидкістю серед вдруге вагітних жінок почали ширитися чутки, що гроші на другу дитину виплачуватимуть як за першу, оскільки,  постанова Кабінету Міністрів України «Питання призначення і виплати допомоги сім’ям з дітьми» набула чинності після 31 грудня 2007 р.

Якщо у сім’ї вже є дитина і народилася друга – сім’я отримає 25 тис. грн.
Якщо у дружини другий шлюб, а вона вже має дитину від першого шлюбу, – жінка отримає 25 тис. грн.
Якщо жінка перебуває у другому шлюбі, де народжує першу дитину, а в чоловіка це буде друга дитина – жінці призначать 12 тис. 240 грн.
Якщо жінка вже має дітей від першого шлюбу, але їх вона не виховує, – жінці призначать 12 тис. 240 грн, як за першу дитину.
Якщо жінка уже має повнолітню дитину, і народила ще одну – жінці виплатять 25 тис. грн, адже для неї це все одно буде друга дитина, незалежно від того, яка різниця у віці.
Якщо в обох батьків цей шлюб є другим, у жінки дітей не було, а в чоловіка є повнолітня донька/син, навіть якщо вона з ними живе – жінці виплатять 12 тис. 240 грн.
Якщо жінка народила дитину, яка через якийсь час померла, а згодом народила ще одну– жінці виплатять 25 тис. грн, як за народження другої дитини.
Якщо народжується двійня (перші пологи) – жінці на першу дитину виплатять 12 тис. 240 грн, а на другу – 25 тис. грн.
Якщо у подружжя, яке вже має одну дитину, народжується двійня – жінці на першу дитину з двійнят виплатять 25 тис. грн, а на другу (як на третю) – 50 тис. грн.
Якщо жінка, яка має дітей, встановлює опіку за новонародженою дитинкою, її попередні діти не враховуються, тому жінці виплатяь 12 тис. 240 грн, як за першу дитину.
Якщо подружжя всиновлює дитину віком до 1 року, то їм виплачують як за першу дитину – 12 тис. грн.

Щоб розвінчати цей міф та хоч якось заспокоїти майбутніх матерів, «СП» вирішила поспілкуватися із заступником начальника управління праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Оксаною Яковець, аби з’ясувати ситуацію. За її словами, будь-які зміни, непідтверджені урядом, суперечать закону, відтак, ці чутки не відповідають дійсності. «Якщо у сім’ї уже є одна дитина (незалежно від того повнолітня вона чи ні), при народженні другої – батьки отримають допомогу у розмірі 25 тис. грн, а не 12 тис. грн», – категорично запевнила вона.

Оксана Яковець зазначила, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2008 року № 57, розмір та термін виплати допомоги визначаються з урахуванням кількості дітей, які до народження малюка перебували на утриманні особи, якій призначається допомога (одного з батьків дитини). Допомога на дитину, яка народилася після 31 грудня 2007 року надається у розмірі 12 тис. 240 грн – на першу, 25 тис. – на другу та 50 тис. – на третю. Як і раніше, вся сума ділиться на частини. На першу дитину спочатку одноразово виплачують 4 тис. 800 грн., а решту суми –  протягом наступних 12 місяців (по 620 грн щомісяця). На другу – 4 тис. 840 грн, а решту суми – упродовж наступних 24 місяців (по 840 грн щомісяця). На третю дитину – 5 тис. грн, а решту суми – у наступні 36 місяців (по 1 тис. 250 грн щомісяця).

У разі народження двійні або більшої кількості дітей допомога виплачується на кожну дитину, при цьому кожна дитина з їх числа вважається наступною. Якщо двійня народжується в сім’ї, де немає старших дітей, допомога буде призначена на одну дитину в розмірі 12 тис. 240 грн., на другу – 25 тис. грн. Таким же чином буде призначена допомога у разі народження трійні. У випадку, коли двійня народилася в сім’ї, в якій вже виховується двоє старших дітей, допомога надається на кожну новонароджену дитину у розмірі 50 тис. грн.

Допомогу виплачуватимуть залежно від того, коли батьки здадуть відповідні документи. За допомогою при народженні дитини тепер один з батьків має право звернутися упродовж 12 місяців після народження дитини, а не 6 місяців, як було раніше. Якщо, наприклад, чоловік прописаний в іншому районі міста/області, з управління праці свого району чоловік повинен взяти довідку, що він там по допомогу не звертався. Право на виплату одноразової грошової допомоги має один з батьків, проте, за словами О. Яковець, ліпше, якщо це буде матір дитини, оскільки були прикрі випадки, що татусі, на яких оформлялася допомога, грошей додому не доносили.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4829 / 1.58MB / SQL:{query_count}