Олена Міндюк, дитячий психолог:
– У тому, що діти надмірно цікавляться комп’ютерами, винні не лише батьки чи діти, а суспільство, адже до комп’ютера заохочує навіть школа – вчителі дають завдання, тести, які треба скачати з інтернету. Поза тим, батьки мають постаратися якнайдовше обмежити доступ дитини до інтернету і різних соціальних мереж. Вони і так надто завантажені і стомлені – спочатку сидять в школі за партами, приходячи додому, відразу вмикають телевізори, а тут ще й комп’ютер… Йде велике навантаження на очі, хребет і навіть увесь мозок.
Через соціальні мережі наші діти відучилися спілкуватися в реальному світі – вони не вміють нормально знайомитися на вулиці, не розповідають про свої переживання, у них немає колективних ігор, вони не ходять один до одного в гості, не збираються на жодні зустрічі і навіть не читають книг. А звідки у нас може вирости креативна творча молодь, якщо вона “зависає” на елементарній фантазії і коли дитині кажеш: “А пофантазуй?”, то у відповідь чуєш: “А як це?”.
Отож, якщо дитина надмірно цікавиться комп’ютером і соціальними мережами, батькам варто поцікавитися, а чому це відбувається? Також можна домовитися за лімітований час, за яким дитина сидітиме за монітором, а ще усілякими методами стимулювати їх до руху, наприклад, розповісти, а як вони раніше спілкувалися, в які колективні ігри бавилися.