Здавалося б, до нової вступної кампанії ще далеко, втім варто вже зараз остаточно визначитися, чим би хотів займатися у майбутньому випускник школи, який фах йому до душі.
Фахівці радять долучитися дорослим членам родини до прийняття певного рішення та допомогти майбутньому студентові зорієнтуватися у виборі професії. Виховуючи дитину, батьки добре знають її вподобання: хтось любить куховарити, хтось – порпатись у двигуні автомобіля, хтось має добрий смак і схильність до моделювання одягу, зачісок, комусь до вподоби техніка, а хтось володіє неабиякими філологічними здібностями, відчуває потяг до творчих професій.
Улюблені заняття сина чи доньки є хорошою підказкою для батьків, які хочуть допомогти дитині обрати професію. Але остаточне рішення щодо вибору професії має ухвалити саме дитина. Не варто примушувати сина чи доньку жити чиїмось життям.
Чи матиме випускник достатньо сил на реалізацію свого бажання, залежить від кожної конкретної ситуації в родині. Діти, зорієнтовані на вищу освіту, повинні мати відповідні знання. Майбутні абітурієнти вишів залежно від обраної професії визначають предмети, з яких писатимуть тести на зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО).
Зовнішнє незалежне оцінювання – 2014 відбуватиметься впродовж червня. Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив графік проведення основної сесії ЗНО. Перше тестування (з іноземної мови) відбудеться 3 червня. Після цього 5 і 6 червня проходитиме ЗНО з української мови та літератури.
Абітурієнти мають право подавати заяви не більш ніж до п’яти вищих навчальних закладів та не більш ніж на три напрями підготовки в кожному з них
Наступними тести писатимуть ті, хто обрав російську мову, – 10 червня. ЗНО з математики відбудеться 12 червня, з географії – 14 червня, з біології – 16 червня, з фізики – 18 червня, з історії України – 20 червня, з хімії – 23 червня, із всесвітньої історії – 25 червня. Останнє тестування (зі світової літератури) заплановане на 27 червня. Кожен зможе пройти тести не більш ніж із чотирьох предметів.
Звісно, треба дізнатись, у яких навчальних закладах можна опанувати обрану спеціальність та з яких предметів враховуватимуть результати ЗНО при вступі. Вступаючи на деякі спеціальності, треба буде пройти творчий конкурс. Абітурієнти мають право подавати заяви не більш ніж до п’яти вищих навчальних закладів та не більш ніж на три напрями підготовки в кожному з них. Передбачається, що вступна кампанія 2014 року розпочнеться 1 липня, а прийом заяв від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти завершиться о 12 годині 31 липня.
Варто зауважити, що є чудова можливість здобути практичні спеціальності у закладах професійно-технічної освіти. Тим паче що прийом на навчання до них проводять без сертифіката ЗНО – за результатами співбесіди.
Головне серйозно та відповідально поставитися до свого майбутнього, і тоді успіх буде вам забезпечений!