З цієї нагоди “Пошта” пропонує читачам стати справжніми італійськими піцайоло на своїй кухні, посмакувати піцою, приготовленою власноруч, здивувати своїм кулінарним шедевром рідних та друзів.
Піцу напевно люблять усі – і дорослі, і діти. Варіантів її приготування, розмаїтих начинок так багато, що кожен може знайти (або ж вигадати) таку, яка смакуватиме йому найбільше.
Сьогодні ми готуватимемо 4 різновиди цієї страви – “Маргариту”, “Чотири сири”, “З ананасом” і “По-венеційськи”.
Загальний принцип приготування піци містить три варіанти: 1-й: печемо корж до готовності та викладаємо начинку; 2-й: печемо корж до півготовності, викладаємо начинку і ще раз ставимо у духовку (найпоширеніший спосіб); 3-й: печемо корж із начинкою.
Головний секрет смачної піци – правильно приготоване тісто! Зробити вдалу основу цієї страви досить просто, треба чітко додержувати перепису і кількох наших порад. Тісто для піци зазвичай роблять дріжджове. Пропонуємо вам класичний рецепт.
Класичний рецепт дріжджового тіста
Складники: борошно – 400 г, свіжі дріжджі – 20-25 г (або 10 г сухих), оливкова олія – 6-8 ст. ложок, сіль – 0,5-1 ч. ложка, вода.
Спосіб приготування. Борошно просійте через сито. Розкришіть в миску з ним дріжджі, розведіть кількома столовими ложками теплої води, додайте солі та олії, щоб вийшло нелипке густе та м’яке тісто. На бажання можете розвести дріжджі заздалегідь у невеликій кількості теплої води і вилити їх у борошно.
Тісто місіть енергійно, доки не стане м’яким і пружним. Сформуйте з нього кулю, обсипте її борошном. Накрийте тісто чистою тканиною або плівкою і залиште в теплому місці хоча б на дві години (доки не збільшиться в об’ємі удвічі). Зверніть увагу: в плівці потрібно зробити дірочки, аби тісто “дихало”.
Коли тісто підійде, вийміть його. Посипте стільницю борошном, викладіть тісто і розкачайте його товщиною півсантиметра. Необов’язково робити піцу ідеально круглою. Італійці для її приготування беруть першу-ліпшу сковорідку або деко. Головне, щоб вона підходила за розміром для розкачаного шматка тіста. Форму для випікання злегка змастіть олією або щедро посипте борошном. Важливо: викладати розкачане тісто потрібно тільки на гаряче деко!
Розплескайте тісто у формі і поставте в тепле місце на 10 хвилин. Після цього проколіть рівномірно виделкою, аби під час випікання на ньому не утворювались пухирці. Форму з тістом поставте в гарячу духовку (200 – 220 градусів) ще на 10 хвилин. Коли час випікання мине, витягніть готовий корж, покладіть на нього передбачені переписом складники (начинку), які варто підготувати заздалегідь, і поставте в духовку ще хвилин на 10.
Соус для піци
Аби максимально наблизити свій кулінарний шедевр до італійського оригіналу, слід використовувати спеціальний соус для піци. Тільки не беріть звичайну томатну пасту або кетчуп, як це роблять деякі господині, – ми ж намагаємося в хатніх умовах відтворити справжній смак страви! Соус цей завдяки базиліку, білому вину і часникові наповнить вашу піцу дивовижним ароматом. Без цього класична італійська кухня була б немислимою! До слова, його можна використовувати не лише для цієї страви – соус стане чудовим доповненням до пасти (макаронів) або м’яса.
Складники: томати, консервовані у власному соку – 400 г, оливкова олія – 6 ст. ложок, біле вино – 50 мл, часник – 7 зубців, базилік свіжий – 50 г, сіль, чорний перець до смаку.
Спосіб приготування. Обберіть і розчавіть зубці часнику. Обсмажте їх на пательні в гарячій оливковій олії не більш ніж дві хвилини. Листочки базиліку порвіть на шматочки, додайте їх до часнику і готуйте помішуючи ще півхвилини. Налийте до суміші білого вина і дайте випаритися із соусу алкоголю (1-2 хвилини).
Додайте томатів і, розім’явши їх ложкою, тримайте на малому вогні 10 хвилин. Посоліть, поперчіть, а потім протріть цю суміш через сито. Протертий соус поставте на малий вогонь і вваріть до потрібної густини.
Піца “Маргарита”
Кажуть, свою назву ця піца завдячує королеві Маргариті. Відомий кухар Рафаель Еспозіто спеціально для неї приготував таку страву, прикрасивши її продуктами, що мають кольори італійського прапора. Королева оголосила його піцу найсмачнішою і найкращою. Ми також готуватимемо “Маргариту”, тож матимемо змогу насолодитися справді королівським наїдком.
На начинку: обібрані від шкірки помідори – 350 г, сир моцарела – 300 г, базилік – кілька листочків, часник – 1 зубчик, оливкова олія (рафінована) – 2-3 ст. ложки, сіль до смаку.
Спосіб приготування. Приготуйте класичне дріжджове тісто для піци. Деко з тістом на 10 хвилин помістіть у духовку, розігріту до 220 градусів. Доки печеться корж, обберіть від шкірки помідори. (До речі, не менш смачною виходить “Маргарита” з помідорами чері або з консервованими томатами).
Накрайте помідори і моцарелу. Викладіть на корж обібрані помідори. Трішки посоліть, потім викладіть шматочки моцарели, скропіть їх олією, приправте щіпкою перцю, базиліком та дрібно посіченим часником. Поставте піцу в духовку хвилин на 10. Перед подачею на стіл прикрасьте кількома листочками базиліку.
Піца “Чотири сири”
Навіть якщо ви не є прихильником поєднання фруктів і сиру, скористайтеся цим переписом. Обіцяємо: ви і ваші гості будуть приємно здивовані! Адже чотири види сиру, які входять до цього рецепта, вважають кращими в Італії. На жаль, в Україні їх не виробляють, тож аби піца не стала “золотою”, можна експериментувати з вітчизняними сирами, що мають схожий смак.
На начинку: сир горгонзола – 50 г, сир пекоріно – 50 г, сир пармезан – 50 г, сир грюйер – 50 г, грушка – 1 шт., виноград (червоний і білий) – по 1 невеликій галузці, олія оливкова – 1 ст. ложка.
Спосіб приготування. Розкачайте тісто. Викладіть його у форму і поставте в розігріту до 220 градусів духовку на 8-10 хвилин. Грушку обберіть, накрайте на невеликі пластинки і трішки обсмажте. Виноградинки розріжте навпіл, вийміть кісточки.
Витягніть корж із духовки. Тісто змастіть оливковою олією або соусом, розкладіть шматочки грушки, скибочки пекоріно та грюйеру. Посипте тертим пармезаном. Покладіть шматочки горгонзоли і викладіть виноградинки в довільному порядку. Поставте в духовку на 10 хвилин. Піца готова. Подавайте її гарячою!
Піца з ананасом
Поєднання ананаса з шинкою або копченостями створює незабутній контраст свіжості та насиченого м’ясного смаку.
На начинку: ананас (невеликий) – половина, шинка – 100 г, соус для піци – 3 ст. ложки, сир проволоне (можна замінити будь-яким коров’ячим напівтвердим) – 150 г.
Спосіб приготування. Розкачайте тісто. Викладіть його у форму і поставте в розігріту до 220 градусів духовку на 8-10 хвилин. Поки корж печеться, обберіть ананас і накрайте його на невеличкі кубики. Шинку наріжте на соломку. Сир подрібніть на тертці.
Вийміть корж із духовки та змастіть його соусом для піци. Рівномірно по всій поверхні розподіліть подрібнені ананас, сир і шинку. Посипте залишками сиру і печіть ще 10 хвилин.
Піца по-венеційськи
Корж для піци по-венеційськи печуть із тіста, приготовленого без додавання дріжджів!
На тісто: борошно – 2 скл., яйця – 2 шт., молоко – 3/4 скл., оливкова олія – 3 ст. ложки.
На начинку: салямі – 250 г, сир чеддер – 400 г, помідори (невеликі) – 3-4 шт., соус для піци – 4 ст. ложки.
Спосіб приготування. Просіюємо борошно через дрібне сито. Вбиваємо яйця і додаємо молока.
Замішуємо з цієї суміші еластичне тісто, яке б не прилипало до рук. Еластичність тіста можна “регулювати”, додаючи борошна в процесі вимішування. Готове тісто накриваємо вологим рушником і даємо йому постояти 20-30 хвилин.
Розкачуємо тонко – на півсантиметра. Перекладаємо у форму і змащуємо соусом для піци. Помідори і салямі краємо на тоненькі кружальця. Викладаємо їх на тісто почергово: помідор – салямі – помідор – салямі. Перчимо і посипаємо тертим сиром. Ставимо піцу в розігріту до 220 градусів духовку і печемо 20 хвилин. Подаємо до столу гарячою!