Де наша тисяча?

Компенсаційні виплати заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР фактично законсервовані - не виділяють транші з держбюджету. Свою тисячу гривень із ощадної книжки повернути цьогоріч нереально

bank.jpg 

Топ-тема початку 2008 року про компенсаційні виплати заощаджень вкладникам Ощадного банку колишнього СРСР за знецінені вклади, довкола якої було стільки галасу та піару політиків та урядовців, зависла у повітрі. Демагогічні та популістські обіцянки урядників про вчасні виплати тисячі гривень зі знецінених радянських заощаджень розбилися об жорстоку реальність. Мусимо вас засмутити - повернути свою тисячу гривень з ощадної книжки сьогодні, на жаль, нереально. І навряд чи буде реально до кінця поточного року. Гроші, які мали б виді­ляти з держбюджету України на ці потреби, нині у регіони не надходять. Отож, хто вистоював у довжелезних чергах на морозі у січні та фактично з боєм брав ощадкаси, 100% мав рацію й отримав свої кровні. 

Як повідомив "Пошті" керівник Львівського міського відділення Ощадбанку України Василь Рисін, у Львові досі не закриті виплати за лютий. "За межу лютого так і не перейшли - Київ не дає грошей. Частково виплатили кошти тим вкладникам, які зареєструвалися 22 та 29 лютого 2008 року. Деякі надходження були ще у вересні", - говорить він. Загалом, за його словами, у місті налічується 815 тисяч вкладників Ощадбанку СРСР (багато хто має по дві-три книжки, але тисячу можна отримати лише раз  - "Пошта"). З них зареєструвалися майже 200 тис. вкладників.

На запитання, коли ж будуть гроші на виплату вкладникам, В. Рисін відповів: "Гроші будуть, але трохи пізніше. Самі розумієте: цього року Західну Україну спіткала масштабна повінь. Гроші з держбюджету насамперед скеровували на ліквідацію стихійного лиха. Тепер - економічна криза". Банкір також уточнює, що якщо й будуть гроші, то лише до 25 грудня, бо саме тоді традиційно закінчується бюджетний рік. Співрозмовник радить городянам не полишати надії, що свою тисячу вони таки повернуть. Мовляв, "той, хто вже зареєструвався, гарантовано отримає гроші". Питання лише в тому - коли? Але точної відповіді на це риторичне питання нині ніхто не дасть. Втім, пан Рисін оптиміст: "Якщо держава взяла на себе зобов'язання виплатити гроші, то вона це виконає".

Водночас співрозмовник пропонує мешканцям Львова, які ще досі не зареєструвалися, попри все це зробити. Нагадаємо, з 8 січня в Україні почали формувати "Реєстр вкладників заощаджень громадян" Ощадного банку колишнього СРСР для отримання компенсації за знецінений вклад. Скажімо, протягом останнього місяця загалом що­п'ятниці у відділеннях Ощадбанку реєструвалося до однієї тисячі городян. "Нині немає жодних проблем із реєстрацією. Якщо колись цим днем була лише п'ятниця, то зараз можна це робити у будь-який день тижня. За умови, якщо касири відділень не завантажені іншою роботою", - додає пан Рисін.

Єдине, на що зараз львівські відділення Ощадбанку видають гроші, так це на відшкодування виплат на поховання, які отримують спадкоємці вкладників. Йдеться про 500 грн (до 2006 р. це було 150 грн).

Власне дві останні інформації на сайті Ощадбанку України про виплати були датовані ще початком вересня, й відтоді більше не було відомостей на цю тему. Відповідно, і про виділення коштів. 4 вересня ВАТ "Ощадбанк" отримав від Міністерства фінансів транш на суму 50 млн грн для проведення компенсаційних  виплат. 5 вересня надійшов черговий транш на 20 млн грн. Ці кошти, як інформує прес-служба банку, призначалися для виплат компенсації спадкоємцям вкладників, які померли у 2005 - 2007 рр. і не отримали компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень, або іншим особам, визначеним ст. 8 Закону "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України", у межах залишку проіндексованого вкладу, але не більш як 500 грн, а також померлих у 2008 р., в межах залишку проіндексованого вкладу, але не більш як 500 грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5526 / 1.57MB / SQL:{query_count}