Результати битви за Москву

Опозиціонер Олексій Навальний за офіційними даними програв вибори мера російської столиці, однак його результат перевищив навіть сміливі сподівання

фото: forbes.ru
На цих вихідних мешканці російської столиці вперше із 2003 року мали змогу вибирати свого міського голову на прямих виборах. І як повідомив Мосміськвиборчком після опрацювання 100% бюлетенів це волевиявлення обмежилось одним туром.  
Провладний Сергій Собянін, який досі виконував обов’язки градоначальника набрав 51,37% голосів, а його основний конкурент опозиціонер Олексій Навальний – 27,24%. Здавалося б мало хто очікував, що російська влада дозволить перемогти Навальному, однак це той випадок, коли той, хто програв, насправді зробив великий крок у своїй політичній кар’єрі. Безперечно Олексій Навальний перевершив сподівання експертів як у самій Росії, так і за її межами. 
І знову ж таки не забуваймо, що він це зробив за нинішнього політичного режиму у РФ. “Навальний провів свою кампанію не проти свого основного опонента Сергія Собяніна, а проти президента Владіміра Путіна – і саме ця старетгія спрацювала на велику кількість виборців”, – так Газета.ru цитує публікацію The Washington Post після московських виборів.
Зазначимо, що ще минулого тижня соціологічні дослідження пророкували Навальному набагато гірший результат.

Навальний не здається

Уже видно, що російське суспільство міняється, проте роки правління Владімра Путіна дають про себе знати, то воно залишається ще недостатньо активними. Можливо, саме через невпевненість у силі своїх голосів на виборах та загалом їхній чесності явка на московських  дільниця у не ділю склала лише 32,07%. 
Сам Навальний добре розумів, що боротьба триватиме не лише на дільницях, тож не дарма одразу після голосування заявив, що його результати “цілком можуть бути придуманими за закритими дверима”.
Опозиціонер не визнав офіційні дані виборчої комісії. Адже за результатами екзит-полу, проведеного штабом Навального, він набрав 35,6% голосів, а Собянін – 46,4% і нібито мав бути ще другий тур. Саме за можливість продовжити боротьбу із опонентом нині виступає Олексій Навальний. Він вимагає відкритого перерахунку голосів  і аналізу відеозаписів на всіх “проблемних” дільницях ( дільниці з аномально високим, більш ніж на 10 % вищим сусідніх, голосуванням за Собяніна, дільниці, протоколи з яких були підписані після години ночі, а також ділянки з аномально високим голосуванням на дому), а також гласну перевірку всіх реєстрів заявок для голосування на дому.
За результатами екзит-полу, проведеного штабом Навального, він набрав 35,6% голосів, а Собянін – 46,4% і нібито мав бути ще другий тур
Учора стало відомо, що Навальний готовий боротись за другий тур виборів як на вулиці, так і у суді. “Ми закликаємо всіх чесних громадян, яких турбує доля міста, прийти на офіційний і санкціонований мітинг на Болотній площі, щоб підтримати наші вимоги і дочекатися результатів переговорів”, – йдеться в офіційній заяві Олексія Навального, яка була розміщена і на його сторінці у соцмережі Facebook.
Російські ЗМІ повідомляли, що влада учора вивела на вулиці Москви велику кількість правоохоронців. Однак на момент здачі номеру у друк про перебіг мітингу прихильників Навального на Болотній площі ще не було інформації.

Погляд з України

Загалом виборча кампанія Олексія Навального у Москві запам’яталась своєю креативністю. Тож під час її перебігу її коментували й експерти в Україні. Не обійшли вони своєю увагою й оприлюднення результатів виборів у російський столиці. Зокрема стрічки новин у мережі Facebook майоріли думками українських політиків, політологів та політтехнологів. 
“Вітаю москвичів і всіх росіян з тим, що нині вже точно можна говорити про появу лідера несистемної опозиції. Олексію Навальному поки не вдалось випередити кандидата Кремля, але він зміг сконцетрувати на собі голоси майже кожного третього москвича. Дякую, Навальний, за вашу яскраву кампанію, наповнену новими смислами. Ви програли битву, але війна для вас тільки починається”, – написав Тарас Березовець, політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу Berta communication.
Експерти також проводили анології між ситуацією в Росії та Укарїні. “Навальний зробив серйозний крок в політику, має шанс і перспективу рости далі… Була дуже яскрава та сучасна агітаційна кампанія, але за такі короткі строки не була збудована ефективна мобілізаційна мережа. Це звісно вплинуло і на результат, і на явку... Просто більшість не вірить в свій вплив, не довіряє виборам, кандидатам, не вважає голосування ефективним та важливим методом тощо. Хотілося б, щоб наша влада подивилася на вибори в Москві і дозволила вибори в Києві, але думаю що “наші” прекрасно розуміють, що і явка в нас буде побільше, і кандидати інакші, і тому результат буде інший!”, – написав Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4371 / 1.57MB / SQL:{query_count}