На початку нового навчального року батькам варто задуматися не тільки про шкільні заняття, а й про цікаве і корисне дозвілля своїх донечок та синочків. Адже під час відвідування різноманітних гуртків, спортивних чи музичних шкіл дитина не тільки отримує корисні знання, а й весело проводить свій вільний час, спілкується з однолітками, а не сидить перед монітором комп’ютера чи гуляє без нагляду.
У Львові кожен може знайти заняття до душі, адже у місті діють різноманітні мистецькі та спортивні школи, дитячо-юнацькі та молодіжні клуби. При загальноосвітніх школах та міських бібліотеках теж створюють цікаві гуртки.
Заняття у бібліотеках
Сьогодні у міських бібліотеках можна не тільки почитати книжку, а знайти для себе й інші цікаві заняття. Для своїх постійних відвідувачів ці заклади пропонують гуртки літературного, краєзнавчого, психологічно-дискусійного, інтелектуального, образотворчого, театрального та музичного спрямувань. Загалом у місті діє 18 дитячих та 20 дорослих бібліотек.
“Бібліотеки постійно змінюються. Це не просто місце, куди приходять читати чи шукати потрібну інформацію. Сьогодні це місце, де можна цікаво провести дозвілля як дітям, так і їхнім батькам чи бабцям і дідусям. Для школярів при бібліотеках організовують різноманітні гуртки, а старші люди можуть навчитися тут користуватися комп’ютером та інтернетом. Головне, аби батьки та діти ділилися своїми пропозиціями щодо того, як би хотіли проводити свій вільний час”, – розповідає заступник начальника Управління культури Львівської міськради Ірина Магдиш.
Пропозиції від УДЮМКів
Установи дитячо-юнацьких молодіжних клубів традиційно проводять набір на безкоштовні гуртки. Цього року навчальний рік у клубах розпочнеться з 16 вересня. До цього часу можна обрати для себе цікаве заняття, адже УДЮМКи пропонують спортивні (настільний теніс, важку атлетику, футбол, танці, спортивне орієнтування), творчі (образотворче, декоративно-ужиткове мистецтво), туристично-краєзнавчі, театральні, музичні та хорові заняття, гуртки іноземних мов.
“Окрім занять за певним фахом, діти ще й беруть участь у різноманітних змаганнях і літніх таборах, ходять на екскурсії, їздять за кордон, співпрацюють з громадськими організаціями та церковними громадами. Серед нових пропозицій, наприклад, є такі: у Залізничному районі можна записатися на секцію оздоровчої гімнастики, а у Франківському діти матимуть змогу безкоштовно вивчати англійську мову”, – говорить головний спеціаліст Управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міськради Ольга Каспришин.
Організувати гурток при школі легко!
Буває, що дітям далеко добиратися до УДЮМКів, мистецьких чи спортивних шкіл, де проводять заняття до душі кожного. У такому разі можна влаштувати гурткові заняття і при своїй школі.
“Приміщення шкільних класів чи спортивних залів після уроків можна використовувати для проведення гурткових занять. Для цього потрібно, насамперед, поговорити із директором школи та написати спеціальну заяву на його ім’я. Щоб відкрити гурток при школі, потрібно зібрати як мінімум 15 охочих його відвідувати. Після цього директор звертається до позашкільних навчальних закладів із проханням направити до школи потрібного педагога, який би займався із дітьми”, – каже спеціаліст Управління освіти з позашкілля Львівської міськради Михайло Гордон.
Щоб відкрити гурток при школі, потрібно зібрати як мінімум 15 охочих його відвідувати
З його слів, аби максимально залучити дітей до занять, 30% гуртків та 70% спортивних шкіл працюють на базі середніх навчальних закладів. Позашкільними заняттями охоплено більше 18 тисяч дітей, а це – приблизно 55% від кількості усіх школярів. Аби їх стало більше, потрібно щоб і діти, і батьки самі пропонували, чим би вони хотіли займатися.
“Не завжди керівники позашкільних навчальних закладів встигають за сучасним попитом у дітей. Наприклад, школярі більше хочуть вчитися грати на гітарі, а їм і далі масово пропонують опановувати скрипку, віолончель чи бандуру. То чому б батькам не запропонувати створити ще один гурток гри на гітарі? Головне, аби тут була співпраця між батьками, вчителями та дітьми. Поки діти не скажуть, чим вони хочуть займатися, а батьки не напишуть відповідної заяви дирекції, то й ми не знатимемо, яке дозвілля пропонувати школярам”, – зазначила Ірина Магдиш.