Знайти час на вічне

На прощі до Унева віряни просили Пресвяту Богородицю про віру – світло для життя

фото: Валентина Євтушок
До Пресвятої Богородиці ми звертаємося з молитвами щодня, просимо її заступництва за нас, опіки над нашими дітьми, допомоги та витривалості у наших клопотах і щоденних проблемах. А наприкінці серпня – на празник Її Успіння – вирушаємо до святих місць, де вона прославилася через об’явлення та  чудотворні ікони. 
Одним із улюблених місць молитви до Богородиці здавна був Унів. Там на Її честь заснували Святоуспенську унівську лавру. Помолитися перед чудотворною іконою Матері Божої щороку приїжджають сотні тисяч вірян не тільки з України, а й з усього світу. Традиційно перед храмовим празником зі Львова до Унева вирушає піша проща.

фото: Валентина Євтушок
Впродовж кількох днів, чи то у спеку, чи то під дощем долаючи дорогу, прочани несуть до Пресвятої Богородиці свої прохання і подяки, мандрують не тільки фізично переміщаючись у просторі, а й духовно під проводом духівників, сповідників, проповідників до обителі спокою та благодаті, аби повернутися у цей наш світ клопотів і тривог добрішими, кращими, зціленими духовно та фізично.
Цьогорічна ХХІІ проща до Унева пройшла під гаслом “Віра – світло мого життя”. Розпочалася вона літургією в храмі святого Архистратига Михаїла у Львові в неділю, 25 серпня. Прочани в молитві, роздумах і чуваннях здолали маршрут Львів – Миклашів – Верхня Білка – Тарасівка – Куровичі – Лагодів – Унів.
Помолитися перед чудотворною іконою Матері Божої щороку приїжджають сотні тисяч вірян не тільки з України, а й з усього світу. Традиційно перед храмовим празником зі Львова до Унева вирушає піша проща
Очолив прощу глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук. У сам празник, 28 серпня, він звершив Архиєрейську літургію. У своїй проповіді Блаженніший наголосив на тому, що ми часто не знаходимо часу на життєво необхідні речі в нашому житті, а “подібно до Марти євангельської клопочемося і турбуємося про марне й даремне”.

фото: Валентина Євтушок
“Сучасній людині катастрофічно бракує часу. Видається, що сьогодні світ набирає щораз більшого ритму. Усі кудись біжать… Батьки не мають часу виховувати своїх дітей, чоловік не має часу подивитися очима любові на свою жінку. Діти не мають часу розповісти своїм батькам, чим вони живуть, що їх болить. Навіть священики не мають часу побути зі своїми людьми. Часом богопосвячені особи кажуть, що так багато мають роботи, що не мають часу молитися...” – зазначив патріарх.
З його слів, час має тільки віруюча людина. “Бо віра – це здатність людини торкнутися Господаря часу. Це Бог Отець дав нам час, в якому ми живемо. Лише тоді, коли вірою можемо торкнутися джерела часу, ми здатні зупинитися на мить і відчути, що все те, чим так часто клопочемося, – другорядне”, – сказав предстоятель.
Лише тоді, коли вірою можемо торкнутися джерела часу, ми здатні зупинитися на мить і відчути, що все те, чим так часто клопочемося, – другорядне
“Сьогодні, в день Успіння Пречистої Діви Марії, коли сповнився час Її земної мандрівки, Вона не вмерла, а перейшла в пасхальній дорозі від смерті до Життя. Від життя до Життя. Тому Вона має час на кожного з нас, які в сьогоднішньому святі прийшли до цього святого місця, щоби представити Їй свої труднощі, свої болі. Сотні тисяч людей приходять сюди, і на кожного має час Пречиста Діва Марія, щоб вислухати їхні прохання і молитви!” – наголосив глава УГКЦ.
Блаженніший Святослав подякував прочанам за те, що вони знайшли час і прийшли на прощу до Унева, аби послухати Слова Божого. Попросив молитися, щоб дар віри не занепадав у нашому народі. 
“Сердечно сподіваюся, що кожен батько родини, який вернеться сьогодні з прощі, матиме час обійняти свою дружину і своїх дітей. Щиро сподіваюся, що кожен тато і кожна мама матиме час на свою дитину, щоби показати їй дорогу до життя і передати скарб своєї віри. Сподіваюся, що кожен з вас після цієї прощі матиме на п’ять хвилин більше часу для молитви”, – завершив предстоятель.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4806 / 1.6MB / SQL:{query_count}