Школа – місце експериментів?

З нового навчального року всі другокласники повинні вивчати інформатику. Проте не у всіх сільських школах є комп’ютери…

До початку нового навчального року залишилися лічені дні. Уже цієї неділі для понад семи тисяч маленьких львів’ян пролунає перший дзвінок. Навчання розпочнеться 2 вересня, а напередодні, у вихідний день, проведуть урочисту частину. 
Навчальний 2013/2014 рік почнеться, як завжди, з новацій – учні другого та п’ятого класів матимуть нові предмети. Та на цьому Міносвіти зупинятися не збирається і планує далі розширювати шкільну реформу, експериментуючи зі школярами та вчителями. 
Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник під час засідання підсумкової колегії Міносвіти 27 серпня запевнив, що всі загальноосвітні навчальні заклади майже на сто відсотків готові до нового навчального року. Але проблеми з ремонтом шкіл у областях все ж є. Зокрема, гостро стоїть питання вбиралень у сільських навчальних закладах.

До школи – в неділю

Свято першого дзвоника у школах не переноситимуть! У понеділок, 2 вересня, розпочнеться повноцінний навчальний тиждень. Цього дня у всіх загальноосвітніх навчальних закладах відбудеться Всеукраїнський телевізійний Шевченківський урок, присвячений святкуванню 200-річного ювілею від дня народження Кобзаря. Урок відбудеться в Київському  університеті 
ім. Т. Шевченка, а його пряму трансляцію проводитиме Перший національний канал. Під час відеотрансляції школярі зможуть побачити архівні документи, відеосюжети, ілюстративні матеріали про великого сина українського народу. 

Закінчені ремонти?!

Зі слів міністра освіти та науки України, підготовка загальноосвітніх навчальних закладів до роботи в новому навчальному році триває відповідно до графіків. За оперативною інформацією регіональних управлінь освіти і науки, на сьогодні поточні ремонти завершені: харчоблоків та спортзалів відремонтовано більше, ніж планувалося, на 98% завершені капремонти. 
Натомість цю, здавалося б, хорошу статистику псує стан шкільних туалетів: у області до 1 жовтня планують закінчити роботи з облаштування внутрішніх вбиралень у 189 школах. У 211 навчальних закладах туалети – на вулиці. 
Згідно з повідомленням обласного управління освіти, на Львівщині зробили 853 поточні та 104 капремонти шкіл. До 1 вересня у нашій області відкриють реконструйовану школу з добудовою в місті Комарно Городоцького району, в смт Запитів Кам’янка-Бузького району та приватний дошкільний навчальний заклад у селі Малехів Жовківського району.
 Коментар                                      
Ірина Романів, заступник голови Львівської облдержадміністрації:
– Планові ремонти в області виконані на 100 відсотків, натомість капітальні завершені на 88. Окремо проводили роботи в спортзалах і на харчоблоках, вони також відремонтовані. Частину коштів на ремонти виділили з обласного бюджету, частину зібрали батьківські комітети. Найбільше таких грошей було залучено в Самбірському (понад 750 тисяч гривень) і Пустомитівському (500 тисяч гривень) районах.
Залишається проблема облаштування внутрішніх вбиралень у школах. На початку цього року туалетів не було у 400 навчальних закладах. З них у 189 будуть теплі вбиральні вже до 1 жовтня. Звичайно, це навіть не половина, адже стикаємося з багатьма проблемами, особливо у невеликих школах, де навчається 10-12 дітей. Крім того, триває підготовка до нового опалювального сезону. 
Цього року другокласники вивчатимуть сходинки до інформатики. І тут щораз більше проблем, бо область лише на 70% забезпечена необхідною технікою… Знову залучатимемо спонсорські та батьківські кошти для облаштування комп’ютерних класів.
Як повідомили в управлінні освіти міста Львова, 30 серпня запланували провести повторні перевірки деяких навчальних закладів щодо їх готовності до нового навчального року. З 13 по 15 серпня працівники управління освіти вперше перевірили всі 136 освітніх закладів міста. Загалом результати перевірок позитивні. “Повторні ревізії відбудуться у десятьох міських закладах освіти, де в період проведення перших перевірок тривали ремонтні роботи на харчоблоках”, – зазначила заступник начальника управління освіти Львова Оксана Росипська.
З 13 по 15 серпня працівники управління освіти вперше перевірили всі 136 освітніх закладів міста. Загалом результати перевірок позитивні 
Зараз починають реставрацію фасаду школи №62, що на вул. Театральній, 15. Роботи проводитимуть до 30 листопада. У школі відновлять 40 вікон, балконний портал та в’їзні ворота. Загальна вартість робіт становитиме майже мільйон гривень. Частину коштів профінансує GIZ (60 відсотків), решту  (40 відсотків) візьме на себе Львівська міська рада. 
До кінця року мають намір повністю завершити капітальну реконструкцію басейну школи №92. Окрім цього, управління освіти працює над створенням та впровадженням спеціальної окремої програми з плавання для учнів четвертих класів.

Нові предмети

Цього навчального року новації в галузі освіти найбільше зачеплять учнів другого та п’ятого класів. Другокласники вивчатимуть сходинки до інформатики. Та, як зазначають у Львівській облдержадміністрації, далеко не кожна школа області оснащена комп’ютерною технікою. Та й не всі комп’ютери, закуплені під час виборчої кампанії окремими кандидатами в депутати, можна використати для навчання учнів початкової школи. Тож доведеться знову шукати спонсорів чи залучати батьківські комітети. 
З п’ятого класу запровадять обов’язкове вивчення другої іноземної мови. Нею може бути будь-яка – російська або ж мова національних меншин. Така ініціатива Міносвіти завела в глухий кут директорів багатьох навчальних закладів через дефіцит учителів, що володіють кількома іноземними мовами, тож дуже часто обирають саме російську.
52% шкіл другою іноземною обрали німецьку, 23% – російську, 14% – французьку, 8% – англійську, 2% – польську та 1% – іспанську. В нашій області найчастіше віддавали перевагу німецькій та польській
Міністерство освіти зібрало інформацію про те, яку саме мову вивчатимуть як другу іноземну п’ятикласники кожної школи. Згідно з цими даними, 52% шкіл обрали німецьку, 23% – російську, 14% – французьку, 8% – англійську, 2% – польську та 1% – іспанську. В нашій області найчастіше віддавали перевагу німецькій та польській. 
“Окрім обов’язкового вивчення другої іноземної мови, більш ніж 90 відсотків п’ятикласників вивчатимуть інформатику”, – повідомив Дмитро Табачник, додавши, що на сьогодні близько 55% українських шкіл мають свої веб-сайти, а потрібно, щоб такі сайти створили всі навчальні заклади. Проте, як зробити це сільським школам, у більшості з яких нема інтернету та й комп’ютери давно застаріли, не пояснив…
 Гаряча лінія                                 
У департаменті освіти і науки Львівської облдержадміністрації організували роботу гарячої лінії для консультації батьків першокласників. Час роботи – з 9.00 до 18.00 щодня, крім суботи і неділі. Телефон: (032) 261-56-35.
Що стосується підручників, зі слів чиновників, і область, і місто на 100% забезпечені новими книжками для перших, других і п’ятих класів. Підручник отримає кожен учень молодшого класу вже 2 вересня. Щодо інших львівських школярів, які вчитимуться за старими підручниками, то їх вистачить для 90-95%. Найгірша ситуація зі старшокласниками.
“Найчастіше проблеми з отриманням підручників старого зразка мають учні 10-11 класів, які можуть бути різнопрофільними. Ще одна проблема – різні автори підручників з одного предмета. Наприклад, один клас, у якому вчиться 30 учнів, може отримати половину підручників одного автора, половину  іншого”, – веде далі Оксана Росипська.

П’ятий клас – без оцінок!

П’ятикласники розпочнуть новий  навчальний рік за новими стандартами загальної середньої освіти, тож потребуватимуть адаптаційного періоду. Аби полегшити процес адаптації до нових стандартів, оцінки в першому семестрі їм тимчасово не ставитимуть. Крім того, Міносвіти України рекомендує не оцінювати вивчення деяких предметів учнями початкової школи. 
“Ми запропонували за новим стандартом не лише не оцінювати досягнення учнів перших класів, але й поширити цю практику на окремі предмети початкової школи, а саме: основи здоров’я, фізичну культуру, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, сходинки до інформатики”, – заявив Дмитро Табачник.

 Коли і де пролунає Перший дзвоник у львівських школах 
1 вересня
Галицький район
9.00 – школа №3;
9.30 – школа №4;
10.00 – школи №№9, 27, 28, 34, 35, 52, 87, Лінгвістична гімназія, НВК “школа-гімназія “Галицька”;
10.30 – школа №62.
12.00 – школа №10, Академічна гімназія.
12.30 – Приватна школа Святої Софії.
20.00 – Галицький правничий ліцей.
Р.S. 8 вересня о 14. 00 – Свято знань у Львівській українській приватній гімназії.
Залізничний район
9.00 – школи №№18, 65, 74;
9.30 – школи №№60, 67, НВК “Арніка” (школа);
10.00 – школи №15, 40, 68, 75, 77, ПШ “Світанок”, НВК “Один, два,три” (школа), Львівська українська гуманітарна гімназія, НВК “Гроно”;
11.00 – Львівський художній ліцей, гімназія “Євшан”;
16.00 – Львівський фізико-матема­тичний ліцей.
Личаківський район
9.00 – школи №№71, 82;
9.30 – школа №24;
10.00 – школи №6, 7, 21, 29, 37, 42, 47, 49, 63, НВК “Школа І ст-гімназія”, СШ “Берегиня” (Винники), НВК “Провесінь”, СЗШ “Лідер”;
10.30 – школа №8;
11.00 – школа №70, інтернат №2.
Сихівський район
9.00 – школи №№32, 98;
9.30 – НВК “Школа-ліцей “Оріяна”;
10.00 – школи №№1, 13, 72, 73, 84, 86, 90, 95, 96, НВК “Школа-гімназія “Сихівська”, НВК”Школа-садок “Софія”, ЗШ “Дивосвіт”, ЗШ “Первоцвіт”;
10.30 – школа №93;
11.00 – школа №69;
13.00 – АШ “Тривіта”.
Р.S. 2 вересня о 10.00 – Свято знань у приватній гімназії Бл.Кл. Шептицького, о 11.00 – приватній гімназії “Бр. Ізраїлю”.
Франківський район
9.00 – школа №46;
9.30 – школа №83;
10.00 – школи №№2, 5, 17, 31, 36, 45, 48, 50, 55, 66, НВК ім. В. Стуса, Класична гімназія при ЛНУ ім. І.Франка, ЛСШ “Надія”, ЛСЗШ “Джерельце”, НВК садок-школа “Малюк”;
11.00 – НВК ім. В. Симоненка;
11.30 – школа №51;
12.00 – Львівський ліцей менеджменту, ЛСЗШ “Школа радості”;
14.00 – ЛППЕГ.
Р.S. 2 вересня о 10.00 – Свято знань у В(з) СЗШ №17.
Шевченківський район
9.00 – школи №№57, 81;
9.30 – школи №№22, 92;
10.00 – школи №№20, 23, 33, 38, 43, 44, 54, 91, 94, 99, 100;
10.15 – школа №78;
11.00 – школи №№30, 97, гімназія “Престиж”, Львівський технологічний ліцей;
12.00 – школа №41, Львівська правнича гімназія;
14.00 – НВК “ШЕЛ” (ЛЕЛ).
Графік подало управління освіти Львівської міськради
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4289 / 1.65MB / SQL:{query_count}