Норма чи забаганка?

У школах світу діти займаються йогою і не кажуть ”Привіт”

Школи різних країн відрізняються не лише мовою навчання: в усіх них можна помітити безліч особливостей.
У школах Великобританії чиновники заборонили дітям 11-18 років спілкуватись сленгом у школах. Навіть ”привіт” і ”бувай” діти повинні замінювати офіційними ”доброго ранку” і ”до побачення”. Під забороною також усі розмовні скорочення. Влада вважає допустимою у навчальних закладах виключно літературну англійську мову. Обґрунтування таких вимог прості – прагнення покращити культуру мовлення школярів та розширити їхній словниковий запас. 
У тій же Великобританії побудували і найдорожчу школу з панорамним видом на столицю з тераси, стільцями на замовлення та скляними стінами. У будівлі передбачені загальні туалети для хлопчиків та дівчат, скляна велика бібліотека та 25-метровий басейн у підвалі. Вартість одного стільця, який замовили для класів у провідного англійського дизайнера Рассела Пінча, становить 300 фунтів стерлінгів (майже 4 тис. грн). Ще один привілей – можливість користуватися послугами офіціантів, які приносять чай та каву в учительську.
У школах Великобританії чиновники заборонили дітям 11-18 років спілкуватись сленгом у школах. Навіть ”привіт” і ”бувай” діти повинні замінювати офіційними ”доброго ранку” і ”до побачення”
Школи у Франції дивують своїм яскраво вираженим національним забарвленням. Перші школи для діток – це ”материнські школи”, в яких до загальної початкової освіти готують уже з 2-3 років. З дітьми працюють і педагоги, і психологи. У 5 років усіх дітей в обов’язковому порядку навчають читати. Початкова школа у Франції триває 5 років. Наступні 4 роки діти вчаться у коледжі, а потім ще 2-3 роки у ліцеї або старшій школі. На третьому ступені навчання потрібно обирати спеціалізацію подальшої освіти. Ліцеї у Франції закінчує лише 80% школярів. Це пов'язано зі складнощами навчання у них.
У Мексиці працює програма общинної освіти. ЇЇ створили з ініціативи Національної ради Мексики з розвитку освіти за підтримки Міжамериканського банку розвитку. Програма розрахована на мексиканських дітей, які проживають у віддалених селах без можливості отримати освіту. Вчителями-стажерами є студенти, які й дають освіту дітям за скромну платню. Щороку за цією програмою навчається майже 300 тис. дітей із 40 тис. населених пунктів.
В’єтнамські школи і навіть дитячі садки Хошиміну тішать дітей та їх батьків нововведеною йогою. Заняття починаються з пози лотоса, а викладач розповідає повчальні притчі. За день школярі та дитсадки отримують приблизно годину занять йогою. Фахівці у сфері освіти та спорту переконані, що йога позитивно впливає на навчальні досягнення школярів, знімає тривогу та підвищує концентрацію дітей. Батьки ж щасливі, що діти стали менше ”зависати” в інтернеті.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4432 / 1.55MB / SQL:{query_count}