Окрасою кожної жінки є гарне шовковисте волосся. Саме тепер, улітку, воно потребує ретельного догляду, адже палюче сонце, купання в солоній морській воді, зміна раціону негативно впливають на його стан.
“У спекотну пору волосся потребує особливої уваги, бо втрачає багато вологи, через що стає ламким, починає сіктися і випадати. Сьогодні на косметичному ринку є дуже багато різних засобів, здатних зарадити цій проблемі. Можна й самотужки приготувати ополіскувачі, маски, шампуні з фруктів чи лікарських трав”, – розповідає перукар-стиліст Вікторія Романюк.
З її слів, не варто думати, що волосся не реагує на стан організму – навпаки, воно є чутливим до всіх проблем зі здоров’ям. “Величезної шкоди йому завдають дієти, що передбачають обмеження в споживанні білкової їжі – як рослинної, так і тваринної. Найчастіше це так звані експрес-дієти, з допомогою яких нібито можна швидко схуднути. Але тоді позбудетеся й здорового вигляду волосся”, – веде далі Вікторія Романюк.
Величезної шкоди волоссю завдають дієти
Обов’язково споживайте рибу, м’ясо птиці, квасолю, горох, гречку, горіхи. Аби поповнити організм необхідними вітамінами та мікроелементами, не відмовляйтеся від фруктів і овочів. Особливо увагу приділіть продуктам, що містять залізо, сірку, цинк, а також вітаміни А і Е. “При нестачі вологи в організмі шкіра голови стає сухою. Тому необхідно випивати за день до двох літрів рідини”, – радить перукар-стиліст.
Щоб уберегти волосся від негативного впливу палючого літнього сонця, обов’язково надягайте хустинку, капелюшок, панамку. “Якщо любите засмагати, але категорично відмовляєтеся від головного убору, в пригоді стануть спеціальні кондиціонери, що мають сонцезахисний фактор. Їх накладають на волосся перед тим, як вийти з дому, або за півгодини до цього”, – радить Вікторія Романюк.
Після відпустки, проведеної на півдні, варто піти до перукаря, аби підстриг кінчики волосся, порадив засоби догляду. Можна взагалі змінити зачіску.
Цікаво
• Для миття голови не можна використовувати дуже гарячу воду, бо вона активізує роботу сальних залоз. Що жирніше волосся, то прохолоднішою має бути вода.
• Найкраще мити голову двічі-тричі на тиждень. Не рекомендується жирне волосся мити щодня, а сухе – раз на два тижні. Жирне волосся через часте миття стає тонким і сухим, а сальні залози ще активніше виділяють шкірний жир.
• Не витирайте волосся після миття – тільки легко промокніть рушником, після чого дайте висохнути самому.
• Часто користуватися феном також не можна, оскільки він сушить шкіру голови. А якщо вже без нього не обійтися, накладайте на волосся пінку або гель для вкладання. Ці засоби створять невидиму плівку, що захистить волосся від ушкоджень.
• Появу лупи також може спричинити часте сушіння волосся феном: через сильний потік гарячого повітря шкіра голови швидко втрачає вологу і починає лущитися. Аби позбутися цієї проблеми, використовуйте зволожувальні засоби для догляду волосся.
• Улітку для миття голови косметологи радять використовувати засоби на основі лікарських рослин (кропиви, конюшини, ромашки). Але не варто експериментувати із шампунем! Думка, що його треба змінювати кожні три-чотири місяці, хибна. Навпаки, якщо шампунь, яким зазвичай користуєтеся, вам підходить, не застосовуйте іншого.
• Людина втрачає у середньому від 80 до 150 волосин за день.
• Гребінець не повинен мати гострих металевих зубців – саме через це кінчики волосся січуться. Найкращим є дерев’яний.
• Вологе волосся погано піддається розчісуванню, тож дочекайтеся, коли трішки підсохне.
• Не стягуйте волосся гумками, не збирайте усілякими “жабками”, не зав’язуйте в тугий вузол.
• Не довіряйте рекламованим шампуням “2 в 1”. Неможливо мити і живити волосся одночасно! Кондиціонерами треба користуватися вже після миття голови. Використовуйте кондиціонер-ополіскувач тієї ж фірми, що й шампунь.
• Полощіть волосся настоями лікарських рослин: ромашка підійде білявим, а хміль, подорожник, мати-й-мачуха, материнка русявим і чорнявим.
• Якщо хочете мати пишне волосся після миття голови, дайте йому повністю висохнути, аж тоді розчісуйте. І навпаки, якщо хочете зробити його більш гладким, розчісуйте вологим.

Маски для волосся
Грушева
Знадобляться: 100 г м’якоті стиглих грушок, одне яйце, кілька крапель лимонного соку і реп’яхової олії.
Розтерти м’якоть грушок із яйцем, додати лимонного соку і реп’яхової олії. Втирати в шкіру голови, злегка масажуючи. Потримати 15-20 хвилин і змити теплою, а потім прохолодною водою.
Хлібна
Знадобляться: 100-150 г чорного хліба, трохи води або трав’яного відвару, одне яйце.
Хліб розім’яти у воді або трав’яному відварі на кашку. Додати яйце. Втерти в шкіру голови, надягнути поліетиленову хустинку або мішечок. Через 15-20 хвилин змити і прополоскати волосся хлібним настоєм (зрізати з хліба скоринку, залити її окропом або киплячим трав’яним відваром і через годину процідити).
Капустяно-медова
Знадобляться: свіжий капустяний сік, сік алое, рицинова олія і мед (по столовій ложці).
Всі складники ретельно перемішати, втерти у волосся і тримати протягом 7-10 хв. Вимити голову. Сполоснути волосся настоєм ромашки із соком капусти, а потім – чистою водою. Робити такі маски треба впродовж трьох місяців раз-двічі на тиждень. Призначені вони для сухого пошкодженого волосся.
Кропив’яна
Знадобляться: корені та листя кропиви (по 2 столові ложки), літр води, по столовій ложці яблучного оцту та обліпихової олії.
Кропиву залити киплячою водою і варити півгодини. Процідити. Додати яблучного оцту і обліпихової олії. Робити маски на ніч протягом двох тижнів.
Лимонно-медова
Знадобляться: столова ложка меду, 2 чайні ложки камфорної олії, чайна ложка лимонного соку.
Всі складники змішати. Втирати суміш тричі на тиждень у шкіру голови за 15 хвилин перед миттям волосся.
Фруктова суміш
Знадобляться: 3 столові ложки м’якоті будь-яких фруктів чи ягід, по столовій ложці олії та меду (якщо волосся жирне).
Складники змішати і накладати маску на волосся від самих коренів. Через 20-25 хвилин змити.
Рум’янково-білкова
Знадобляться: 2 столові ложки сухого рум’янку, чверть склянки окропу, яєчний білок.
Сухі квіти ромашки залити окропом і настоювати, накривши рушничком, дві-три години. Після цього яєчний білок збити на піну. Проціджений через сито рум’янковий настій влити до білка, знову збити і накласти суміш на волосся. Через 15 хвилин змити.
Картопляна
Знадобляться: сік з однієї картоплини, 2 столові ложки соку алое і 20 грамів меду.
Усі складники змішати. Отриману суміш коловими рухами втерти в корені волосся і на дві години закутати голову рушником. Змити шампунем. Маску накладати двічі на тиждень.