Пекінська капуста – рослина короткого дня. Оптимальні строки її висівання – друга і третя декада липня. При більш ранніх термінах вона зацвіте, не утворюючи головок. Її можна висаджувати після всіх овочів, які збирають з грядок до середини липня, окрім хрестоцвітих. Висівають прямо в ґрунт рядами по 3-4 насінини на відстані 30-40 см, глибина загортання насіння – 1см. Сходи проріджують, залишаючи по одному найсильнішому сіянцеві.
“Пекінку” можна садити й розсадою. При висаджуванні розсади треба додержувати відстані 40 см і регулярно поливати. Не можна давати головці перестоювати. Щоб уся капуста не дозріла в один час, потрібно сіяти по 8-10 насінин з інтервалом 10-12 днів. Так можна продовжити термін споживання пекінської капусти. Якщо ж головок багато, зріжте їх, обірвіть нижнє листя, помістіть в поліетиленовий мішок і зберігайте в темному прохолодному місці до 2-3 тижнів.
Щоб уся капуста не дозріла в один час, потрібно сіяти по 8-10 насінин з інтервалом 10-12 днів. Так можна продовжити термін споживання пекінської капусти
Але пекінську капусту люблять не лише люди – шкідники нею теж ласують. Уже після висаджування розсади з’являються земляні блішки. Проте насипаний навколо попіл їм дуже не подобається. Якщо метелики капустянки в’ються над “пекінкою”, перевірте, чи не відклали вони колонії яєць на нижніх листках. Цей “подарунок” потрібно прибрати. Слимаки теж полюбляють цю капусту. Проти них радять розкладати приманки.
Укриття насаджень пекінської капусти лутрасилом або спанбондом дає непоганий ефект. Деякі городники воліють вирощувати пекінську капусту на огіркових грядках. У перші тижні зростання огірки прикривають капусту від палючого сонця, а потім капуста набирає сили. Земля для огірків удобрена, як правило, добре. Поливання також проводять часто. Ось і виходить, що таке сусідство на користь капусті.
Ще одним фактором успіху є знайти той сорт, що найкраще ростиме саме на вашій землі. А цього можна досягти тільки шляхом проб і досвіду.