Різдво Предтечі

Завтра , 7 липня, християни східної традиції святкують Різдво Івана Хрестителя

Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану після Пресвятої Богородиці – упродовж літургійного року його пам’ять вшановуємо шість разів. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор Івана Хрестителя після Богоявлення. Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.
Згадки про це свято маємо  уже з IV століття. Науки на цей празник маємо від св. Івана Золотоустого, св. Амвросія і св. Августина. Іван Хреститель прославляється Церквою, як “янгол, і апостол, і мученик, і пророк, і свічар, і друг Христів, і пророків печатка, і заступник старої та нової благодаті, і серед народжених пречесніший, і світлого Слова глас”.
Іван Хреститель народився у юдейському місті Аймкарім. Він був сином священика Захарії та його дружини Єлисавети, які були бездітними. Господь дарував їм дитину, коли вони вже були у похилому віці. На шостому місяці вагітності Єлисавети відвідала це подружжя Пресвята Богородиця, яка ймовірно була при народженні Івана Хрестителя. На місці, де колись був їхній дім, нині збудована величава базиліка Відвідин св. Єлисавети.
Різдво Іванa Хрестителя супроводжувалося чудом: батько онімів при зачатті сина через свої сумніви, а при його народженні знову заговорив. У цей день Церква закликає вірних до радості з приводу початку здійснення спасенного Божого задуму, бо Предтеча готує шлях до спасіння, а Христос його здійснює.
У народі це свято називають ще Івана Купала, бо християнське свято припадало на час, коли наші предки-язичники святкували літнє сонцестояння і вшановували Купала (Купайла). Також сьогодні, 7 липня, у другу неділю по Зісланні Святого Духа православна церква вшановує всіх святих українського народу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4168 / 1.53MB / SQL:{query_count}