Ген високо в горах аж під самим кордоном з Угорщиною мешкає гуцульська родина Савчуків - Ганна з чоловіком та восьмеро їхніх діток. Якщо писати Савчукам листа, то адреса така: село Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Насправді їхня ґражда стоїть окремо високо на полонині на відрогах гори Костриця. А з вершини Костриці відкривається неймовірне: видно увесь Чорногірський кряж. Це найвища місцина нашої країни - стоять двотисячники. З одного боку видно Говерлу, а на протилежному - Піп-Іван. Між ними (проміжок 35 кілометрів) височіє ще кілька вершин понад дві тисячі метрів. От у такій місцині і мешкають Савчуки. Живуть з господарки, мають кілька соток полонини і допомогу від держави аж у тисячу гривень щомісячно. Це на восьмеро дітей!
Проте на життя Ганна Фоківна не скаржиться. Головне, усі дітки її живі та здорові. А що трудно жити і виживати - то кому нині легко? Он, кажуть, що і банкіри дуже спудилися та бояться, що завтра підуть у світи старцями.
Мій путівець лежав повз їхню хату на вершину Костриці.
- Чи не могли би ми стати до знимки? - питає ґаздиня, побачивши на шиї у мене масивний фотоапарат.
Хіба можна відмовити? На світлині гуцулка Ганна та п'ятеро її діток. Ґазда та ще троє старших дітей мають роботу: косять траву, заготовляють дрова, випасають худобу.
Поки ставали до знимки, жалісливо скавулів прив'язаний до буди пес Барсик. Його ми зазнимкували окремо разом з невеликою хатою, де живе по-своєму щаслива родина Савчуків, що подарувала Україні восьмеро діток. Цим Савчуки зробили свій внесок у подолання демографічної кризи. А втім... Просто гуцули знають, що щастя у дітях і щодня бачити рідні гори.
Львів - Красник - Львів