Щоб усі боялись...

Військово-морський флот Росії  стрімко нарощує свої сили у Світовому океані

Військово-морський флот Росії  стрімко нарощує свої сили у Світовому океані

Останнім часом "морські новини"  практично не полишають новинних інтернет-стрічок. "Ньюсмейкером" виступає Росія, чиї бойові кораблі розповзаються світом, мов ті таргани.

Північний флагман
в Індійському океані

Так, кораблі Тихоокеанського та Північного флотів до кінця року проведуть навчання в акваторії Індійського океану, повідомив помічник головнокомандувача ВМФ РФ капітан першого рангу Ігор Дигало. За його словами, загін кораблів Тихоокеанського флоту вийде у море в листопаді 2008 року й візьме курс на Аравійське море, дорогою відвідавши низку іноземних портів. За інформацією інших джерел в російському оборонному відомстві, тихо­океанське угруповання складатиметься з ракетного крейсера "Варяг", великих протичовнових кораблів "Трібуц" і "Маршал Шапошніков", а також судів супроводу. Що ж до кораблів Північного флоту, то, як уточнили в головному штабі ВМФ РФ, це буде загін, що зараз перебуває в Середземному морі. Після візиту 5 - 8 листопада до французького порту Тулон ці кораблі на чолі з важким атомним ракетним крейсером "Петро Великий", який є флагманом Північного флоту ВМФ Росії, проведуть ще й спільне навчання з кораблями військово-морських сил Венесуели (це вже Карибське море), а звідтіля вирушать до Індійського океану. Під час походу ці кораблі виконають низку навчально-бойових завдань, включно з ракетними та артилерійськими стрільбами.

До теми:

400 мільйонів за фрегат

Головний фрегат російського ВМФ "Адмірал флота Сєргєй Горшков" буде спущений на воду 2011 року, заявив віце-прем'єр Росії Сєргєй Іванов. "Горшков" став першим великим надводним бойовим кораблем, закладеним на верф'ях Росії за останні 15 років. Саме з ним пов'язують надії на відродження російського військового суднобудування. Точні тактико-технічні характеристики фрегата досі засекречені. Попередньо відомо, що його водотоннажність - 4,5 тисячі тонн. Фрегат нестиме комплекс озброєння, що складатиметься з восьми протикорабельних крилатих ракет, артилерійських установок, протичовнового ракетного комплексу та зенітного ракетного комплексу середньої дальності. Крім того, на борту перебуватиме принаймні один гелікоптер. Орієнтовна вартість корабля становить близько 400 мільйонів доларів. Москва стверджує, що за найближчі 15-20 років планує побудувати до 20 таких фрегатів.

Додамо також, що важкий атомний ракетний крейсер третього покоління "Петро Великий" - найбільший у світі ударний бойовий корабель неавіаносець. Основне його призначення - знищення авіаносних груп противника.

Тим часом інший загін кораблів Північного флоту на чолі з крейсером-авіаносцем "Адмірал Кузнєцов" проведе у грудні спільне навчання з ударним угрупованням Чорноморського флоту в Середземному морі. Крім того, нині узбережжя Сомалі в районі африканського рогу патрулює сторожовий корабель Бал­тійського флоту "Безстрашний". Офіційне його завдання - боротьба з тутешніми піратами, котрі вже давно сидять всім у печінках. А щоб команда "Безстрашного" не нудьгувала в чужих водах, до сомалійських берегів чимчикує судно забезпечення "Єльня". Цей танкер повинен поповнити сторожовик пальним, прісною водою та харчами.

Навіщо росіянам Севастополь?

Не так давно віце-прем'єр Росії Сєргєй Іванов в ексклюзивному інтерв'ю BBC обмовився, нібито Чорноморський флот РФ цілком може вступитися із Севастополя в 2017 році: "Чому ні, якщо уряд, який на той момент перебуватиме при владі в Україні, не продовжить договір оренди?" Що­правда, потім цю заяву потроху спустили на пси, зокрема, зусиллями міністра МЗС Росії Сєргєя Лаврова, котрий бився у груди і переконував, що ніхто нікуди "із города руской слави" не збирається.

Проте візьмемо на себе сміливість припустити, що насправді Севастополь не так уже й потрібен росіянам, зокрема Чорноморському флоту. По-перше, під боком - бази на узбережжі Краснодарського краю, зокрема, цілком пристойна стоянка в Новоросій­ську. По-друге, нещодавно з'явилася інформація про перемовини Москви та Дамаска щодо базування там деяких кораблів ЧФ. Про всяк випадок нагадаємо, що в Сирії базувався ще флот колишнього СРСР.

"По-третє" вилізло в суботу, 1 листопада, коли до Москви вперше з 1985 року прибув з офіційним візитом лідер Лівії Муаммар Каддафі. Про що саме лівійський полковник балакав з Дмітрієм Мєдвєдєвим та Владіміром Путіним, на момент підготовки цього матеріалу до друку залишалося невідомим. Принаймні російські високопосадовці вперто відкараскувалися від будь-яких коментарів. Однак рівно за добу до візиту авторитетний часопис "КоммерсантЪ" написав, що одним із пунктів перемовин стане розміщення в Лівії ро­сійської військово-морської бази.

Хтозна, можливо, в 2017 році росіяни слухняно виведуть кораблі Чорноморського флоту з акваторії Севастополя та стануть на банки біля узбережжя Сирії та Лівії, присунувшись таким чином упритул до Гібралтару - стратегічного виходу на океанський простір з внутрішнього Середземного та ще більш внутрішнього Чорного морів? Причому винними зроблять Україну, мовляв, ми б сиділи в Севастополі, але Київ нас звід­тіля нахабно вигнав.

linkor.jpg

Важкий атомний ракетний крейсер "Петро Великий"

Екіпаж, чол.               760

Водотоннажність
(повна),т                   26 190

Дальність ходу, миль:
на допоміжних турбінах     1 000
на ядерній енергоустановці 
не обмежена

Швидкість, вузли         31

Автономність, діб         60

Габарити, м:

довжина                                 251  
ширина                                  28,5
осадка                                    10,3

Джерело: www.milrf.ru

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4631 / 1.6MB / SQL:{query_count}