В Україні вже другий тиждень триває зовнішнє незалежне оцінювання. Учора, 10 червня, абітурієнти писали тести з російської мови, а вже завтра розпочнеться тестування з математики. До слова, саме цей предмет цього року найбільш популярний серед вступників і за кількістю учасників поступається лиш обов’язковому тесту з української мови та літератури.
Для участі в тестуванні з математики зареєструвалося 197 тисяч абітурієнтів, яких поділили на дві групи, тому воно проходитиме впродовж двох днів – 12 і 13 червня.
Результати ЗНО оголосять уже через тиждень – після 18 червня. Першими про них дізнаються ті абітурієнти, що писали тести з хімії. Найдовше чекатимуть результатів вступники, які давали відповіді на завдання з математики, української мови та літератури.
Вже на другий день після тестування можна буде порівняти правильні відповіді з тестовими зошитами. Для цього після закінчення ЗНО впродовж півгодини абітурієнти матимуть змогу отримати свої зошити з тестовими завданнями.
“Аби вступника пропустили на пункт тестування, він повинен мати усі необхідні документи. Це, нагадуємо, запрошення-перепустка, сертифікат і паспорт. Незважаючи на численні нагадування, забудькуватих не бракує. Наприклад, на пункт тестування з української мови, що у Львівській СЗШ №18, абітурієнт прийшов із паспортом… одного з батьків. Був зафіксований випадок, коли вступник прибув на ЗНО на день пізніше”, – розповідає координатор кампанії громадського спостереження за ЗНО у Львівській області Наталія Радиш.
Ще один прикрий інцидент стався у Міжнародному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну. На тестування з української мови вступник прийшов без сертифіката, запевняючи що не отримав його. Йому рекомендували звернутися у регіональний центр оцінювання якості освіти. Хлопець одержав цей документ і в останній момент встиг потрапити на пункт тестування.
Ті вступники, що порушили процедуру проведення ЗНО або ж узагалі не прийшли на тестування, повторно пройти незалежне оцінювання зможуть лише наступного року! Натомість ті, що не змогли взяти участь у основній сесії ЗНО через поважні причини, протягом п’яти робочих днів (включно з днем складання тесту) мають право подати до регламентної комісії ЛРЦОЯО заяву щодо участі в додатковій. До заяви потрібно додати документи, що підтверджують поважні причини, які унеможливили проходження тестування.
До них належить:
– участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах;
– захворювання в період проведення зовнішнього оцінювання, підтверджене довідкою форми 095/о або копією листка непрацездатності;
– смерть рідних;
– стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування;
– інші причини, що унеможливили участь у зовнішньому оцінюванні.