В Криму розпочався відпочинковий сезон, і ціни на продукти та житло стали стрімко зростати. Звісно, все залежить від того, де саме ви маєте намір відпочивати, в яких умовах. Найвищого стрибка тут традиційно очікують у липні. Експерти кажуть, що тоді ціни збільшаться на 40% порівняно з нинішніми.
Не секрет, що відпочинок в Криму недешевий, а сервіс міг би бути кращим. Втім цілюще гірське повітря і неймовірної краси краєвиди приваблюють туристів знову і знову. Щоправда, у розпал сезону не кожен може почуватися в Ялті комфортно, тож порада “Пошти” – хоч раз поруште правила і приїдьте до Криму не в розпал сезону, аби побачити його справжнім, без зайвого галасу та великої кількості туристів, подивитися на безмежне море, ще “не окуповане” відпочивальниками, захопливі гірські пейзажі... Але майте на увазі, що ціни в місцевих кав’ярнях чималі: філіжанка кави (якщо це можна назвати кавою) – 30 гривень! Десерти – від 100 гривень! Та й це ще не межа!..
Ольга Кузьма, головний менеджер туристичної компанії, каже, що відпочинковий сезон тут традиційно починається 1 червня, а його пік припадає на липень – першу половину серпня. “Порівняно з червнем ціни у липні підвищуються на 35-40% щонайменше. Якщо доба проживання в Криму у перший місяць літа коштує 200 гривень, то в липні може зрости й до 400. З 20 серпня ціни знижуватимуться. Втім відпочинок у травні вам обійдеться ще дешевше, ніж у червні, приблизно на 20 відсотків”, – запевняє співрозмовниця.
Найпопулярнішим і найдорожчим місцем відпочинку на Південному березі Криму є Ялта, або так звана Велика Ялта – територія неподалік відомого курортного міста. Тут особливо популярна добова оренда помешкань. До прикладу, в травні, вартість житла з нормальними умовами обійдеться вам від 200 до 300 гривень за добу.
Ротару давно не була у Ялті…
Ночівля в готелі дорожча, хоча все залежить від того, який оберете. В травні за найдешевший номер доведеться викласти 240 – 270 грн за ніч. Можна відпочивати й зі шиком... Наприклад, ночівля у фешенебельному готелі “Вілла Софія”, який належить Софії Ротару і збудований на набережній у Ялті, коштує від 4 до 12 тисяч гривень.
Заходжу всередину... Адміністратори пропонують мені кольоровий буклет про готель. Привітні, посміхаються, але на запитання відповідають неохоче, мовляв, не мають права розголошувати конфіденційну інформацію. “Софія Михайлівна вже давно сюди не приїжджала. Має тут свої апартаменти... На них можна подивитися лише з її дозволу. У нас зупиняється багато відомих людей, зірок шоу-бізнесу, але їхніх імен не можу назвати”, – каже адміністратор.
А оскільки Крим славиться своїми курортами, то популярним є відпочинок у санаторіях. Ціни там стартують від 240 гривень з особи. У вартість входить триразове харчування та лікувальні процедури (не всі – за деякі доведеться доплатити). Є в санаторіях і кращі номери, але й за “кращі” гроші – від 400 гривень з особи... Звісно, що відпочивати тут зручно: кожен санаторій має свій пляж, на якому засмагають лиш ті, хто проживає у ньому, для решти вхід платний... Крім того, ви постійно перебуваєте під наглядом лікарів і маєте змогу гуляти просторими хвойними парками. Придбати путівку в будь-який із лікувальних закладів Криму можна на їх сайтах – зручно і швидко.
Крим дорожчий, аніж Болгарія?
Проте якщо не маєте часу на пошук санаторію чи готелю, можете звернутися до туристичних агенцій. Там усе зроблять за вас, щоправда, не безкоштовно. Ольга Кузьма розповідає, що тепер агенції пропонують клієнтам так звані комплексні пакети поїздок до Криму.
“У їх вартість входить проїзд, проживання в пансіонаті чи готелі, медична страховка і харчування. Ціна – 2500 гривень за десять діб. Відпочинок у Криму тривалістю десять днів обійдеться в середньому від двох до трьох тисяч гривень одній дорослій людині. Це скромний відпочинок, подалі від Ялти”, – пояснює “Пошті” головний менеджер туристичної компанії.
З її слів, найдорожчими щодо відпочинку є Ялта і Гурзуф. Популярними є Алушта і Євпаторія. “Такий відпочинок – десять днів – одній особі коштуватиме від п’яти тисяч гривень плюс витрати на дорогу”, – веде далі наша співрозмовниця.
Якщо ж зібралися на відпочинок у Крим з дитиною, не сподівайтеся великої знижки. “В пакетних пропозиціях вона може становити 200 – 300 грн, якщо вік дитини до 12 років і вона проживатиме в номері з дорослими. Дитина, яка ще не досягла трирічного віку, їде з батьками на відпочинок безкоштовно! Варто знати, що кожен готель має свої умови й вимоги. Є такі, де треба заплатити повну суму, є такі, де половину, а є й такі, де дозволяють дітям проживати безкоштовно”, – каже Ольга Кузьма.
Ось уже три роки поспіль турфірми спостерігають погіршення ситуації з продажем путівок до Криму. “Крим втрачає популярність, адже за ці гроші можна відпочити в Болгарії, Туреччині. Тривалість переїзду однакова, а сервіс на вищому рівні! Саме такому відпочинку віддають перевагу люди із Західної України. Хоча Крим теж цікавий певній туристичній аудиторії – сюди їдуть гості переважно зі східних регіонів України та росіяни.
Львів – Ялта – Львів