Уже з наступного понеділка, 3 червня, в Україні стартує довгоочікуване зовнішнє незалежне оцінювання. Тестування розпочнеться перевіркою знань із хімії, а в середу (5 червня) та четвер
(6 червня) абітурієнти писатимуть ЗНО із української мови та літератури.
“Всі пункти тестування готові. На відміну від минулого року, коли перевірку металодетектором використовували лише в окремих випадках, цього року Державна служба охорони перевірятиме всіх абітурієнтів”, – розповіла “Пошті” директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
Головне – не брати із собою зайвих речей. Йдеться про книжки, друковані та рукописні матеріали, калькулятори, мобільні та інші електронні пристрої. Всі ці речі потрібно скласти у спеціально відведеному місці. “Важливо не забути взяти із собою оригінал паспорта чи свідоцтва про народження. Наголошую: це повинен бути оригінал, а не копія! Потрібно також мати сертифікат та запрошення-перепустку, яку надіслали кожному зареєстрованому учаснику. Якщо запрошення-перепустку вступник не отримав, її можна роздрукувати з інформаційної сторінки абітурієнта”, – акцентує співрозмовниця
Отож, під час ЗНО–2013 дозволено мати з собою паспорт, сертифікат, запрошення-перепустку, ручки (бажано чорного кольору) та прозору пляшку з мінеральною водою. Адреса пункту, де буде відбуватися ЗНО, а також дата і час його початку зазначаються в запрошенні-перепустці, а також на інформаційній сторінці абітурієнта. Допуск до пункту тестування припинять за 10 хвилин до початку ЗНО, тож важливо прибути на тестування завчасно!
У приміщенні вивісять списки учасників із зазначенням номера аудиторії, в якій абітурієнти складатимуть тест. Перед входом до кожної аудиторії також висітиме список учасників із номерами місць для кожного учасника, а всі столи в аудиторії будуть пронумерованими. Учаснику тестування необхідно зайняти місце зі своїм номером.
Абітурієнт має переконатися, що прізвище, ім’я та по батькові, вказані на індивідуальній паперовій наліпці на робочому столі, є ідентичними його персональним даним. Пересідати з цього місця категорично заборонено, тож не варто виконувати вказівки чи прохання пересісти, адже це може призвести до анулювання отриманого результату тестування. “Головна причина, через яку торік абітурієнти не могли дописати тестування, – наявність мобільного телефону. Це, навіть якщо він просто лежить у кишені й вступник ним не користується, є підставою для заборони абітурієнтові писати ЗНО. Тому краще віддати телефон батькам чи покласти у спеціально відведеному місці”, – каже Лариса Середяк.
За словами співрозмовниці, через надмірне хвилювання вступникам може стати погано. Були випадки, коли доводилося викликати карету “швидкої”. Щоб уникнути нещасних випадків, при кожному пункті тестування чергуватимуть медичні працівники. “Якщо дитині стане погано і вона не зможе дописати тестування цього дня, про що засвідчить довідка, видана медичним працівником, вона зможе взяти участь у додатковій сесії ЗНО–2013”, – наголошує Лариса Середяк.
P.S. У четверговому номері “Пошти” читайте докладніше про те, як потрібно поводитися на пункті тестування і як не розгубитися під час написання тестів.