Консультують фахівці

Скільки води треба випивати щодня?

Скільки води треба  випивати щодня?


“Щойно трішки сильніше пригріє сонце, починаю знемагати від спраги. Чай, каву, газовані води п’ю зранку, дорогою на роботу і з роботи… За день випиваю більше двох літрів рідини. Мене цікавить, скільки води потрібно випивати щодня, аби почуватися здоровим та бадьорим, і яким напоям віддавати перевагу?”
Ольга Кравець, м. Комарне
Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– Доросла людина за добу повинна випивати не менш як півтора-дві літри води. Коли в організмі не вистачає рідини, настає зневоднення і збільшується в’язкість крові. Людина починає втрачати вагу, в неї знижується працездатність, виникає спрага. Крім цього, зневоднення призводить до сухості шкіри, втрати нею еластичності та появи зморщок. Проте й надлишок рідини може призвести до серйозних проблем. Велика кількість води спричиняє набряки, підвищення артеріального тиску, збільшує навантаження на серцево-судинну систему. Тож тим, хто має проблеми з нирками і серцем, варто обмежити себе в питті.
Воду треба пити впродовж усього дня. Щоби підготувати шлунково-кишковий тракт до прийому їжі, випийте зранку натще склянку води – найкраще кімнатної температури, бо вона легше всмоктується і покращує травлення. А ось надто холодна може пригнічувати процес травлення і виділення травних соків. Протягом дня воду треба пити невеликими ковтками і лише через півгодини після їди. Найкраще, якщо це буде вода, куплена в магазині, негазована. Водопровідну пити не рекомендується. 

Чому болить зуб після пломбування?


“Перед великодніми святами ходив до стоматолога пломбувати зуб. Після того біль ще довго не вщухав. Спочатку мене це дуже насторожило, навіть майнула думка, що стоматолог зробив щось не те. Але знайомий сказав, що з ним також таке було. Помилки лікаря тут немає –  це реакція організму на стоматологічні процедури. Скажіть, будь ласка, як позбутися такого болю?”
Андрій Книжник, м. Городок
Зоряна Кульчицька, лікар-стоматолог:
– Зубний біль після пломбування може бути обумовлений відомими патологічними процесами, як-от карієсом, пульпітом тощо. Ще одна причина – несприйняття пацієнтом пломбувального матеріалу. Інтенсивність болю залежить від меж втручання: якщо це був глибокий карієс, то біль може тривати й до двох тижнів. Це нормально! Якщо видаляли нерв, також відчуватимете певний дискомфорт. Такий біль не надто сильний, але особливий –  виникає при надкушуванні.
Больові відчуття після пломбування бувають майже у всіх пацієнтів. Це так званий “віддалений біль”. Адже, щоб запломбувати зуб, лікар повинен почистити канали, зачіпаючи при цьому живі та неушкоджені тканини. Будь-які пломби “нерідні” для зуба, тож відбувається своєрідне відторгнення у вигляді болю.
Перед пломбуванням лікар повинен попередити пацієнта про можливі наслідки. Тамувати такий  біль не варто – з часом він мине.

Чи потрібна подушка немовляті?


“Моєму внукові уже шостий місяць, але він ще жодного разу не спав на подушці. Невістка кладе йому під голову складену пелюшку. Я ж вважаю, що немовляті невеличка подушечка не завадить, бо ж воно може відригнути чи закашлятися... Проте на мої слова ніхто не зважає. Скажіть, будь ласка, чи можна піврічній дитині спати на подушці?”
Катерина Проходько, м. Львів
Віра Капрусь, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 4-ої міської клінічної лікарні:
– Діти до одного року повинні спати без подушки. Вона їм не потрібна. Лежачи на подушці обличчям униз, маленька дитина може задихнутися, бо не вміє самотужки перевертатися вві сні. Ще одна небезпека – викривлення хребта.
Дитину на подушку варто класти лише тоді, коли вона підросте і сама цього захоче. Винятки можуть становити рекомендації лікарів, наприклад, якщо у немовляти кривошия. Якщо ж батьки вирішили класти  дитину на подушку, вона повинна бути пласкою, тонкою, досить широкою і наповненою не пір’ям, а гіпоалергенним матеріалом.

На що хворіють водії?

“Водієм маршрутки працюю вже більш ніж сім років. Робота дуже напружена, вимагає постійного контролю як за дорогою, так і за пасажирами. Щоразу повертаюся додому дуже втомлений, болять шия, поперек, очі, голова, ноги. Дружина наполягає, щоб я звернувся до лікаря. Скажіть, будь ласка, які хвороби можуть загрожувати шоферам?”
Руслан Іващук, м. Львів
Антоніна Чучман, завідувач неврологічного відділення 2-ої міської поліклініки Львова:
– Цьому чоловікові варто негайно звернутися до невропатолога. Через тривале сидіння в незмінному положенні, вихлопні гази, постійні перетяги, стреси найчастіше виникають біль у попереку, кили міжхребцевих дисків, остеохондроз, попереково-крижовий радикуліт, порушення опорно-рухового апарату.
Що швидше він звернеться по допомогу до лікаря, то швидше одужає. Наприклад, на початковій стадії хвороби ще можуть допомогти масаж, спеціальні фізичні вправи. А ось при загостренні вже знадобиться тривале лікування. В такій ситуації потрібно відкрити листок непрацездатності. Протизапальні, нестероїдні, судинні препарати, навіть вітамінна терапія по-різному впливають на людей: у одних розсіюють увагу, в других  погіршують зір, у третіх сповільнюють дихання. І в дорозі така реакція організму на лікарські засоби може призвести до трагічних наслідків…



коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4868 / 1.58MB / SQL:{query_count}