•Якщо ж ви все-таки переїли, відчуваєте дискомфорт у шлунку, скористайтеся перевіреним засобом – випийте кілька пігулок активованого вугілля.
• Переїдання може спричинити й печію. Подолати її допоможуть пляшка мінеральної води або те ж активоване вугілля. Категорично заборонено розводити водою харчову соду чи оцет! Реагуючи із соляною кислотою шлунка, сода сприяє утворенню вуглекислого газу, який подразнює слизову оболонку, призводячи до посиленого утворення шлункового соку та повторної печії.
• Перетравити їжу здоровій людині допоможуть ферментні препарати, які варто заживати під час споживання страв.
• Дуже важливо робити перерву між застіллями. Встати з-за столу, вийти на свіже повітря, пройтися вулицею чи парком, поводити гаївки коло церкви,
• Якщо після виходу з посту людина має проблеми з травленням, варто узяти собі за звичку випивати на ніч склянку кефіру чи ряжанки, що сприятиме покращенню роботи шлунково-кишкового тракту.
Овочева солянка
Складники: 4 картоплини, 5 квашених огірків, 3 цибулини, морквина, 0,5 банки чорних маслин, 0,5 лимона, 3 ст. л. томатного соусу, 1,5 л
води, 1 ст. л. цукру, зелень кропу і петрушки, сіль, перець, олія.
Огірки накраяти соломкою, цибулю – дрібними кубиками, картоплю – більшими кубиками. Моркву натерти на грубій тертці. Воду довести до кипіння, покласти туди картоплю і варити впродовж 10 хвилин, додати тушкованих овочів, цукру, солі та перцю. Варити до готовності. Подавати, посипавши подрібненою зеленню. Прикрасити страву кружальцем лимона і кількома маслинами.
Картопляний суп із часником
Складники: головка часнику, 4 картоплини, 1,75 л овочевого бульйону, сіль, чорний мелений перець, петрушка.
Духовку розігріти до 190 градусів. Покласти на деко необібраний часник і запікати його 30 хв., доки не стане м’яким. Картоплю зварити до напівготовності. Закип’ятити бульйон і додати до нього картоплі. Вичавити туди ж обібраний часник. Варити ще 15 хв. і подавати, прикрасивши зеленню петрушки.
Пісний паштет
Складники: склянка квасолі або гороху,
2 ст. л. насіння льону, 2 ст. л. горіхів, цибулина, середня морквина, олія.
Горох або квасолю замочити на ніч. Окремо у 1/2 склянки води замочити на ніч насіння льону. Наступного дня квасолю (або горох) варити доти, доки не почне розварюватися. Вистудити. Стушкувати цибулю з морквою під кришкою до м’якості. В блендері змішати всі складники – горіхи, насіння льону, тушковані цибулю і моркву, бобові. Поставити в холодне місце. Намастити цією сумішшю тости з висівкового хліба, прикрасити квашеним огірком і зеленню.
Медовий пиріг з горіхами
Складники: склянка кип’яченої води,
1/2 склянки цукру, 1/2 склянки меду, 2 ч. л. розпушувача, склянка горіхів, 1/2 склянки олії, 1,5 склянки борошна, 1/4 ч. л. кориці, 1/4 ч. л. мускатного горіха, 1/4 ч. л. солі.
Змішати цукор, воду та олію і трохи підігріти. Додати меду і знову мішати до повного розчинення. Окремо змішати розпушувач, борошно, сіль, прянощі та додати в рідку суміш. Все ретельно вимішати, щоб не було грудочок, всипати горіхів і борошна з розпушувачем. Тісто за консистенцією має бути як густа сметана. Пекти пиріг в розігрітій до 200 градусів духовці 40 хв. Вистудити і подавати до столу з чаєм.
Гриби, тушковані з рисом
Складники: 300 г солених або 50 г сушених грибів, 2 склянки рису, 60 мл олії, 2 цибулини,
1 ст. л. томатної пасти, сіль, петрушка.
Нарізані на шматочки гриби і цибулю обсмажити в олії. Потім насипати промитого рису і влити дві склянки гарячої води. Тушкувати, доки рис не стане м’яким. Наприкінці додати томатної пасти і посолити.
Корисний і смачний напій
Складники: 2 ст. л. пшеничних висівок,
150 г (жменя) кураги, лимон, 1 ст. л. меду.
Висівки і курагу залити двома літрами окропу, варити на слабкому вогні 20 хв. Зняти з вогню. Додати лимона, нарізаного тонкими кружальцями. Вистудити, вкинути меду. Перед вживанням процідити.