ЗНО: вчимося вчитися

Як налаштуватися на науку і ефективно використати час, аби щонайкраще підготуватися до тестувань-2013

 Як налаштуватися на науку і ефективно використати час, аби щонайкраще підготуватися до тестувань-2013

До зовнішнього незалежного оцінювання залишилося не більш ніж два місяці. Тож час серйозно взятися за навчання. Проте, як це зробити, коли за вік­ном уже весна, і бажання вчитися зникає дуже швидко?.. Хочеться робити все, що завгодно, тільки не готуватися до ЗНО… Налаштуватися на навчання та ефективно використати час на спеціальних тренінгах допомагають працівники Центру психології Українського католицького університету. Пропонуємо ознайомитися з деякими методиками, що стануть у пригоді під час підготовки до тестування.
Добре запам’ятовуємо 
У людини є два типи пам’яті – короткострокова та довгострокова. Перший тип призначений для того, аби не засмічувати пам’ять повсякденними дрібницями, вдивляючись у обличчя перехожих, розглядаючи вітрини магазинів, цікавлячись кількістю машин на дорогах, загалом усім, що бачимо. Всі ці деталі затримуються в нашій свідомості не більш ніж на 30 секунд, після цього ми про них забуваємо. Натомість другий тип пам’яті зберігає усю необхідну для життя інформацію. Отож, як переконують працівники Центру психології, щоб ефективно вивчити необхідний матеріал та зберегти його в довгостроковій пам’яті, належить вдатися до певних хитрощів: 
– треба запам’ятати дату – спробуйте пригадати, що вона означає для вас особисто; 
– треба запам’ятати формулу – спробуйте прочитати її як слово чи придумайте до кожної літери формули якесь слово і складіть смішну конструкцію, що триматиметься в голові;
– добре запам’ятовуються будь-які визначення, явища, події, якщо звести їх до того, що вже відомо; намагайтеся спростити визначення, зрозуміти суть, а не завчити його.
“Найкраще запам’я­то­вується та інформація, що була подана на початку та наприкінці матеріалу. Тому складніші завдання можна виконувати спочатку, а потім ще раз повторити вивчене. Тоді використаєте час ефективно”, – радять фахівці. 
Знаходимо мотивацію
Кажуть, ті абітурієнти, які постійно вчаться та не відволікаються на щось приємніше, мають велику силу волі. Проте це не що інше, як правильно дібрана мотивація. 
“Щоб успішно йти до своєї мети, потрібна мотивація. Абітурієнтам варто усвідомити, що витрачений зараз час на навчання допоможе обрати професію, знайти нових друзів, жити цікавим, насиченим життям. Тому нині, попри те що важко, не вистачає часу чи просто ліньки, треба сідати і вчитися”, – кажуть фахівці Центру психології.  
Адже від кожного кроку абітурієнта під час підготовки до тестувань залежить його майбутнє! 
Розробляємо стратегію
Після правильно обраної мотивації та поставленої мети потрібно розробити стратегію самого навчання. Незважаючи на те, що до тестування залишилося не так уже й багато часу, ще можна вивчити чимало нового. 

Для цього потрібно:
– правильно розпланувати час; 
– облаштувати місце для занять; 
– використати у інтер’єрі кімнати жовтий та фіолетовий кольори; 
–  скласти план занять: спершу визначити, хто ви – “сова” чи “жайворонок”, і залежно від цього максимально використовувати ранковий або ж вечірній час; 
–  підготовку належить розпочати з найважчого розділу або з того матеріалу, який знаєте найгірше; 
– якщо важко відразу зосередитися на вивченні предмета, варто почати з повторення матеріалу або ж із вивчення легшої теми; щойно праця стане продуктивнішою, можете переходити до більш складних розділів (такий підхід не дозволить зневіритися у собі);
– розбийте велике завдання на кілька менших і частинами виконуйте його;
– аби не перевтомлюватися, робіть невеликі перерви, під час яких можете мити посуд, підливати квіти чи слухати улюблену пісню; але в жодному випадку не вмикайте комп’ютер чи телевізор, адже це не допоможе вашому мозку відпочити;
– за кожну невеличку досягнуту мету (вдало виконане завдання, опрацьовану тему тощо)  робіть собі маленькі подарунки – це ще більше стимулюватиме вас до навчання; 
–  чергуйте заняття з відпочинком: 40 хвилин – заняття, 10 хвилин – відпочинок; 
–  виконуйте якнайбільше різних тестових завдань із предмета, який вивчаєте; 
–  тренуйтеся із секундоміром в руках: фіксуйте час виконання тестів; 
–  готуючись до ЗНО, подумки малюйте собі картину перемоги, успіху. 

До теми:

Вправи для очей Від постійного читання книжок та складання конспектів втомлюються очі. Така активність негативно впливає на зір, тому під час навчання не можна забувати про вправи для очей, які варто робити в перерві між завданнями. Для покращення зору: 1. Горизонтальні рухи очей: вправо-вліво. 2. Рух очними яблуками вгору-вниз. 3. Колові рухи очима: за годинниковою стрілкою і проти неї. 4. Інтенсивне заплющення-роз­плющення очей у швидкому темпі. 5. Рух очей по діагоналі: скосити очі в лівий нижній кут, а потім по прямій перевести погляд угору. Аналогічно робити в зворотному напрямку. 6. Зведення очей до носа. Для цього приставте до перенісся палець і дивіться на нього – очі легко “з’єднаються”. 7. Часто моргайте. 8. Робота ока “на відстань”. Підійдіть до вікна, уважно подивіться на близьку, добре видиму деталь – гілку дерева за вікном, подряпинку на склі. Потім скеруйте погляд у далечінь, намагаючись побачити максимально віддалені предмети. 9. Дивіться на кінчик носа і рахуйте – від 1-го до 4-х, потім переведіть погляд в далечінь і знову рахуйте – від 1-го до 6-ти. 10. Подивіться на вказівний палець, віддалений від очей на відстань 25– 30 см, і, дивлячись на нього, наблизьте до кінчика носа на рахунок 1 – 4, потім скеруйте погляд у далечінь і рахуйте від 1-го до 6-ти. Кожну вправу слід повторювати не менш ніж 6 разів у кожному напрямку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4091 / 1.58MB / SQL:{query_count}