Американська армія атакувала Сирію та регулярно бомбардує Пакистан
Восьмеро мирних мешканців загинули цієї неділі від куль американських десантників у селі Машагдех, що розташоване за сім кілометрів від кордону з Іраком углиб території Сирії. За словами очевидців, у селі приземлились чотири американські гелікоптери, звідкіля повискакували озброєні американські вояки, які буквально зрешетили недобудований житловий будинок, в якому перебували люди.
Сирійська сторона обурена загибеллю мирного населення, називаючи недільний десант "жахливим злочином" та "актом агресії". Сполучені Штати свою акцію виправдовують, мовляв, так Сирії й треба: щоб не сприяла тероризмові, не розробляла ядерної зброї та припинила співпрацю з "Аль-Каїдою" та ліванським рухом "Гезболлах". Спираючись на інформацію Ізраїлю (свого стратегічного партнера на Близькому Сході), США стверджують, що Сирія забезпечує ліванську організацію зброєю всупереч резолюції Ради безпеки ООН. У Вашингтоні кажуть, що президент Сирії Башар Асад нібито довіряє "Гезболлаху" навіть більше, ніж власній армії, тож надає їй доступ до всіх своїх збройних резервів.
Сполучені Штати та Ізраїль в унісон твердять, що зі сирійським режимом потрібно активно боротися, адже він є не менш радикальним та небезпечним, ніж іранський. Як аргумент наводять те, що Сирія була головним спонсором лівано-ізраїльської війни 2006 року.
Належить зазначити, що зона бойових дій американських збройних сил не обмежується лише близькосхідним регіоном. Повітряні атаки США поширюються ще й на так званий "широкий Близький Схід". Приміром, останнім часом аж надто регулярними стали повітряні рейди американських літаків над територією Пакистану, що, як правило, супроводжуються значними втратами серед мирного населення. Трапляються й наземні операції спецназу США на пакистанській території. Як стверджують в Ісламабаді, від початку бойові дії американців спричинили загибель близько півсотні пакистанців. Серед наймасштабніших акцій варто згадати напад на мечеть у районі Дір на початку вересня. Американські вояки спочатку закидали її гранатами, а потім відкрили вогонь по людях. На момент перестрілки у мечеті тривала святкова служба з нагоди початку священного для мусульман місяця рамадана. Тоді загинуло приблизно 20 мирних мешканців.
Не обійшлося в Пакистані без жертв і цієї неділі: двадцять осіб загинуло внаслідок ракетного удару, завданого, за словами очевидців, американським безпілотним літаком. Самі американці стверджують, що цілилися по табору ісламістських бойовиків у провінції Південний Вазірістан, що неподалік кордону з Афганістаном. Саме там розташований штаб одного з лідерів пакистанського "Тарікат-Талібану" Баїтулли Мегсуда. Цю організацію підозрюють у низці терактів, зокрема й у вбивстві Беназір Бхутто.
Західні засоби масової інформації пишуть, що президент Сполучених Штатів Джордж Буж у вересні таємним розпорядженням дозволив американським силам спеціального призначення проводити операції в Пакистані проти ісламістів, не чекаючи на це згоди пакистанської влади. На думку американського керівництва, пакистанська верхівка докладає недостатньо зусиль для боротьби з ісламістськими бойовиками, які переховуються на території країни. Щобільше, є підозри, що вона сприяє передачі бойовикам інформації про заплановані спецоперації США.
P. S. Коли цей матеріал вже був підготовлений до друку, стало відомо, що уряд США вирішив відмовитися від проведення наземних воєнних операцій на території Пакистану. Про це написав часопис "The New York Times".