Час від часу кожній жінці варто навести лад у своїй косметичці та прискіпливо оглянути усі засоби для макіяжу. Адже кожен із них має свій термін використання, а при неправильному зберіганні може швидко зіпсуватися та завдати неабиякої шкоди. Певні декоративні косметичні засоби можна зберігати до двох років, інші – лише кілька місяців. А найменший термін зберігання у косметики, призначеної для догляду за шкірою навколо очей.
І не варто пробувати “реанімувати” улюблену туш, підводку для очей чи помаду для губ. Користі від цього ніякої, зате алергію або запалення можна одержати запросто. Здебільшого на косметичному засобі вказують термін його придатності при зберіганні у герметичній упаковці. Від моменту, коли засіб відкрили, він автоматично зменшується.
“Разом із повітрям у відкриту пляшечку або будь-яку іншу форму упаковки косметичного засобу потрапляють різні бактерії. Безліч мікробів заноситься як пальцями, так косметичними приладами, такими як спонжик, пензлики, аплікатори”, – розповідає “Пошті” косметолог-візажист Юлія Мельник.
Тому обираючи косметику, перш за все потрібно перевірити термін її придатності, врахувати, чи використаєте її до цього часу. Потім розглянути упаковку, перевірити, чи вона герметична і чи немає пошкоджень. І лише після цього сміливо купляти.
Тональний крем
Термін придатності – не більше року.
Зазвичай макіяж жінки розпочинають із тонального крему. Варто пам’ятати, що запакований продукт зберігається не більше двох років. Найкраще обирати баночки із дозатором, тоді він послужить довше.
“Трапляється, що “тоналкою” користуються досить рідко. Але це не привід зберігати її кільканадцять років, краще уже звернутися до візажиста. Адже протермінований тональний крем може спричинити почервоніння шкіри, свербіж, подразнення, алергічні реакції, висип”, – застерігає Юлія Мельник.
Відтак, як тільки крем почав збиватися у грудочки чи змінив свій запах – не задумуючись відправляйте його в смітник.
За словами фахівця, потрібно ще й уміти правильно обрати тональний крем. Дешеві засоби найчастіше виробляються на основі тальку, який забиває пори. Професійна косметика теж занадто важка, її не можна використовувати на щодень.
“Тональний засіб на щодень повинен давати можливість шкірі дихати, тому варто обирати ті, які діятимуть як захисний крем. А це, наприклад, ВВ-креми, що утворюють захисну плівочку”, – розповідає косметолог-візажист.
Як правильно зберігати косметику
– Уникати потрапляння прямого сонячного світла, вологи, оскільки це негативно позначається на якості косметики;
– берегти косметику від перепадів температури;
– тюбики або флакони з дозаторами забезпечать більш надійний захист від мікробів, аніж баночки з широким отвором;
– для нанесення крему з баночки краще використовувати спеціальну лопатку, щоб обмежити доступ мікробів з пальців рук. Якщо ж таки використовували пальці при нанесенні одного крему, очистіть їх вологою серветкою або вимийте, перед тим як використовувати інший.
– Спеціальний папір, що поміщається виробниками під кришкою, перешкоджає проникненню різних бактерій разом з повітрям. З його допомогою термін придатності косметики буде дотримуватися повністю.
– Спонжі, щіточки, пензлики для нанесення макіяжу необхідно утримувати в чистоті, промиваючи не рідше разу на тиждень. Просушувати косметичні “прилади” краще у відкритому вигляді.
– Якщо у вас був герпес, з губною помадою, олівцями для губ і аплікатором для пудри слід розпрощатися негайно, щоб не викликати рецидив захворювання. При інфекційних захворюваннях очей (кон’юнктивіт), викидається вся відповідна косметика (туші, тіні, підводка і т.д.)
– Зберігати косметику краще при кімнатній температурі, це вбереже засоби від її перепадів.
– І, мабуть, головне правило зберігання будь-якої косметики: не бійтеся викидати! Позбувайтеся старої косметики, не зберігайте “на чорний день”, влаштовуйте ревізію в своїй косметичці частіше, і тоді ваше відображення в дзеркалі завжди вас тішитиме.
Олівці для очей та губ
Термін придатності – близько року.
Обережно користуватися потрібно і спеціальними олівцями для очей та губ. Вони є як механічними, так і дерев’яними. “Якщо не закривати олівці ковпачком, їх можна знищити за один вечір. Механічний засіб просто засохне, а на дерев’яному утвориться плівка. І таким косметичним засобом запросто можна поранити око”, – радить Юлія Мельник.
Після використання такі олівці потрібно заточувати. Шкіра навколо очей делікатна, контури мають наноситись м’яко, не повинні утворюватися складки чи задирки. Якщо олівець підсох, залишає грудочки, то непотрібно мучити свої очі, засіб потрібно викидати.
Помада
Термін придатності – рік.
Загалом, якість цього засобу залежить від якості використаних під час виробництва жирів. Щоб довше ними користуватися, найкраще їх наносити спеціальним пензликом. Це ж саме стосується блисків для губ.
“Перша ознака того, що пора змінити помаду – видозмінений запах. Якщо й надалі користуватися засобом, то різноманітні подразнення, почервоніння навколо губ, тріщинки гарантовані. Протермінований засіб дуже пересушує губи, може пощипувати. Терпіти цього не варто!”, – розповідає косметолог-візажист.
Іноді, для оптичного збільшення губ у помадах використовують екстракти ментолу, тоді, за словами фахівця, вона може давати легкий холодок.