Вчимося малювати писанки!

Дітей запрошують до Школи писанкарства, яка діятиме у всіх районах Львова. Майстер-класи – безкоштовні 

Дітей запрошують до Школи писанкарства, яка діятиме у всіх районах Львова. Майстер-класи – безкоштовні 

Під час Великого посту львівських школярів вчитимуть розмальовувати пи­-

санки. Упродовж квітня в мережі дитячих клубів УДЮМК діятиме Школа писанкарства. Тож гарно підготуватися до Великодня та створити основний атрибут свята – писанку – зможе кожен. Школи писанкарства працюватимуть у 15 клубах УДЮМК у всіх районах Львова.

“Діти матимуть можливість навчитися малювати писанки з різноманітними мотивами. А головним акцентом цього року буде вивчення візерунків Львова та Львівщини. Крім традиційного розпису, вихованці УДЮМКів матимуть змогу створювати писанки у техніці декупаж, тематичні витинанки, ліплення з гіпсу, вироби з різноманітних матеріалів, зокрема, з яскравих атласних стрічок. Навчання у Школі писанкарства є безкоштовним, з собою треба мати лише необхідні матеріали”, – розповідає координатор роботи УДЮМК Львова, головний спеціаліст управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міськради Ольга Каспришин.

Навчать усіх охочих

Для того, щоб зареєструватися на майстер-класи, потрібно зателефонувати до обраного УДЮМКу чи надіслати запит на електронну скриньку, або ж прийти безпосередньо на заняття. Школа писанкарства є традиційною і організовується уже вп’яте.  “Щороку охочих стає все більше. Діти розповідають своїм друзям, однокласникам, сусідам і наступного разу приводять їх із собою. Намагатимемося прийняти усіх, продовжуючи заняття чи розпочинаючи їх швидше. Окрім того, якщо буде потреба, проводитимемо додаткові майстер-класи, щоб не оминути увагою жодну дитину”, – говорить директор дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Франківського району Роман Кладько. 

Батьки охоче приводять своїх синів та донечок на цікаві майстер-класи, адже це можливість підготуватися до Великодня. Основне завдання, яке ставлять перед собою педагоги-організатори, – навчити дитину мистецтву писанкарства. У місті напередодні Воскресіння Христового відбуватимуться численні конкурси, на котрих можна буде презентувати свої роботи. 

Опанувати різні розписи

У клубі “Берегиня”, що належить до УДЮМКу Франківського району, писанкарство почали опановувати ще на весняних канікулах. Педагог-організатор Ірина Кунцьо поділилася з “Поштою” секретами вивчення писанкарства.

“Час виготовлення писанки дитиною залежить від її навиків та складності візерунка. Загалом ця робота займає до двох годин. На майстер-класах вивчаємо класичну техніку: попередньо наносимо візерунок простим олівцем, потім беремо писачок із розтопленим воском та проводимо по намальованих лініях. Після цього занурюємо у барвник”, – розповідає Ірина Кунцьо.

За її словами, розпочинають роботу із вивчення традиційних символів, які використовували ще у трипільській культурі. Надалі вивчатимуть лемківський, гуцульський, буковинський розписи, а також традиції малювання писанок у східних регіонах.

“Насамкінець спробуємо опанувати петриківський розпис писанок. Він є досить складним, тому потрібно попередньо набити руку та вільно володіти писачком”, – говорить педагог-організатор. 

Малювати лише з позитивними думками

Майстер-клас за давнім звичаєм розпочинають молитвою. А створювати один із символів Великодня треба лише з хорошими, позитивними думками. “Писанка – це оберіг для дитини. Часто помічаю, що коли школярик приходить після уроків засмучений чимось, йому важко дається робота. Тому стараюся налаштувати його на позитивні думки”, – говорить Ірина Кунцьо. 

Під час занять діти вивчають не тільки традиції різних регіонів, а й різноманітну символіку та значення кольорів. Вихованці Ірини Кунцьо дуже часто у своїх роботах малюють зірку, або, як її ще називають на Львівщині, ружу, котра є символом здоров’я. 

“На диво, дуже гарними писанки виходять у наших наймолодших вихованців, яким всього п’ять рочків! До своєї роботи вони ставляться зі всією відповідальністю, тому і їх малюнки наповнені любов’ю та позитивною енергетикою”, – говорить педагог-організатор. 

На заняттях використовують анілінові барвники. Не забувають розповісти і про те, як можна отримати той чи інший колір: зелений – із соку петрушки, червоний – із соку буряка, помаранчевий чи жовтий – з відвару лушпиння цибулі. Малюють писанки на видутих яйцях. “Такі заняття розвивають творче мислення дітей, їх відчуття всього прекрасного, та й загалом допомагають розвиватися їм як творчим особистостям. Ці заняття важливі, адже діти вивчають звичаї, обряди і традиції українського народу. Можливо, саме після таких занять вони захочуть пов’язати свою долю із мистецтвом”, – резюмує Ірина Кунцьо.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4167 / 1.58MB / SQL:{query_count}