“Не бійтеся бути добрими і лагідними”

У своїй інавгураційній промові Папа Франциск говорив про служіння всьому Божому люду, особливо найслабшим, та закликав берегти Божі дари

У своїй інавгураційній промові Папа Франциск говорив про служіння всьому Божому люду, особливо найслабшим, та закликав берегти Божі дари

У вівторок, 19 березня, Папа Римський Франциск офіційно став главою Католицької церкви, єпископом Риму і наступником святого Петра. На урочистості з нагоди інтронізації лише на площі святого Петра зібралося майже півмільйона прочан, були представники офіційних делегацій зі 132 країн світу і величезна кількість журналістів. 

Новий понтифік передусім вразив тим, що приїхав на півгодини раніше, і не броньованим лімузином, а білим відкритим позашляховиком. На “папамобілі” Франциск проїхав уздовж і впоперек площі святого Петра, багато разів зупинявся, цілував дітей, один раз навіть вийшов із авта, щоби благословити непов­носправного у візку… А опісля взагалі створив своїй охороні “стресову ситуацію”, коли виїхав з території Ватикану на сусідню вуличку, аби привітати вірян, які не могли підійти ближче до площі, а спостерігали за усім дійством завдяки встановленим великим екранам. 

Після короткої молитви Святіший Отець разом із главами Східних католицьких церков, серед яких був і Блаженніший Святослав Шевчук, помолився біля гробу апостола Петра та прийняв символи свого служіння – паллій (папський омофор) і перстень Рибалки. 

Урочисту месу, присвячену святому Йосифові – опікунові Католицької церкви, на день пам’яті якого припала інавгурація нового понтифіка, служили латинською мовою, читання з книги пророка Самуїла світ почув англійською, а послання апостола Павла до римлян – іспанською. Читання з Євангелія прозвучало мовою оригіналу – грецькою. Такої честі був удостоєний український греко-католицький диякон зі Стемфордської єпархії у США, що навчається в Папській грецькій колегії святого Атанасія в Римі, Валтер Волошин.

Під час традиційного “поцілунку миру” новообраний Папа вперше за тисячу років(!) зробив цей літургійний жест – знак єдності в Христі – з Константинопольським патріархом Варфоломієм І.

Понтифік наголосив, що не варто боятися, коли це тільки можливо, проявляти любов і співчуття до ближніх. “Центром покликання кожного християнина є Христос. Належить зберігати Христа у своєму житті”, – сказав він. Проте це покликання стосується не тільки християн, а кожної людини: зберігати творіння, зберігати його красу. Якщо людина не виконує цієї місії та не оберігає краси всесвіту, то доходить до того, що починає нищити все навколо. “Хочу просити всіх, хто має відповідальність у цьому світі, хочу просити всіх чоловіків та жінок доброї волі, щоб ми зберігали цілий всесвіт, у якому живемо. Для того, щоб оберігати, маємо зберігати самих себе. Злість, заздрість, пиха –  ось те, що руйнує наше життя. Зберігати  означає дивитися на наше серце, тому що з нього виходять бажання: злі чи добрі. Не треба боятися бути добрими”, – сказав Папа Франциск і додав: “Аби зберігати, нам потрібна доброта, ніжність. Святий Йосиф – сильний чоловік, але водночас добрий та ніжний, відкритий на іншу людину. І має в своєму серці любов. Не потрібно боятися бути добрими та ніжними”, – наголосив Святіший Отець.

З його слів, покликання Папи – це служіння. “Ісус Христос тричі запитує Петра про любов і далі каже: “Паси мої вівці”. Справжня влада є служінням. І Папа, щоб мати цю владу, повинен дедалі більше входити у своє служіння. Це покірне служіння. Папа Римський має відкрити свої обійми, аби прийняти увесь Божий люд, особливо найслабших”.

Першою серед численних офіційних гостей привітати новообраного понтифіка підійшла жінка – президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер. А ще перед початком урочистостей Святіший Отець зателефонував до настоятеля катедрального собору в Буенос-Айресі отця Алехандро Руссо, щоб через нього привітати людей, які зібралися на площі перед храмом, аби помолитися за Папу Франциска. У цей час в Аргентині була глибока ніч. Телефонний дзвінок був підсилений настільки, що привітання свого нещодавнього архиєпископа змогли почути всі присутні.

 “Дорогі діти, я знаю, що ви перебуваєте на площі. Знаю, що ви молитеся, проказуєте молитви, я цього потребую, – сказав Святіший Отець. – Як це чудово – молитися. Дякую за це! Хочу попросити вас однієї ласки: прямувати вперед усі разом, дбати один про одного, дбати про себе і не чинити зла собі, берегтися, дбати про своє життя. Дбати про свою сім’ю, оберігати природу, опікуватися дітьми, опікуватися людьми похилого віку. Нехай не буде між вами ненависті, чвар. Позбудьтеся заздрості, нікого не раньте. Багато спілкуйтеся і нехай між вами буде живим прагнення взаємно опікуватись один одним. Щоб дедалі більше зростало ваше серце, щоб ви наближалися до Бога. Бог добрий, Він завжди прощає, розуміє, не бійтеся Його! Він Отець.

Наближайтеся до Нього! Нехай Пречиста Діва вас щиро благословить. Не забувайте про того єпископа, який хоч далеко, але дуже любить вас. Моліться за мене!” – закликав Папа Франциск вірних своєї колишньої архидієцезії. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3975 / 1.59MB / SQL:{query_count}