Доброго дня, шановна редакціє!
Пише до вас учителька початкових класів, жителька містечка Винники, що поблизу Львова, Іванна Мазур. Дуже зацікавив ваш конкурс, тож вирішила взяти в ньому участь.
Вишиваю з шести років. Кохаюся у вишивках, розмаїтих. Люблю і квіткові мотиви, і геометричні. Мрію про борщівську вишиванку, але, на жаль, не вдасться повністю передати красу цього краю, оскільки призабута сама техніка вишивання… Якщо б вам вдалося роздобути інформацію про борщівські вишиванки, була б дуже вдячна. Вишиваю у вільний від роботи час. Не люблю однакових вишиванок – таких, “як у когось”. Свій костюм, з квіткою сонця, вишивала зі зразка обрусу, спідниця – лляна, вишивана на канві.
А ось зелено-жовтий костюмчик має іншу історію: планувала вишити своєму похресникові Богданчику сорочку. У неділю в церкві спостерігала, в які вишиванки зодягнені хлопчики. Бачила і синьо-голубі , і червоно-чорні, і коричнево-тілесні. Тож вирішила вишити таку, якої не було ні в кого. Одразу ж спало на думку, що міг би бути і вишитий костюмчик. Так він і народився.
Велика оранжево-чорна чоловіча сорочка – презент любому братику, а така ж, тільки маленька, – подарунок від Святого Миколая для чемного хлопчика (її я вишила за чотири дні та чотири ночі).
І остання – сукеночка для хрещення моєї племіннички Олюні. Вона у ній була просто чудова! Її нелегко вишивати з тої причини, що брала золоті нитки, які крутились і рвались, але результат промовистий.
Мені зазвичай не вистачає часу, тому, як правило, вкладаюсь у короткі строки, бо треба завжди щось до якогось свята. Ось, приміром, тепер вишиваю донечці костюмчик.
Щиро дякую, що торкнулись такої бездонної народної скарбниці. Цікаво буде перейняти досвід відомих майстринь.
м. Винники
Від редакції
У наступних публікаціях обов’язково розповімо
про знамениту борщівську вишиванку – техніки виконання,
орнаменти і традиції.