В Україні стартував проект “С.Е.К.С.” (“Сучасне Епатажне Креативне Слово”), у рамках якого старшокласникам розповідатимуть, що українська література буває не тільки депресивною, і що письменники були і після Ліни Костенко.
Про це повідомила “ПедПресі” директор Всеукраїнської громадської організації “Не будь байдужим” Оксана Левкова.
Такі уроки сучасної української літератури проведуть у Києві, Запоріжжі, Харкові, Сімферополі, Сумах, Одесі та Вінниці. За словами організаторів, охочі грамотні філологи можуть долучитися до акції й у інших містах. “У багатьох школах діти думають, що усі письменники вмерли. Ми хочемо показати, що це не так, і що є ще й сучасна українська література”, – сказала Оксана Левкова.
Керівник проекту “С.Е.К.С.” у Києві Катерина Поправка вважає, що в українській літературі, як класичній, так і сучасній, усього вистачає, вона не тільки депресивна. “Але ж ніхто не хоче читати. Принаймні, у школі читаються лише ті тексти, які є обов’язковими, а за встановлені межі мало хто виходить. Цим проектом ми хочемо показати, що після 70-х років ХХ століття українська література теж розвивалася”, – наголосила Катерина Поправка. Вона зазначила, що організатори не проти української літератури, але хочеться поламати стереотип, що треба страждати, плакати. Навпаки, треба жити і насолоджуватися цим.