Щастя пов’язане зі станом довкілля.

Канадські науковці виявили пряму залежність між тим, наскільки чистим є повітря у окремій країні, і тим, скільки громадян у ній почуваються щасливими. Результати дослідження опубліковані в останньому випуску International Journal of Green Economics.
Економісти університету в Онтаріо Байрон Лью та Мак Арвін порівнювали рівень забрудненості повітря у чотирнадцятьох європейських країнах із тим, скільки людей у кожній із них почуваються щасливими. Аналізували дослідники викиди двоокису вуглецю на душу населення враховуючи, що його основним джерелом є спалювання викопного палива.
У результатах не йдеться про конкретний показник, після якого кількість щасливих людей різко більшає чи меншає. Подібні показники часто називають у дослідженнях, що з’ясовують взаємозв’язок між заробітками та задоволенням від життя.
У цьому ж дослідженні автори хотіли перевірити, чи є щасливішими громадяни країн із чистішим повітрям. Виявилося, що так справді є. Відтак автори припускають, що політика, яка сприятиме зменшенню рівня забруднення, матиме позитивний ефект.