Життя в унісон

Мавпи, як і люди, спонтанно намагаються рухатися в одному темпі.

Мавпи, як і люди, спонтанно намагаються рухатися в одному темпі.

Вони синхронізують поведінку подібного до того, як це роблять люди, коли крокують разом або ж аплодують під час концерту. Це виявили японські дослідники із Інституту мозку RIKEN. 
Науковці кажуть, що детальніше вивчення процесів координації допоможе зрозуміти низку хвороб, серед яких аутизм, ехопраксія (неконтрольоване повторення побачених рухів) та ехолалія (автоматичне повторення чужих слів).
Команда під головуванням Наотаки Фуджі провела три експерименти, під час яких спостерігала за тим, як часто макаки натискають кнопку пульта. Спершу мавп посадили одну навпроти одної, у другому досліді кожній макаці показували показували відео, на якому їхній побратим натискає кнопку в іншому темпі. Під час третього експерименту приматам не давали змоги спостерігати за тим, як натискають клавішу інші.
Виявилося, що швидкість натиску кнопки змінюється залежно від умов, мавпа старається робити це синхронно із партнером незалежно від того, бачить вона його реально чи на відео. Дослідники зазначають, що макаки не могли навчитися цього під час експерименту, оскільки попередні досліди показували, що навчити мавпу діяти синхронно дуже важко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4150 / 1.53MB / SQL:{query_count}