Консультують фахівці

Які овочі та фрукти можуть Уберегти малюків від грипу?  

“Не раз чув у новинах, що в США тепер лютує грип. Кажуть, і до України недуга невдовзі добереться… Хотілося б захистити свою п’ятирічну донечку від цієї хвороби. Порадьте, будь ласка, які овочі та фрукти належить давати дитині, щоб захистити її організм від вірусів та інфекцій?”
Микола Гуралюк, м. Львів

Леся Білянська, головний позаштатний імунолог Львівщини:
– Насамперед варто споживати ті фрукти та овочі, що містять вітамін С.
Найбільше його у квашеній капусті, обліписі, смородині, грейпфруті, моркві, цитринах, апельсинах, ківі, бананах, шипшині. Саме ці плоди допоможуть зміцнити імунітет, а вітамін С, який вони містять, сприяє виділенню інтерферонів (речовин, що захищають наш організм від різних інфекцій).
Щоб забезпечити нормальний стан шкіри та поліпшити зір, дітям варто їсти рибу та морепродукти. 
Для хорошого імунітету, врегулювання рівня гемоглобіну, роботи шлунково-кишкового тракту і росту нервово-м’язового апарату організм потрібно наситити групою вітамінів В. Для цього в дитячий раціон можна додати рис, м’ясо, молоко і яйця.
 

Як допомогти школярику швидко прокинутися?

“Під час зимових канікул моя Аня висипалася досхочу – могла прокинyтися і об одинадцятій. А тепер, коли розпочався навчальний процес, доньку важко вранці підняти з ліжка. Порадьте, будь ласка, як навчити її прокидатися швидко і вчасно?”
Марина Онищенко, м. Львів
 
Ірина Балюк, дитячий психолог:
– Звичайно, для кожної дитини різка зміна розпорядку дня не є доброю. Тому хоча б у вихідні намагайтеся будити її на 15 – 20 хвилин швидше, аніж вона прокидалася впродовж канікул. 
Не забувайте вчасно вкладати спати свого школярика! Бажано до десятої вечора. Пам’ятайте: всі діти люблять, щоб їх приголубили чи прочитали на ніч казку, адже це заспокоює, знімає напругу, допомагає швидше заснути. Не згадуйте дитині перед сном всі її пустощі, не з’ясовуйте стосунки. 
Якщо вона добре відпочине, то й сама вранці прокинеться. Будити дитину треба спокійно, вона має бачити вашу посмішку, чути лагідний голос! 
Коли не встигаєте зібратися до школи, не підганяйте своїх сина чи доньку, бо визначати, скільки часу знадобиться для вмивання, одягання і сніданку, повинні батьки! 
 

З якого віку дитина може відвідувати басейн?

“Моїй донечці нещодавно виповнилося три рочки. Дуже хочу, аби вона відвідувала басейн, проте не знаю, чи у такому віці можна починати вчитися плавати. Порадьте, будь ласка, з якого віку дитину можна водити в басейн і скільки разів на тиждень варто проводити водні заняття?”
Марія Ромчик, м. Львів
 
Олена Анатійчук, керівник відділу маркетингу аквапарку “Пляж”:
– Маленькі дітки, на відміну від старших, швидше вчаться плавати, адже у них ще немає страху перед водою. 
Малюків у басейн можна приносити з шестимісячного віку. Проте все-таки рекомендуємо починати вчитися плавати з одного року. У нас є академія плавання для немовлят, де займаються з дітьми від одного до чотирьох років. Це індивідуальні заняття. 
А ось групові можна проводити вже з п’яти років, а з шести – починати відвідувати різноманітні секції з плавання. Це і водне поло, і синхронне плавання, і дитяча аквааеробіка. 
Малюкам до п’яти років досить відвідувати басейн двічі на тиждень. Для старших, які займаються у секціях, час, проведений у басейні, можна подовжити.
Не варто боятися водити дитину на плавання в холодну пору, адже у самому приміщенні тепло, температура води сягає +29 градусів. Головне після відвідування басейну добре висушити волосся та вийти на вулицю в шапці. Рекомендуємо і дітям, і дорослим ще хоча б 15 – 20 хвилин після плавання в басейні побути у приміщенні, щоб адаптуватися до навколишнього середовища.
 

Аби дитина охоче йшла до школи після канікул 

“Цього року зимові канікули наш школярик Миколка провів дуже цікаво, енергійно: їздив до бабусі в село, ходив колядувати з друзями, багато гуляв, вдосталь дивився телевізор… Натомість до підручників заглядав украй рідко. Та канікули закінчилися, і тепер син не надто охоче йде до школи. Підкажіть, будь ласка, як краще налаштувати нашого школярика на навчання після канікул?”
Наталя Марчук, м. Дрогобич

Наталя Коцко, вчитель початкових класів:
– Перед початком другого семестру варто зі школяриком повторити вдома пройдений матеріал, виконати кілька завдань з математики, письма. Доречно було б разом знайти і вивчити віншування, щедрівку чи колядку, які дитина могла б розповісти в класі. 
Часто учитель дає завдання скласти розповідь про свої канікули. І таку розповідь про святкування Різдва можна заздалегідь підготувати удома разом із батьками, проілюструвати її, наприклад, ялинковими гілочками, колосками, фотографіями чи малюнками. Дитина захоче поділитися своїми знаннями з іншими учнями.
Звісно, не забувайте разом із дитиною читати казки! Адже саме вони допомагають учням розвивати уяву та розширювати світогляд. Нехай після прочитання дитина перекаже їх зміст. Обговоріть разом сюжет казкової історії, головних героїв. Можна побавитися й у школу, провести “уроки”. Все це налаштує вашого учня на робочий лад. Успіхів вам!
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4498 / 1.59MB / SQL:{query_count}