Вони у нас “позичили” штани – ми в них “відібрали” сукенки

У Лондоні та Мілані завершились тижні чоловічої моди сезону Осінь-зима 2013/2014

У Лондоні та Мілані завершились тижні чоловічої моди сезону Осінь-зима 2013/2014

Чоловічий одяг –  консервативний і найважчий сегмент модного бізнесу. Адже зазвичай представників сильної статі не надто приваблюють експерименти – вони здебільшого полюбляють класику і кежуал. Тільки-от дизайнери за рахунок самих лише костюмів не проживуть, та й цікавої колекції, яка мала б не лише практичну, але й мистецьку цінність, із них не скомпонуєш. 

Тому на тижнях чоловічої моди, де зазвичай тусуються не лише зірки і фанати fashion-індустрії, але й пересічні люди, творці одягу відриваються на повну. До прикладу, в Лондоні, який вважають найавангарднішою модною столицею світу, дизайнери приміряли на чоловіків сукні та жіночі чоботи, а в Мілані зодягнули їх у квітчасті та мереживні піджаки і спідниці. 

Новий рік за фешн-календарем розпочався 7 – 9 січня з Лондонського Тижня чоловічої моди сезону Осінь – зима 2013/2014. В ці дні британські кутюр’є здивували весь світ, представивши, окрім звичного та стильного одягу, шокуючі спортивні костюми, химерні головні убори, зроблені з… дощок, маски Фантомаса, навіть чоловічі сукні! 

Чудернацьке вбрання, показане в столиці Англії, стало щонайкращою ілюстрацією слів члена Британської ради моди Девіда Ганді, який разом із колегами прагне перетворити Лондон на столицю світової чоловічої моди. Щоправда, плаття, спідниці та інший одяг з квітковими принтами, запропоновані Jonathan Anderson, Meadham Kirchhoff, Sibling і Katie Eary, – це радше одна з кількох тенденцій, які чітко простежувались ще на жіночих тижнях моди, коли кілька дизайнерів надумали зодягнути прекрасну половину людства у хлопчачі речі. Проте більшість показів у Лондоні все ж таки презентували справжню “сувору” чоловічу моду англійських денді. 

Колекція Sarah Burton для Alexander McQueen видається драматичною. Це своєрідне повернення до класики британського стилю – тут і костюми-двійки, і лаковане взуття з елементами, які використовували у середньовічній Англії, і довгі пальта, схожі на ряси кардиналів, і принти, виконані у вигляді церковних вітражів… 

Одяг, запропонований Christopher Kane, був створений під враженнями від перегляду фільмів жахів кіностудії Hammer. Тематика колекції впізнається у важких темних тканинах, толстовках і футболках із зображеннями головних героїв кінострічок – Дракули та Франкенштейна, в пальтах  із “тваринним” принтом.

Дизайнер Jonathan Anderson після показу останньої колекції почув на свою адресу чимало закидів, начебто зайшов надто далеко. Що й не дивно – а що б ви подумали, як відреагували, зустрівши на вулиці чоловіків у високих жіночих чоботях, шкіряних сукнях, білих рукавичках і шортах з оборками?! Самому ж творцеві цього одягу експеримент здається цілком виправданим: “Це всього лиш новий погляд, робота з архітектурою і пропорціями, – пояснює він. – Для мене це просто спроба поліпшити силует”.

А от Jonathan Saunders, як завжди, продемонстрував хороші навички колориста, “розмалювавши” сорочки, брюки і пальта блакитними, коричневими, зеленими і помаранчевими кольорами. Надихнув його на таку колекцію дансько-ісландський художник Олафур Еліассона, що працює в жанрі синтетичного мистецтва і створює інсталяції з допомогою природних матеріалів – води, світла тощо.

Ветерани лондонської моди Hardy Amies й досі примудряються залишатися цікавими навіть після смерті свого засновника. Пальта й бушлати з гігантськими смугами, класичні костюми в “некласичну” клітинку і червоний піксельний смокінг – так можна вбратися і на урочистий прийом, і на рейв-вечірку…

Лейбл Christopher Raeburn представив незвично спокійну (з-поміж кількох картатих і революційних) спортивну осінньо-зимову колекцію чоловічого одягу. Дизайнер упевнений, що зручні, яскраві чоловічі куртки різної довжини – незамінні. Звичайно, елегантні пальта, тренчі –  це чудово, але в чоловіків часто виникає бажання одягти й зручну куртку, яка захистить від негоди. До того як заснувати власний лейбл, він учився на військового пілота, та згодом не пройшов відбору. Тож не дивно, що військова тематика проглядається у його колекціях. Дизайнер зажив слави завдяки тому, що шив верхній одяг із парашутної тканини.  

Одразу ж після Лондона “модну” естафету підхопив Мілан. Уже перший день  Тижня чоловічої моди був досить органічним, хоча й незвичним – в італійському місті його відкривав британський бренд  Burberry Prorsum. У новій колекції креативний директор модного дому Christopher Bailey вирішив повністю відійти від металізованих тканин і відновити британський аристократизм. Відтак тут були представлені традиційні чоловічі тренчі, пальта, куртки, светри і сумки з відповідним логотипом.  Основний акцент колекції – аксесуари (окуляри від сонця, сумки та взуття з анімалістичними принтами і традиційним малюнком Burberry).

Головною темою осінньо-зимової колекції від Dolce & Gabbana стала релігійність. Моделі вийшли на подіум у сорочках із зображенням Богоматері. Сицилійський дизайнерський дует і далі використовує в своїй творчості гобелени та мережива, шиючи з них піджаки, навіть пальта.

При створенні одягу сезону Осінь–зима 2013/2014 для Diesel Black Gold їх дизайнер уявляв собі світове турне психоделік-рок-групи. Причому вигадані музиканти мандрують не лише нашим, а й іншими світами. Саме тому це фешн-турне назвали “The Cosmic Tour”. Отож, осінній чоловік від Diesel Black Gold  – це такий собі Джиммі Гендрікс, що вирушив підкорювати космос.

Etro у своїй колекції  віддали перевагу пальтам м’яких силуетів, більше схожим на домашні халати, аніж на верхній одяг. А приємні на дотик тканини, зокрема оксамит, зробили їх ще затишнішими. У вбранні переважають теплі кольори: беж, коричневий, охра. Безумовно, не обійшлося й без традиційних для Etro принтів з “огірками”, а ще – картатих тканин та анімалістичних принтів.

Осінньо-зимова колекція Dsquared2 на Тижні чоловічої моди в Мілані, на мій погляд, напрочуд стильна і  водночас по-хлопчачому задерикувата.  У ній зручний стиль кежуал гармонійно співіснує із ретро-вбранням, а вкорочені джинси вдало поєднуються з класичним “метеликом”. Як неодмінні аксесуари  Dsquared2 пропонує окуляри, капелюх і в’язані гетри.

Дім моди Prada показав елегантну колекцію, створену в стилі 60-х. Плащі та пальта в дрібну клітинку, двобортні костюми, короткі прямі шкіряні піджаки, кардигани з картатими сорочками, легкі курточки на “блискавці” і вкорочені брюки-“дудочки” – все це було модне в 60-х роках минулого століття.  А от взуття – черевики з коричневої шкіри зі шнурівками, на “тракторній” підошві –  Miuccia Prada позичила в 90-х. Щоправда, у колекції поряд із ними знайшлося місце й вузьконосим туфлям з чорної лакованої шкіри. 

Натомість знавець чоловічої моди Giorgio Armani у своїй колекції, в якій проглядаються штрихи мілітарі- тематики, віддав перевагу комфорту і елегантності, поєднавши костюми зі зручними светрами та короткими куртками. Кутюр’є вибрав м’які вовняні тканини, оксамит і фланель. Щоби образ видавався злегка “розслабленим”, майстер використав спеціальну техніку крою, яка приспускає лінію плеча, а стрункість силуету підкреслив з допомогою вузьких брюк. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4301 / 1.65MB / SQL:{query_count}