Після застіль фахівці радять перейти на овочеві та фруктові салати, кисломолочні продукти з низькою жирністю та різноманітні каші
Ні голодуванню!
Дуже часто після тривалих свят люди починають голодувати чи сідати на жорсткі дієти. Проте, щоб привести організм до ладу та нормалізувати травлення, не варто у перші ж дні після застіль активно розпочинати худнути. Недоїдання або голодування ще більше розладнають метаболічний процес в організмі.
“Людський організм не можна навантажувати то переїданням, то різким голодуванням. Це призведе як мінімум до болю голови й розладу травлення. Та найгірше те, що з таким перепадом у харчуванні не впорається підшлункова залоза, а тоді лікарняне ліжко гарантоване”, – застерігає гастроентеролог Оксана Лихнярська.
За словами лікаря, краще поступово знижувати калорійність їжі. Одночасно з цим потрібно додавати у раціон більше білків, які допоможуть розщепити набрані калорії без шкоди для організму. Їжа повинна бути вареною, тушкованою, нежирною та легко засвоюватися. Корисними є пісні сорти м’яса, різні каші.
“Варто їсти більше сирих овочів: капусти білокачанної і пекінської, моркви, відвареного буряка. Необхідно зміцнювати імунітет, тому не зашкодить з’їдати по апельсинці чи три-чотири мандаринки щодня”, – каже Оксана Лихнярська.
Рисова дієта
Проте, якщо людині все ж треба трішки скинути вагу, перед початком дієти шлунок варто почистити та розшлакувати. Це можна зробити, наприклад, активованим вугіллям, взявши його у розрахунку одна таблетка на 10 кг маси тіла. Пігулки потрібно ретельно розжувати зубами і запити великою кількістю теплої кип’яченої води. Необхідно відмовитися від надто жирної, соленої їжі, а також майонезів.
“Обмежити вживання певних страв, тобто сидіти на дієті, потрібно щонайменше 10 днів. Якщо людина думає, що повністю відмовившись від жирних страв одразу ж схудне, то вона помиляється. Усього повинно бути в міру, тим паче взимку”, – каже лікар-дієтолог Ольга Муштрук.
Дуже хорошою та дієвою, за рекомендацією лікаря, є рисова дієта. Потрібно відварити 200-300 грамів рису, розділити його на п’ять рівних частин і з’їсти по одній за п’ять прийомів упродовж дня. Так робити протягом трьох днів. Після цього потрібно три дні їсти відварену курятину і знову три дні рис. За дев’ять днів можна непогано схуднути, почуваючись при цьому здоровим та бадьорим. Якщо людина три дні поспіль так зробити не може, рис і курятину можна змінювати щодня: день рис – день курятина.
Наварімо каші
Чи не найкращим продуктом харчування після довгих застіль є різноманітні каші. Вони містять багато клітковини, різноманітних мінералів та вітамінів, незамінних амінокислот.
“Варто звернути увагу на вівсяну кашу, яка очищає стінки кишківника від слизу та шлаків. Щоб позбутися токсинів, вживайте пшоняну кашу з гарбузом. У гречці ж міститься тільки їй властивий склад амінокислот, мінеральних речовин та вітамінів, які рекомендуються для відновлення печінки”, – розповідає гастроентеролог.
Аби підтримати шлунково-кишковий тракт у хорошому стані, уникнути запорів і дисфункції шлунка, варто вживати пшеничну кашу. Регулярне вживання кукурудзяної каші нормалізує роботу системи травлення, сприяє очищенню шлунка і кишківника. До всіх каш можна додавати родзинки та курагу, адже вони забезпечують кращу роботу серцевого м’язу.
Рецепт від Барбари Брильської
Смачну і корисну кашу, яка допоможе скинути зайву вагу та відновити організм, запропонувала відома актриса Барбара Брильська. Потрібно відварити звичайну гречку та змішати її з родзинками у пропорції один до одного. Потім посипати все волоськими горіхами та полити оливковою олією.
якнайбільше рідини

Щоб нормалізувати роботу організму, потрібно пити багато рідини.
“Виробіть собі звичку одразу після того, як прокинулися, випивати склянку звичайної питної води кімнатної температури. Це “пробудить” організм до роботи. Упродовж декількох днів після переїдання необхідно споживати не менше ніж чотири літри рідини на добу. Проте не можна пити каву, міцний чай чи газовані солодкі напої. Найкраще обрати натуральні соки, трав’яні відвари, мінеральні води або ж легенький курячий бульйон”, – наголошує Оксана Лихнярська.
Варто пам’ятати, що рідина та їжа мають містити якомога менше солі. Також після свят варто повністю відмовитися від алкоголю. Спиртне містить у своєму складі так звані порожні калорії, що створюють відчуття наповненості шлунка. Проте це почуття швидко змінюється голодом. Крім того, етиловий спирт і його метаболіти шкодять печінці, пригнічують роботу ферментів та завдають шкоди нервовій системі. Утримуватися від вживання спиртного рекомендується як мінімум упродовж трьох днів після переїдання. Алкогольне отруєння й похмільний синдром допомагає усунути апельсиновий сік.
Очищаємо організм
Відмінно очищають організм натуральні соки. Найкращим для цього є морквяний, багатий каротином, який в організмі перетворюється на вітамін А. Компот із сухофруктів містить велику кількість мінеральних речовин, а кисломолочні продукти (біфідок, нежирний кефір, нежирний сир) допоможуть нормалізувати мікрофлору кишківника та компенсують втрату кальцію.
РЕЖИМ, спорт, лазня...

1. Для початку позбавтеся від усіх запасів салатів, м’яса та інших делікатесів, які вже застоялися у холодильнику. Постарайтеся хоча б тиждень вживати мінімальну кількість смаженого й солоного, додайте до раціону цитрусові, які наповнять організм вітаміном С та необхідною для роботи енергією. Не забудьте про відновлення мікрофлори кишківника – запасіться кефіром чи ряжанкою.
2. Поверніть організм у звичний для нього режим. Постарайтеся лягати не пізніше ніж о 23.00 і зранку прокидатися за будильником о 8.00-9.00. Безсоння, яке може виникнути після затяжних свят, можна побороти за допомогою теплої ванни перед сном, горнятка чаю з м’ятою чи склянки теплого молока з медом.
3. Займіться спортом. Вирушайте у басейн, на пробіжку або просто гуляйте на свіжому повітрі тривалий час. Відновити сили допоможе саме активність, а не бездіяльність.
4. Сходіть у лазню, адже саме там можна одночасно і розслабитися, і вивести з організму безліч шкідливих речовин, що залишилися там після свят. Головне провести цей вечір у теплій компанії з чаєм і мінеральною водою. Можна спробувати приготувати трав’яний чай, який сприяє очищенню організму.
5. Як не дивно, втома від веселощів, бенкетів, свят і подій може викликати депресію. Від депресії добре допомагає апельсиновий фреш. У якості антидепресантів та енергетиків підійде гіркий шоколад, зелена цибуля та настоянка шавлії.
6. Якщо після свята у вас з’явилися набряки на обличчі, пийте упродовж трьох днів сечогінний чай із мучниці, волошки. Для зняття припухлості навколо очей зробіть маску: наріжте свіжі листя петрушки, нанесіть на шкіру навколо очей на 15 хвилин. Можна прикласти до заплющених очей часточки звареної та охолодженої картоплі в мундирі, тримати їх треба 20 хвилин. Допоможе й масаж обличчя за допомогою кубиків льоду з води з відваром календули або ромашки.