Аби догодити господині прийдешнього року Чорній водяній змії, заздалегідь обдумайте не тільки меню, а й сервірування новорічного столу.

Адже ця наймудріша представниця японського календаря ще й дуже вибаглива. Проста їжа не для неї, тому на вашому новорічному столі мають бути вишукані та красиві страви. Змія надає перевагу їжі із м’яса, птиці, риби та яєць. Хороша ідея – зробити головною стравою запеченого кролика. Також змії сподобається, якщо ви приготуєте м’ясо, фаршироване її улюбленим чорносливом.
Доречним стане й салат із баклажанів, адже представниця наступного року любить приправи та прянощі. Не варто забувати про нарізку зі свіжих овочів.
Бутерброди з рибою відмінно поєднаються із загальною концепцією. Фрукти краще подавати у красивих вазах, розрізавши їх на невеликі шматочки. Варто приділити увагу оформленню ваших страв. Їх можна зробити у вигляді змійки або новорічної ялинки.
Новорічні страви мають бути чорного, сірого та зеленого кольорів. Свіжі огірки, чорна ікра, чорнослив, гриби і м’ясо – ось ті продукти, без яких не обійтися. Прикрасою стануть вишукані сорти сиру та біле вино. А одним із символів Нового року є оливки, оскільки вони як символ миру та згоди сприятимуть спокою у помешканні та внутрішній гармонії. Всі страви мають бути свіжими і прикрашеними зеленню. А от консервацію та маринади подавати до столу не варто – можна образити господиню року.
Належної уваги потребує оформлення новорічного столу. Змія любить свободу та плавність рухів, тому сам стіл має бути широким і просторим. Скатертину обов’язково обирайте із тканини, змії до вподоби благородний льон приглушених відтінків.
Доречними будуть серветки, скатертина або посуд синього, блакитного, зеленого і чорного кольорів. Серветки і скатертину обирайте однієї колірної гамми, а весь посуд витримуйте в єдиному стилі. Напої ж краще наливати у порцеляну або кришталь. Оскільки Змія не байдужа до води, на новорічний стіл можна поставити посудину з декількома плаваючими свічками або невеликий кімнатний фонтанчик.
Чорній водяній змії сподобаються блискучі предмети, тому новорічний стіл прикрасьте декоративними свічками, попередньо оригінально оформивши їх. Окрім цього, новорічний стіл можна задекорувати і традиційним способом – гірляндами, іграшками, гілками ялинки, букетами з живих квітів і фігурками господині прийдешнього року.
А щоб було простіше визначиться із святковим меню, пропонуємо кілька рецептів новорічних страв
Вафельні кошички з ікрою та червоною рибою
Складники: вафельні кошики для канапе, 100 г знежиреного сиру, 10 г свіжого кропу, 20 г майонезу або сметани, 50 г слабосоленої червоної риби, 20 г червоної ікри, сіль, цукор за смаком.
Для приготування цієї закуски можна використовувати будь-яку червону рибу. Сир змішати зі сметаною або майонезом, дрібно нарізаним кропом, сіллю і цукром. Можна додати подрібнений маринований або солоний огірок.
Наповнити сирною масою канапе, зверху викласти шматочки риби, покропити соком лимона і прикрасити ікрою.
Тарталетки з куркою і грибами
Складники: 500 г печериць, 500 г курячого філе, часник, орегано, готові тарталетки або крекери, майонез, кріп
Печериці нарізати, обсмажити на олії, посолити і поперчити. Дати охолонути. Куряче філе нарізати, обсмажити, посолити, поперчити, додати сушений часник і орегано. Охолодити. М’ясо і гриби подрібнити за допомогою блендера. Додати кілька ложок майонезу. Наповнити тарталетки отриманою сумішшю, залишити, аби вони просочилися. Прикрасити гілочками кропу.
Тарталетки з печінковим паштетом
Складники: 500 г курячої печінки, 1 цибулина, 1 ст.л. вершкового масла, 30 мл вермуту, сіль за смаком, готові тарталетки або крекери, журавлиний соус за смаком, зелень.
Курячу печінку помити, відварити до готовності або обсмажити на олії. Цибулю почистити, нарізати і обсмажити на вершковому маслі до м’якості.
Печінку і цибулю змішати та подрібнити у блендері до утворення пюре, додавши вермут. Посолити і поперчити за смаком. Паштет викласти в тарталетки або на крекери, зверху прикрасити журавлиним соусом і зеленню.
Грецький салат
Складники: 200 г сиру фета, 3-4 помідори, 1-2 огірки, 1-2 болгарські перчини, 1 цибулина ріпчаста (бажано червона), сік половини лимона, 80 г маслин без кісточок, олія оливкова, петрушка, селера, базилік, часник, сіль, чорний мелений перець за смаком.
Дно салатниці викласти листям салату. Порізати помідори, огірки, перець, ріпчасту цибулю кільцями й акуратно викласти зверху на зелений салат. Грецький салат не перемішується, а тому тут можна виявити винахідливість. Наприклад, можна викласти шматочки перцю по великому колу, всередину покласти огірки з помідорами.
Зверху додати маслини, нарізаний кубиками сир і посипати подрібненою зеленню. Особливої пікантності додає базилік. Наприкінці треба заправити салат оливковою олією і лимонним соком, додати за смаком сіль, перець.
Салат “Нісуаз”
Складники: 1 пучок салату, 4 помідори, 3 яйця, 3 солодкі цибулини, 8 філе анчоусів, 1/2 солодкої червоної перчини, 200 г зеленої стручкової квасолі, 2 ст.л. маслин, 150 г тунця в олії, 2 ч.л. лимонного соку.
Для заправки: 7 ст.л. оливкової олії, подрібнений часник, 7-8 подрібнених листочків базиліку, 1,5 ч.л. винного оцту, сіль, перець за смаком.
Спочатку приготуємо заправку. Для цього всі складові перемішати в невеликій мисці. Квасолю вкинути в киплячу воду і варити упродовж п’яти хвилин, а потім процідити крізь друшляк та промити холодною водою.
Розігріти дві ложки оливкової олії, додати подрібнений часник і квасолю. Готувати кілька хвилин до м’якості. Посипати петрушкою, зняти з вогню та залишити, аби повністю охолонуло. Полити оливковою олією, чайною ложкою винного оцту або лимонним соком.
Салат розібрати на листя, помити й обсушити. Великі листки подрібнити в миску. Помідори розрізати уздовж навпіл, а потім кожну частину ще на два або три шматочки. Порізати солодку цибулю. Маслини промити і розрізати навпіл. Солодкий перець почистити та порізати тонкими скибочками. Яйця відварити, почистити від шкаралупи та порізати на четвертинки. Анчоуси промити в холодній воді. У салатник викласти шарами свіжий салат, цибулю, помідори, квасолю і перець. Можна кілька разів повторювати шари. Перемішати заправку виделкою та залити нею салат. Перед подаванням на салат викласти розім’ятий виделкою тунець, порізані четвертинками яйця, маслини і анчоуси. Ще раз поперчити й злегка скропити лимонним соком.
Салат із курятини
Складники: 100 г салату, 20 мл олії, 1 солодка перчина, 30 мл лимонного соку, мелений чорний перець за смаком, 50 г брусниці,
300 г курячого філе, гірчиця на кінчику ножа, 100 г консервованих ананасів.
Листя салату помити холодною водою, добре просушити і порвати на шматочки невеликого розміру. Курячу грудку (одне філе на порцію) порізати шматочками і обсмажити на гарячій сковорідці до золотистого кольору, трохи посоливши. Солодкий перець нарізати такими ж шматочками, як куряче філе.
Змішати складники заправки та злегка збити, аби вийшов однорідний соус. Для солодшої заправки можна замість лимонного соку додати кілька столових ложок рідини від ананасів.
На велику тарілку викласти шарами листя салату, курку, ананас і перець, полити заправкою та прикрасити ягодами брусниці.
Тушкований кролик із овочами
Складники: 1 кролик, 1 морквина, 1 ріпчаста цибулина, 1 гілочка розмарину, 400 г сметани, 1 ч.л. прованських трав, сіль, мелені спеції за смаком, 200 г броколі, 200 г стручкової квасолі, 2 ст. л. олії.
Тушку кролика помити і розрізати на шматки. Посипати м’ясо меленим чорним перцем, посолити й залишити на півгодини маринуватися. Потім обсмажити шматочки кролика на олії до золотистої скоринки.
Цибулю і моркву почистити та нарізати півкільцями. Обсмажити овочі на олії в каструлі з товстим дном. Додати шматки кролика, гарячу воду і спеції. Води має бути стільки, аби вона лише покривала м’ясо.
Тушкувати кролика упродовж 40 хвилин на малому вогні. Потім додати в каструлю гілочку розмарину і тушкувати ще приблизно 20 хвилин. У міру того, як википатиме рідина, можна підливати в каструлю кип’ячену воду.
Броколі і стручкову квасолю бланшувати упродовж п’яти хвилин у киплячій воді, потім додати в каструлю разом зі сметаною. Довести до кипіння, перевірити на сіль і спеції.
Кролик у сметані
Складники (на 4 порції): 2 кг м’яса кролика, 2 морквини, 2 цибулини, 1 стакан оцту,
1 склянка сметани, 2 ст. л. борошна, 2 ст. л. олії, сіль, перець за смаком.
Порізати кролика на порційні шматки, видалити плівку і на 2-3 години залити оцтом, розведеним водою у співвідношенні 1:4. Потім покласти м’ясо разом із цибулею, петрушкою та морквою на папір для запікання. Посолити, полити олією і готувати у духовці до утворення рум’яної скоринки. Періодично треба поливати кролика соусом, який утвориться під час смаження. Після цього скласти м’ясо в неглибоку каструлю і залити соусом.
Для приготування соусу змішати сметану і рідину, отриману під час смаження. Закрити каструлю кришкою і тушкувати в духовці ще хвилин 30.
Фарширований кролик
Складники: 1 кролик, 2 цибулини, 2 морквини, булка, 1 склянка сметани, 1 яйце, 3 картоплини.
Якщо зважитеся приготувати фаршированого кролика за цим старовинним рецептом, наберіться терпіння. Рецепт складний, зате гості будуть приємно вражені!
Для приготування фаршированого кролика спочатку треба зробити фарш із пропущеного через м’ясорубку м’яса кролика, нирок, печінки, підсмаженої цибулі, моркви і вимоченої у воді булки.
Фарш посолити, поперчити, додати сметану, сире яйце, добре перемішати. Приготовану тушку кролика акуратно начинити фаршем, зашити білою ниткою, аби збереглася форма. Смажити в духовці, на деку, змащеному олією, поливаючи жиром і соком, що утворюються.
Коли тушка обсмажиться, треба додати моркву, цибулю, картоплю, трохи води, знову смажити, поки все не приготується. Подавати фаршированого кролика до столу, нарізавши на шматки.
Жульєн з морепродуктами і лисичками
Складники: 1 упаковка замороженого морського коктейлю, 500 г лисичок, 1/4 склянки сметани, 200 г тертого твердого сиру, 1 ст.л. борошна, 1 цибулина, 2 зубчики часнику, 1 ч.л. томатної пасти, зелень петрушки, сіль, олія за смаком.
Цибулю обсмажити на сковорідці, додати розморожені морепродукти, потім гриби. Посолити, додати подрібнений часник, спеції і борошно. Злегка обсмажити.
Частину сиру змішати з томатною пастою й сметаною. Одержаний соус додати на сковорідку до морепродуктів і грибів. Помішуючи, ще трохи просмажити.
Викласти суміш у форми для жульєну, посипати зверху сиром та запікати в духовці, поки не розплавиться сир.
Куряче філе на шпажках
Складники: 1 ст.л. олії, 4 курячих філе, 4 ст.л. кунжутової олії, 2 ст.л. меду, 1 ст.л. соку лайму, 1 зубок часнику, 2 ст.л. насіння кунжуту.
Філе помити й нарізати смужками. Часник очистити і подрібнити. У мисці змішати кунжутову олію, мед, сік лайму, часник і сіль.
Покласти шматочки курки в маринад і поставити в холодильник на 1– 2 години, періодично перемішуючи. Нанизати смужки курки “хвилями” на дерев’яні шпажки, посипати кунжутним насінням.
Розігріти на сковорідці олію і обсмажити в ній курку до золотистого кольору упродовж 10 хвилин, часто перевертаючи.
Теплі роли з фореллю
Складники: 1 вірменський лаваш, 75 г вершкового сиру, 300 г слабосоленої форелі, 1 свіжий огірок, пучок свіжої зелені.
Огірок очистити від шкірки і нарізати довгими смужками. Розгорнути лаваш та намазати тонким шаром по всій поверхні сир. Потім викласти скибочки форелі і порізаний огірок. Посипати порізаною зеленню та скрутити в рулет.
Гострим ножем рулет розрізати на вісім частин. Обсмажити роли на добре розігрітій сковороді-гриль упродовж однієї хвилини з кожної сторони і відразу ж подавати.
Запечена риба із картоплею
Складники: 500 г філе риби, 1 кг картоплі, 3 помідори, 150 г сиру, сіль, перець, майонез за смаком.
Рибу нарізати невеликими шматочками, посолити, поперчити, можна додати спеції для риби і залишити настоятися хвилин на 20.
Картоплю почистити, помити та нарізати кружальцями. Половину картоплі викласти на деко, трохи посолити й поперчити. На картоплю викласти всю рибу. Помідори нарізати кружальцями і викласти на рибу, трохи посолити та поперчити. На помідори викласти решту картоплі, змастити її майонезом. Сир натерти на крупній тертці та посипати ним страву. Поставити у розігріту до 190-та градусів духовку приблизно на 50 хвилин. Коли картопля стане м’якою, страва готова.
Тістечко “Картопля”
Складники: 500-600 г сухарів, 400 мл молока, 150-200 г вершкового масла, 100 г цукру, 1 ст.л. какао, кориця, ваніль, імбир, коньяк за смаком.
У великій каструлі закип’ятити молоко з цукром і какао, зняти з вогню, додати масло і розтопити його. Подрібнені м’ясорубкою сухарі всипати в рідину невеликими порціями, постійно помішуючи. Має вийти тісто, за консистенцією схоже на м’яку глину для ліплення. Залишити трохи сухарів для посипання тістечок. У тісто додати прянощі і коньяк або лікер за смаком. Залишити тісто на 10-15 хвилин, аби воно охололо та просочилося, після чого виліпити з нього тістечка у формі кульок. Обваляти їх у сухарях і поставити в холодильник на кілька годин, а краще на ніч.
Трюфелі
Складники: 100 г гіркого шоколаду, 50 г цукру, 1 жовток, 2 ст.л. жирних вершків, 50 г вершкового масла, кориця, ваніль, цукати, горіхи за смаком, какао для посипання.
Шоколад натерти на тертці або дрібно поламати і розтопити на водяній бані з вершками, маслом та цукром. Зняти масу з вогню, додати жовток, прянощі, горіхи, цукати, перемішати і поставити в холодильник на кілька годин. Коли маса охолоне, скатати з неї руками кульки або конуси, обваляти в какао та кориці. Зберігати в холодильнику.